PDA

Zobacz pełną wersję : od czego to zależy?



voxuran
12-03-09, 15:01
Witam, wiem ,że w mojej hondzie silnik jest kolizyjny, ale nie chodzi mi o wymianę rozrządu, a mianowicie od czego zależy że silnik jest bez lub kolizyjny, czy to wynika tylko z tego że między zaworami a tłokiem jest wystarczająco dużo miejsca żeby nie uderzały o siebie czy jest jakiś dodatkowy mechanizm który zapobiega uderzaniu tłoków o zawory. I jeszcze jedno dlaczego silniki 16v są zazwyczaj kolizyjne a 8v są zazwyczaj bezkolizyjne?

marcocivic1
12-03-09, 15:57
To zalezy od konstrukcji silnika w tlokach sa na zawory wciecia male no i tloki nie maja fizycznej mozliwosci z zaworami.Silniki 8v nie sa z reguly bezkolizyjne ale sporo jest bezkolizyjnych. Hondy sa kolizyjne(niestety).Mie ma mechanizmu za to odpowiedzialnego.

maciek070188
12-03-09, 18:09
szkoda nie ma to jak ople ohc 2.0 8v ;]

Lcfr
12-03-09, 19:44
. I jeszcze jedno dlaczego silniki 16v są zazwyczaj kolizyjne a 8v są zazwyczaj bezkolizyjne?

w 16stkach głowica jest troszke inna-w skrócie:trzeba upchać wiecej zaworów..

u, a mianowicie od czego zależy że silnik jest bez lub kolizyjny, czy to wynika tylko z tego że między zaworami a tłokiem jest wystarczająco dużo miejsca żeby nie uderzały o siebiee?
w głownej mierze własnie tak..

generalnie nie ma co sie zastanawiac tylko wymieniac paski ;)



szkoda nie ma to jak ople ohc 2.0 8v ;]
to chyba jedyna zaleta tego silnika bo niczym pozytywnym (szególnie osiagami) ten szczyt mysli techologicznej nie grzeszy... (bedąc jeszcze mega obiektywnym to moze faktycznie osiaga spore przebiegi aczkolwiek 16stki H serwisowane nie są gorsze)

voxuran
12-03-09, 20:02
Gdzieś w sieci znalazłem wypowiedź że silnik jest bezkolizyjny wtedy gdy zawory poruszają się równolegle do tłoka a gdy zawory są pod jakimś kątem w stosunku do tłoka wtedy silnik jest kolizyjny i to by miało sens bo w silnikach 16v zawory wchodzą do cylindra pod pewnym kątem i gdy pęka pasek tłok uderza o najbardziej wysuniętą krawędź zaworu