PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzegło a dokładnie płyn do Niego



Rabbit
07-03-09, 16:55
Jaki płyn leje sie do sprzęgła? czy jest to płyn hamulcowy a jeśli tak to jakiego typu? dzisiaj wyjeżdżając z garażu moja Hanią zauważyłem ze coś dziwnego dzieje mi sie ze sprzęgłem! Strasznie zmalał sie skok sprzegła i działa jedynie przy samej podłodze! czy to oznaka braku płynu?? proszę o pomoc! Dzieki z góry

kristico86
07-03-09, 17:19
Jaki płyn leje sie do sprzęgła? czy jest to płyn hamulcowy a jeśli tak to jakiego typu? dzisiaj wyjeżdżając z garażu moja Hanią zauważyłem ze coś dziwnego dzieje mi sie ze sprzęgłem! Strasznie zmalał sie skok sprzegła i działa jedynie przy samej podłodze! czy to oznaka braku płynu?? proszę o pomoc! Dzieki z góry

to zależy.....moim zdanie najpierw spróbuj odpowietrzyc sprzęgło a jeśli to nie pomoże to tarcza sie skończyła prawdopodobnie(nei slizga ci sie przypadkiem sprzegło?) a jesli o płyn chodzi to ja zalałem Dot4 i jest ok -oczywiscie hamulcowy............a i sprawdz poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym....przyczyny mogą byc też inne ale mało prawdopodobne

siemens_15
08-03-09, 02:09
Takie objawy występują przy małej ilości płynu w sprzęgle. Sprawdź poziom, dolej jak jest za mało. Jeżeli będzie z czasem ubywać to sprawdź czy nie cieknie przy wysprzęgliku lub przy pompce za pedałem sprzęgła. Manual poleca płyn DOT3 lub DOT4

Skoti
08-03-09, 02:52
DOT3 I DOT4 dostępne wyłącznie w ASO. Można zalać czymś innym ale musisz poszukać na forum.