PDA

Zobacz pełną wersję : zablokowane tylnie kolo



lokuwawa
09-03-09, 15:38
Witam , mam taki problem zostalwilem Hanke na 1,5 mc w garazu i gdy dzis ja odpalilem i chcialem jechac lewe tylnie kolo sie zablokowalo, stoi w miejscu. Zrobilem blad zostawiajac ja na recznym ale nie wiem co teraz zrobic ,bo do zadnego magika nie dojade z czyms takim. Nie wiem moze trzeba zdjac beben czy cos innego zrobic?:confused: Jakbyscie mogli doradzic jak odblokowac kolo w domowym zaciszu. Dodam , ze moja Hania to 1.4 hb 99r. Doradzcie cos , bo potrzebuje samochod na dzis wieczor i jestem w kropce. dzieki

kristico86
09-03-09, 17:54
Witam , mam taki problem zostalwilem Hanke na 1,5 mc w garazu i gdy dzis ja odpalilem i chcialem jechac lewe tylnie kolo sie zablokowalo, stoi w miejscu. Zrobilem blad zostawiajac ja na recznym ale nie wiem co teraz zrobic ,bo do zadnego magika nie dojade z czyms takim. Nie wiem moze trzeba zdjac beben czy cos innego zrobic?:confused: Jakbyscie mogli doradzic jak odblokowac kolo w domowym zaciszu. Dodam , ze moja Hania to 1.4 hb 99r. Doradzcie cos , bo potrzebuje samochod na dzis wieczor i jestem w kropce. dzieki

rękawy do góry i rozbieraj beben byc może cylinderek sie zastał albo cos innego................spróbuj kilku udezeń młotkiem w beben jak nie pomoże to rozbieraj i zobacz co sie dzieje

lokuwawa
09-03-09, 18:14
A jak go rozebrac ?? :) Szukalem ale nie znalazlem jak. Normalnie wszyscy mi mowia , ze powinna byc jakas sruba po srodku, a u mnie jest zaslepka, ktorej nie moge zdjac?? Czarna magia:confused:

Sławek
09-03-09, 19:22
Na bębnie są otwory na śrubę, wkręcasz ją tam ii bęben schodzi, opukaj go trochę młotkiem w czasie ściągania.

piotrstrojek
09-03-09, 19:46
Normalna sprawa - tak jak koledzy radzą, opuść ręczny, wrzuć bieg, podnieś samochód na lewarku. Delikatnie pukaj młotkiem dookoła bębna i musi puścić. Jak nie zejdzie to znajdź dwie śruby i tam gdzie są szpilki do zakręcenia koła masz takie otwory gwintowane (chyba są 4) wkręcasz tam te dwie śruby i na zmianę to jedną to drugą dociągasz....

Nie ma bata musi puścić... jak zejdzie to w łapkę szczotkę drucianą i przeczyść wszystko i przedmuchaj :)

lokuwawa
10-03-09, 00:38
Dzieki za pomoc. Jak zaczalem wkrecac te dwie sruby to poscilo. Nie musialem sciagac bebna okazalo sie , ze rdza zlapala. Teraz smiga :) Ale za to teraz podczas jazdy przy chamowaniu bije mi w pedale hamulca i w kierownicy :( Wydaje mi sie , ze to tez od rdzy, bo czym wiecej jezdzilem tym mniej to bylo odczowalne , ale jeszcze jutro zobacze. Jeszcze raz dzieki;) Hania zyje:D