PDA

Zobacz pełną wersję : D13b2 Filtr paliwa



Jacoo
06-03-09, 20:50
Witam
Mam pytanie chciałbym zmienic filtr paliwa w swoim Civic`u 1,3 kupiłem filterek poprosiłem znajomego o książkę "Honda Civic sam naprawiam" czy jakoś tak w tej ksiażce przeczytałem ze w tym silniku (1,3 gaźnik) mam 2 filtry paliwa 1. przy zbiorniku 2. przy silniku (?).
W zwiazku z tym pytania są następujące:
1. Czy to prawda ze w tym silniku sa 2 filtry ?
2. Czy ktoś moze zmieniał ten filtr i moze mi powiedzieć gdzie dokładnie przy silniku znajduje sie filtr paliwa ?
3. Jeżeli naprawde są 2 filtry to czy są one takie same tzn. wygladają tak samo ?
Filtr kupiłem w sklepie z częsciami do japońskich samochodów dano mi tam 1 filtr i nikt nie wspominał że potrzebuje 2 stąd moje pytania.
Z góry dzieki za pomoc ! :)

v---tec
06-03-09, 21:11
nie ten dział kolego! zaraz posypią się zjeby heheh:)

Chipsy2
06-03-09, 22:30
Młody jest więc mu daruje ale temat zamykam. Kto go przenosił ?

vati89
07-03-09, 14:43
kupiłeś zapewne taki biały mały filtr paliwa, znajduje się on pod autem po prawej stronie przed bakiem wchodząc pod auto od tyłu oczywiście;) Masz tam taką czarną osłonę plastikową, na pewno znajdziesz, tylko przy wymianie uważaj bo będzie Ci leciało paliwo i najlepiej załatwić jakieś zaciski na kable paliwa. Drugi filtr paliwa występuje tylko w tych egzemplarzach w których właściciele uznali że jest potrzebny. W seryjnym eg3 był jeden filtr paliwa i w zupełności wystarczy.

jurbassteck
18-03-13, 15:41
Proszę o wybaczenie odkopania tematu.
Chciałem dziś zmienić filtr paliwa w d13b2, kupiłem jakoparts 1334020 (wg katalogu miał pasować, w rzeczywistości jest inna kierunkowość przepływu paliwa i jest większy - większa średnica).
Proszę o podanie firmy i nr katalogowego filtra, który będzie pasował.
Z góry dziękuję :)

jurbassteck
20-03-13, 17:08
Pilne.


edycja 13.04.2013
Filtr pasujący bez przeróbek - Mann WK44/7