PDA

Zobacz pełną wersję : spadajace obroty przy obciazeniu elektrycznym



81saren
12-03-09, 17:02
Witam

MAm problek od pewnego czasu..
Autko nagrzane stoi na luzie , zalaczam nawiew odrazu na najwyzszy bieg / obroty potrafia tak sie obnizyc ze potrafi zgasnac autko. Tak samo jak zalacze przeciwmgielne itp.
Ogolnie jak obciaze elektrycznie..
Aku jest Nowy , autko wyregolowane itp..
Macie jakies pomysly co dalej

THX

drypaul
12-03-09, 17:07
Ja tak mam, ale nie do tego stopnia, że silnik gaśnie. I jeszcze jak opuszczam albo podnoszę szyby, to też spadają obroty...

rafał69
12-03-09, 17:22
musisz sprawdzić mase na akumulatorze i wszystkich odbiorników czy sie nic nie poluzowało lub nie zaśniedziało

81saren
12-03-09, 17:36
wszystko jest Ok .. podokrecane . poczyszczone . wszystkie przewody Masowe sa nowe..
Wszesniej tak niemialem to sie zrobilo z dnia nadzien..

plakon83
13-03-09, 11:49
eee... silniczek krokowy?, eee szukaj?

olszes
13-03-09, 13:02
eee... silniczek krokowy?, eee szukaj?

a co ma do tego krokowy :confused: skoro dzieje mu sie tak jak włączy elektryke ??? U mnie swiatła przygasają jak zagłośno muza gra :p i co to tez od krokowego ? ;) jak juz ktoś napisał sprawdz jeszcze raz dokladnie masę:cool:

jogal
13-03-09, 13:04
w d13b2 to standard, wystarczy podnieść obroty biegu jałowego trochę, ale jesli masz inny silnik to winowajcą jest silniczek krokowy. Jesli czyszczenie nie pomaga to niestety wymiana...

plakon83
13-03-09, 13:17
a co ma do tego krokowy :confused: skoro dzieje mu sie tak jak włączy elektryke ??? U mnie swiatła przygasają jak zagłośno muza gra :p i co to tez od krokowego ? ;) jak juz ktoś napisał sprawdz jeszcze raz dokladnie masę:cool:

Nie masz pojęcia o czym piszesz, a próbujesz ze mnie głupka robić.
Do tego nawet nie przeczytałeś dokładnie tego wątku.

81saren jaki masz silnik?, uzupełnij profil.

81saren
15-03-09, 18:23
silnik b2 / z6 :)
Sprawa ogarnieta zaja sie nia Maciek ze strojenia ...
Jednak popieprzyly sie strasznie mapy.. na wolnych byl zalewany i prawdopodobnie to bylo tym spowodowane.
Obolnie podniusl troszke obroty na jalowym postroil .. i powinno byc dobrze z czasem wyjdzie.

Niestety krokowiec niemial nic do tego..

olszes
15-03-09, 19:25
Niestety krokowiec niemial nic do tego..
a nie mówiłem :)

jogal
15-03-09, 19:42
Autko nagrzane stoi na luzie , zalaczam nawiew odrazu na najwyzszy bieg / obroty potrafia tak sie obnizyc ze potrafi zgasnac autko. Tak samo jak zalacze przeciwmgielne itp.
Ogolnie jak obciaze elektrycznie..


To są typowe objawy źle działającego silniczka krokowego, bo od tego on tam jest, aby utrzymywać obroty na stałym poziomie, gdy podczas obciązenia obroty spadają. Ja mam u siebie pełny wtrysk od b7 i seryjna mapa od b7 też mi nieźle zalewała w całym zakresie, ale silniczek krokowy utrzymywał i nadal utrzymuje obroty na prawidłowym poziomie, nigdy obroty nie spadły mi niżej niż 750 rpm na dłużej niż 2 s. także jeśli nie czyściliście krokowca to radzę do niego jeszcze zajrzeć, wogóle to sprawdzcie czy on działa...

gruszkin
16-03-09, 02:14
typowe objawy nie dobrze dzialającego silniczka krokowego to falujące obroty tak sobie o, bez czynnika ludzkiego ze tak powiem.
ale zarazem faktycznie ,jakkolwiek by to sie miało do czegokolwiek, silniczek krokowy ma za zadanie wyrównac pracę silnika a więc przy obciążeniu układu obciązeniem elektrycznym jak nawiewy itp. powinien byc zauwazalny spadek chwilowy(po tym krokowiec powinien sobie wyrównać)

tak jest tylko teoretycznie, miałem już 3 krokowce wszystko czysciutkie a przy zgaszeniu swiateł i max nawiewie mam stałe 200obr/min.

ale daję więcej powietrza niż seria więc moze faktycznie kwestia map.