PDA

Zobacz pełną wersję : Tylne swiala z hameryki



r2_d2
08-02-06, 11:00
Tak jak w temacie, chce kupic na ebayu tylne wiatla do 5g coupe, tylko, czy beda one zgodne z europejskim standardem swiecenia, tzn. pomaranczowy kierunek? Na cos jeszcze musze zwrocic uwage? Planuje wieksze zakupy, wiec powinno sie oplacac.

Huti
08-02-06, 11:59
Jesli kupisz takie z bialym kloszem kierunkowskazu to nie ma problemu pomaranczowa zarówka i luz a jesli takie z czerwonym to moze byc problem wtedy podobno zalozenie zielonej zarówki daje efekt bliski normalnemu pomaranczowemu swiatlu ale to podobno

delSol
08-02-06, 12:24
a skad wziąć zielona zarowke?

r2_d2
08-02-06, 12:54
czyli np. takie (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/92-93-94-95-CIVIC-SEDAN-COUPE-BLACK-ALTEZZA-TAIL-LIGHTS_W0QQitemZ8036549918QQcategoryZ33716QQrdZ1QQ cmdZViewItem) beda ok?
W opisie jest "euro jdm"

[ Dodano: Sro 08 Lut, 2006 ]

a skad wziąć zielona zarowke?
pomalowac :?:

baza
08-02-06, 15:13
Teraz już się nie czepiają czerwonych kierunkowskazów.
Pozmieniało się. Wiem bo ojciec gliniarz.
Mogą być czerwone.Mogą być byle jakie byle nie imitowały barw pojazdów uprzywilejowanych. Na resztę nie ma przepisu.No chyba że będą zielone to wam dowód zatrzymią ze śmiechu :smile:

Huti
09-02-06, 01:41
a skad wziąć zielona zarowke?
a z allegro.pełno ich tam jest roznych barw i odcieni.

r2_d2 wlasnie takie nie będą ok chyba ze zielona zarówka zda egzamin bo klosz kierunkowskazu jest czerwony

Baza a "barwy pojazdów uprzywilejowanych to nie czasem niebieski(głównie) i czerwony (rzadziej ale na pewno tez-bodajze zgodnie z kodeksem dr. na początku i koncu kolumny pojazów uprzywilejowanych).Jesli nawet drogówka nie zwraca uwagi(co moim zdaniem zalezy tylko od zlego/dobrego humoru to znaczy moze ale nie musi zwrócic uwagi)to na pewno "uprawniony diagnosta"raz do roku zwróci uwage.Poza tym jezeli by tak bylo jak mówisz to po co ludzie co fury z US targają by przerabiali między innymi ten właśnie element?A z tego co wiem to wlasnie robią by uzyskac dopuszczenie do ruchu

baza
09-02-06, 11:57
Teraz już nie przerabiają kierunków z czerwonych na żółte bo nie ma takiej potrzeby.
Jedyny problem w niektórych amerykanach to nie to że kiedrunek jest czerwony tylko że jest zintegrowany ze stopem.Masz mieć oba światła stopu i oprócz tego kierunki. A w niektórych przypadkach jest tak że jedziesz na chamulcu dajesz kierunek np. w prawo i prawy stop ci zaczyna mrógać.

r2_d2
09-02-06, 23:43
to juz w koncu nie wiem czy jak kupie te lampy (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/92-93-94-95-CIVIC-SEDAN-COUPE-BLACK-ALTEZZA-TAIL-LIGHTS_W0QQitemZ8036549918QQcategoryZ33716QQrdZ1QQ cmdZViewItem) to bede mogl ich legalnie uzywac czy nie?
Jesli nie to dajcie jakis przyklad z ebaya, ktory bedzie ok.

Huti
10-02-06, 01:06
Jak widzisz zdanie moje i Bazy drastycznie sie rózni(tak to bywa :) )choc ja dalej obstaje przy swoim.Wiec te lampy moim zdaniem nie bedą ok bo klosz kierunkowskazu mają czerwony wiec jesli zielona zarówa nie zda egzaminu to uwazam ze ktos moze ci zabrac dowód lub go nie podbic na kolejny rok.Takie jest moje zdanie.Powinienes szukac takich które mają klosz od kierukowskazu bialy akurat nie znalazlem takich ale wiem na100%ze bywają często

r2_d2
10-02-06, 10:16
Czyli cos takiego (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/92-93-94-95-CIVIC-3DR-HB-BLACK-JDM-ALTEZZA-TAIL-LIGHTS_W0QQitemZ8037309217QQcategoryZ33716QQrdZ1QQ cmdZViewItem) byloby ok??

Rikoo
10-02-06, 11:09
tak te sa w porzadku i z naszymi przepisami bedzie wszystko ok

azi
10-02-06, 11:55
tak te sa w porzadku i z naszymi przepisami bedzie wszystko ok
Te lampy na bank nie maja homolowacji potrzebnej w polsce - E1 czyli sa nielegalne :) (tak samo jak np: produkty takich firm jak In Pro czy FK) gora co moga miec to homologacje Europejska czyli E11 ktora jednak nie obowiazuje w Polsce. Ale w praktyce to rzadko sie zdarza zeby policjant czy diagnosta to sprawdzal, jednak w razie wtopy dowod leci.

Rikoo
10-02-06, 12:01
ja mam i jak narazie wszystko ok policjant kiedys sprawdzal mi wlasnie tyle swiatla popatrzyl i powiedzial ze ok maja homologacje a tez sa z US wiec niewiem jak jest, dla mnie wazne bylo zeby byl kierunek osobno

r2_d2
10-02-06, 13:23
tylko ze nie moge ich znalesc do coupe, wszystkie sa do hb :?

baza
10-02-06, 14:23
Panowie właśnie tak z tatą dyskutujemy na tem temat i móiw mi ojciec że na bank czerwone mogą być nie mogą być jedynie białe kierunki.W poniedziałek w pracy obiecał mi żę w poniedziałek w pracy sprawdzi w kodeksie drogowym i spyta się diagnosty w stacji kontroli i wszystko się wyjaśni!!
To chyba najlepsze wyjście.

Rikoo
10-02-06, 14:50
i spoko ziom

r2_d2
10-02-06, 18:36
sam tez uruchomilem kontakty i czekam na odpowiedz. zobaczymy czy beda zgodne:)

Pati
10-02-06, 22:36
jak to nie moga byc biale kierunki? masz chyba na mysli kolor swiatla - kierunkowskazy maja sie swiecic na pomaranczowo i byc dobrze widoczne. jakiego koloru bedzie szklo to wsio ryba...

baza
11-02-06, 09:25
Tak wcześniej chodziło mi o to że kolor światła kierunkowskazu nie może być biały.

morda85
14-02-06, 22:18
takie małe pytanie czy lampy tylne od hb pasują do coup'e i do 5d bo jedni piszą że taka inni że nie??

LIO
14-02-06, 22:24
no 5D to wogóle inna historia, do tego nic nie pasuje
chyba ze miales na mysli sedana czyli 4D, wiec po raz setny przypomne:
lampy tylne od coupe i sedana sa takie same, od hb sa inne (mowa caly czas o civicu 5gen)

BurnOuT
22-05-06, 00:20
Odgrzewam temat bo mam problem mały.

Otóż kupiłem tylne lampy z ebay'a Clear Red-White i nie ma w nich przeciwmgielnego tylnego :shock: , zastanawiam sie czy w US tego nie ma czy coś źle zrobiłem?

Bo przeciwmgielne tylne jest chyba obowiązkowe ? :?

kenny
22-05-06, 00:22
W Hameryce nie ma. Nie dla zabawy jeźdżą voyagery z przeciwmgielnymi od malucha :D
Zrób dziurę w lampie i przypasuj

BurnOuT
22-05-06, 00:34
Zrób dziurę w lampie i przypasuj

Chyba sobie jaja robisz :lol:

Ps. Widziałem Cie dzisiaj chyba jak leciałeś niedaleko Teatru Wileńskiego

kenny
22-05-06, 00:49
Zrób dziurę w lampie i przypasuj

Chyba sobie jaja robisz :lol:

Ps. Widziałem Cie dzisiaj chyba jak leciałeś niedaleko Teatru Wileńskiego

w wiązce z oryginalnych masz przeciwmgielne tak? rozumiem, że w nowych z usa nie masz dziury na tą oprawkę. Albo robisz na wzór oryginału, albo dajesz dwużarową żarówkę w miejsce tej normalnej od mijania (tu kombinujesz z kostka), albo olewasz pmgielne (w sumie uzywane raz, dwa razy w roku)i na przeglady przypinasz takie od malucha.

Gdzie jest Teatr Wileński?;) :P Mogłeś mnie widzieć albo koło Dworca Wileńskiego, albo koło Tetru Powszechnego :) ale żebym od razu latał ;)

MartinS
22-05-06, 07:43
W Hameryce nie ma.
jak to nie ma w moich geylookach i obecnych lampach było miejsce na żarówke...hmm tylko to 6gen...

[ Dodano: Pon Maj 22, 2006 6:45 am ]
chyba że są to dziury po to aby śweciła na światłach mijania ta część w klapie....

Bonifacy
22-05-06, 07:49
W Hameryce nie ma.
jak to nie ma w moich geylookach i obecnych lampach było miejsce na żarówke...hmm tylko to 6gen...

[ Dodano: Pon Maj 22, 2006 6:45 am ]
chyba że są to dziury po to aby śweciła na światłach mijania ta część w klapie....
Oryginalne lampy z wersji kanadyjskiej..nie maja przeciwmgielnych..swieca sobie caluskie i jest dobrze. Co do przeglądów..mi tam nigdy się diagnosta nie przyczepił:) a nie mam przeciwmgielnej

Pati
22-05-06, 09:10
co nie znaczy ze upierdliwy policjant na drodze nie moze zabrac Ci dowodu.
rób tak jak pisze Kenny - dopasuj sobie otwór na p.mgłowe.

BurnOuT
22-05-06, 10:47
Zrób dziurę w lampie i przypasuj

Chyba sobie jaja robisz :lol:

Ps. Widziałem Cie dzisiaj chyba jak leciałeś niedaleko Teatru WileńskiegoGdzie jest Teatr Wileński?;) :P Mogłeś mnie widzieć albo koło Dworca Wileńskiego, albo koło Tetru Powszechnego :) ale żebym od razu latał ;)

No właśnie ten teatr miałem na myśli tylko nie pamiętałem jak sie nazywa :lol:

Wombat
27-05-06, 23:25
Teraz już nie przerabiają kierunków z czerwonych na żółte bo nie ma takiej potrzeby.


oooo . a mozna jakąś podstawe prawną do tego? Jakis przepis, numer Dz.U. albo cytat tego przepisu?
Bo jakoś tak nie wydaje mi sie.

jakub476
28-05-06, 09:00
ja nie miałem przeciwmgielnego w zwykłych lampach bo były wymieniane i musaiłem sam zaózyc a co do robienia w VI gen lmapy ale ek9
to mysle że najlepiej zastosowac zarowke 2 zarnikowa i zrobic razem stop drogowe i przeciwmgilene trzeba by dac duzo kabli ale jest wykonalne a jak nie to sobie wziasc jakies pod zderzak jak tak bede robił u siebie