PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura



doleksy
07-02-06, 19:33
Cześc mam problem .Mam hondę civic z 1997 roku 5 D .Dzieje się u mnie tak że na przykład temperatura ma cały czas jeden poziom a czasem robi sie tak że na chwile podskoczy i zaraz spadnie do tego samego poziomu co jest zawsze .Nie wiem czym jest to spowodowane borygo zmieniałem teraz przed zimą plłyn jest cały czas bo patrze nie dzieje sie to często ale czasem .najczęściej jak kade w dłuższa trase ??Może miał ktoś taki przypadek już wcześniej .Będe wdzięczny za jakąś podpowiedż.

gregorb
07-02-06, 19:35
Termostat albo gdzies masz babel powietrza w ukladzie i on powoduje czasem wzrost temperatury. Wymien termostat i sprawdz czy sytuacja sie poprawi.

kapelan
08-02-06, 17:28
Moim skromnym zdaniem to nie jest wina termostatu, tylko trzeba odpowietrzyc chłodnice(mogą być pęcherzyki powietrza) które moga powodowac wzrost temperaty - moge sie mylić

prz3mo
08-02-06, 17:44
Ja stawiam na termostat. Mialem takie wahania temp. kiedys... Z tym, ze mialem niedogrzany silnik.. Dochodził do optymalnej temp.. po czym temp. spadala, potem znow rosła do prawidłowej i znow malala... Dzialo sie tak wlasnie na trasie. Termostat zmienilem i jest git. Wskazówka jest w prawidłowej pozycji i ani drgnie :) Zreszta zakladalem wtedy wątek o tym ,poszukaj...

Lcfr
08-02-06, 22:22
krótkie, gwałtowne skoki temp powodowane są głownie zapowietrzeniem układu (bomble/pęcherze)
a że i przy tym bycmoże termostat walnięty.... to jest jak jest...

doleksy
08-02-06, 22:37
jaka jest cena termostatu i gdzie jest odpowietrzenie czy jest jakis zaworek bo ja odpowietrzalem recznie bo nie moge znalesc tego zaworka do odpowietrzenia.Czy jest to skomplikowane zmiana termostatu i czy sam dam rade.jest jescze tak ze jak jade na trasie to wlasnie gdy jest skok temperatury leci zimne powietrze a gdy zaraz temperatura spada to powietrze robi sie cieplejsze.A i mam jszcze takie auto jak grabek powyrzej na zdjeciu moze to pomorze w okresleniu gdzie jest zaworek do odpowietrzania.I to mi się zdarzyło mi sie to dwa razy w wiekszosci jest stala temperatura czyli na 1/4 wskaznika ktory pokazuje temp.

Lcfr
08-02-06, 23:02
F U L S E R V I C E:

termostat:
http://www.honda.gda.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11759&highlight=
odpowietrzanie-zawór:
http://img349.imageshack.us/img349/9725/civicdolot017d7hg.jpg (http://imageshack.us)
+ trzeba otworzyć ogrzewanie na MAX


co to jest? bo nie kumam


uto jak grabek powyrzej na zdjeciu

gregorb
09-02-06, 06:51
doleksy: LCFR sie myli moim zdaniem. W tej wersji Civic (5D 6 gen) nie ma odpowietrznika ukladu chlodzenia, uklad odpowietrza sie sam przez zbiorniczek wyrownawczy. Mam ta sama wersje co Ty i jakis czas temu nawet o to pytalem w ASO. W miejscu, ktore jest pokazane na zdjeciu jako odpowietrznik, tej sruby nie znajdziesz.
Czy ktos moze to potwierdzic, ze nie ma odpowietrznika w tej wersji... ?

doleksy
09-02-06, 07:43
tak zgadzam sie z tym nie ma bo szukałem ale czy na pewno jest tak ze sie sam odpowietrza jak zmienialem plyn w tym roku z reszta pierwszy raz to wlasnie mialem tak ze wlalem plyn zapalilem samochod nagrzal sie i pozniej recznie uciskalem rurke i nie wiem wlasnie czy to nie bedzie sie wiązało z moim problemem powyzej moze jednak jest powietrze tam i dla tego zdazylo mi sie dwa razy te skoki temp.bo nie mysle ze bylby to termostat no ale zobaczymy i jaka cena moze byc termostatu.

kapelan
09-02-06, 11:24
cena termostatu wacha sie od 30zł - 60zł kwestia wyboru producenta :grin:

Lcfr
09-02-06, 15:58
doleksy: LCFR sie myli moim zdaniem. W tej wersji Civic (5D 6 gen) nie ma odpowietrznika ukladu chlodzenia,

fakt... nie spojrzałem jaka wersja.... :roll:

doleksy
12-02-06, 10:19
No tak w sumie to nikt mi nie pomogl z ta temperatura bo watek sie uciol moze jednak wie ktos jak sie odpowietrza ten uklad w moim moedlu auta jak tak to prosze o pomoc bo termostat chcialbym wymienic na koncu bo to najwiekszy koszt.

prz3mo
12-02-06, 13:34
No tak w sumie to nikt mi nie pomogl z ta temperatura bo watek sie uciol moze jednak wie ktos jak sie odpowietrza ten uklad w moim moedlu auta jak tak to prosze o pomoc bo termostat chcialbym wymienic na koncu bo to najwiekszy koszt.

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=7461 <- tu masz np. opisaną procedure odpowietrzania...

doleksy
12-02-06, 22:15
dobra dziek a ceny termostatów i ewentualnie gdzie zamowic w miare tanio bo juz chyba odpowietrzylem a dalej mam to samo i pewnie termostat musze wymienic szkoda ale trudno

prz3mo
12-02-06, 22:20
dobra dziek a ceny termostatów i ewentualnie gdzie zamowic w miare tanio bo juz chyba odpowietrzylem a dalej mam to samo i pewnie termostat musze wymienic szkoda ale trudno

Kolego, przeciez pytales sie na PW i Ci odpisalem - cena termostatu do 50pln...
Wazne by byl do Twojego modelu, mozesz kupic np. w JC, w kazdym motoryzacyjnym jesli nie maja na stanie to Ci sprowadza do Twojego modelu...

doleksy
13-02-06, 16:50
dzieki za wszytko jutro wymiana termostatu zobaczymy czy dizgnoza byla sluszna

ropa2
15-02-06, 22:28
a umnie w 5D z 95 roku jest sruba do odpowietrzania.....wlasnie w tym miejscu jak na fotce w/w