PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z silnikiem



Raptor
09-02-06, 18:14
a wiec po odpaleniu chodzi strasznie nierowno a po dodaniu gazu autem trzesie na wszystkie strony a przy okazji tak jak by go dusi. Pojawilo sie to niedawno. auto jest zagazowane ale chyba nie ma to znaczenia bo objawy sa takie same na Pb jak i na lpg. co to moze byc ?

aha silnik to D13b2

Pati
09-02-06, 19:35
zapłon. świece, kable, kopułka itd.

siwas
10-02-06, 15:57
mam podobne objawy:(
ponizej 3 tysiecy obrotow wogole nie jedzie:( przy dodaniu gazy jak by sie zalewal.
Zmiana świec nic nie dala,mam sonde lambde nowa ale nie mam kiedy jej zamontowac.
Moze jutro podjade do mechanika i cos sie wyjasni
pozdro

MRÓWEK
14-02-06, 12:33
A SPRAWDZAŁĘŚ SILNICZEK KROKOWY!

ppm702
14-02-06, 16:22
a wyłączysz Panie MRÓWEK ten caps?

siwas
14-02-06, 17:35
dzieki za zainteresowanie ale furka poprostu nie zbiera sie na niskich obrotach z reszta na wysokich ten nie bardzo,ale juz w czwartek kolega kolegi Piotrka sie nia zajmie i moze cos poradzi:D
pozdro

Raptor
14-02-06, 19:09
wiec tak dzisiaj przetestowalem na Pb ponownie i nie zauwazylem tego problemu wiec teraz to juz wogole nie wiem co jest :?: :!:

4mell
22-02-06, 17:35
Raptor mogła to byc wina paliwa tez tak bywa :!: ja miałem podobnie po odpaleniu chodzi koslawo i a na gaz reaguje takim przydławieniem i szarpaniem jesli wymieniłes swiece i sprawdziłes kopułke to na 100% sa to kable wysokiego napiecia :) pozdrawiam

adami12
22-02-06, 19:44
rozrząd nie przeskoczył?

Raptor
22-02-06, 21:13
dzisiaj wyciagnalem ta klapke z dolotu blokujaca powietrze na zimnym silniku i wszystko wrocilo do normy :) widocznie potrzebowal wiekszego oddechu

siwas
22-02-06, 23:12
Po wymienia kopulki i palca rozdzielacza nieprzyjemne szarpanie ustapilo,moze jestem przewrazliwiony ale nadale jest leciuteńkie:-/
Wkrecile tez nowa sonde uniwersalna ale nie wiem jak sprawdzic czy dziala prawidlowo?Autko duzo pali;( Dokladnie sprawdze na poczatku miesiaca a tym czasem zna moze ktos miejsce w wawie gdzie moga mi sprawdzic ta sonde?
pozdrawiam

4mell
23-02-06, 20:01
do Raptor -witam !! pisałes ze ustało po zalaniu 98 a teraz ze po usunieciu klapi z urzadzenia regulującego temperature powietrza dolotowego wiec to troszke dziwne ale wiem ze usuniecie tej klapki to kiepski pomysł bo spełnia dosc wazna funkce a szczególnie jak silnik jest zimny i pomaga uzyskac mu prawidłowa temperature!!sprawdz lepiej ten siłownik i czy jest podcisnienie w przewodzie mozna sobie porównac odpal silnik jak jest zimny i ruszaj daj mu do dechy i praktycznie nie jedzie musi miec swoja temperature wkoncu to silniki cieplne. Sprawdziłbym uwaznie zapłon!! mozesz miec przebicie gdzies. pozdrówka :)

Raptor
23-02-06, 20:28
dzieki, posprawdzam jeszcze :wink: bo przeciez kiedys bylo normalnie z klapka :)

[ Dodano: Sro 08 Mar, 2006 ]
Wiec pozbylem sie raz na zawsze problemu sprzedajac auto :D

pozdro