PDA

Zobacz pełną wersję : problem po wymianie tuleji wachaczy tylnych eg coupe 1995 rok



tomcyk
07-03-09, 18:56
siema
to tak: zamontowalem zawieszenie, goscie nei ustawili mi geometrii, bo mialem jeszcze te tulejki do wymiany, zrobilem ok 150km na tymczasowo "ustawionym" zawieszeniu, bylo spoko jak na prowizorke,

dzisiaj pojechalem do gosci, wsadzili mi te gumki, i ogien na obwodowa, zauwazylem ze juz od nieznacznej predkosci auto zaczyna plywac po drodze, jak pokrece kolkiem z lewje do prawej to tylem rzuca niemilosiernie..

nie czuej sie bezpiecznie...

probuja mi wcisnac ze kupilem zuzyty amorek (bo kupilem uzywke) i tu pytanie, czy takie zachowanie byloby wynikiem zuzytego amorka tylnego?? czy oni cos spieprzyli z tulejami...

dodam ze przed mozntazem tuleji nie bylo zadnego problemu...oni twierdza ze to dlatego ze zuzyte tuleje byly najslabszym punktem, a teraz jest to amor i dlatego tak jest..

osochosi !!

skolopendra
08-03-09, 11:34
byloby wynikiem zuzytego amorka tylnego??

możne tak być

nie oszczędza się na amorach i kupuje używki

tomcyk
09-03-09, 20:05
amory sa dobre !! bo przeciez mowilem ze jezdzilem blisko tydzien i bylo SI

tomcyk
13-03-09, 18:48
Panowie i Panie...
dodam ze zamontowalem wachacze poprzeczne na tyle --- moze to mialo jakis wpltyw??


niedawno zauwazylem jakby patrzac z gory na kola tylne, ze nie ida ona idealnie rownolegle do krawedzi nadkol... (zbieznosc z tylu ?? --niby ustawiali )

i jeszcze, moze to byc wynikiem wystepowania pozytywu lub tez negatywu na tyle po obnizeniu ??
czy jechac najpierw na zbieznosc ??(tylu??)

PROSZE NAPISZTA COS BO TO JEST CHORE !!!!

Wojtek Marki
13-03-09, 22:34
Witam.
po mojemu zwieszenie jest skręcone na uniesionych kołach.

tomcyk
20-03-09, 20:31
Wojtku mozesz jasniej prosze ??

Bodzlo
21-03-09, 09:02
Chodzi o to że każdą tuleje metalowo gumowa dokręca sie na już opuszczonym aucie ( kanał) a oni prawdopodobnie poskręcali je na wiszącym aucie czyli wtedy gdy zawieszenie kapletnie nie było w swojej normalnej pozycji i po opuszczeniu sa dośc mocno ponaciagane:)

tomcyk
21-03-09, 10:41
oo, dzieki

mam to zasugerowac typowi co mi bedzie sprawdzal geomterie ??

mozes
21-03-09, 11:51
patrzac z gory na kola tylne, ze nie ida ona idealnie rownolegle do krawedzi nadkol..
i nie będą szły jest wrażenie, że koła "schodzą do środka" i tak ma być
powiedz to gościowi od geometrii, że zawieszenie mogło zostać poskręcane na "wiszącym aucie" ale zapytałbym się tych magików co ci wymieniali tuleje może się pomylą i Tobie prawdę powiedzą
pozdr