PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy włącza się wiatrak?



vtiii
05-03-09, 17:21
pytanko do wszystkich.Przy jakiej temp powinien wlaczac sie wiatrak w b16a2? pytam bo mialem taka sytuacje wczoraj, ze dostala ostro po dupie i temp skoczyla na 3/4 skali prawie i nie slyszalem, zeby sie cos wlaczylo dlatego odpalilem dmuchawe goracego powietrza i wtedy temp silnika spadla a tak to podkoczyla i stala.Moze byc cos zepsute?dzieki za odp

przepity
05-03-09, 17:27
może układ zapowietrzony, sprawdzales?

albo termostat zablokowany na małym obiegu...

havok
05-03-09, 18:14
Mi w b18c4 włącza się przy 89 stopniach, bodajże kwestia termostatu.

vtiii
06-03-09, 02:22
a jak sprawdzic czy uklad zapowietrzony? czujnik temp i termostat byl wymieniany przed robota uszczelki,niepokojace jest to, ze jak chwile pochodzi to przewody te przy chlodnicy sa odrazu sztywne a den na dole sie strasznie dlugo nagrzewa.Ten u gory goracy a na dole ledwo letni

Skoti
06-03-09, 11:36
Objawy mówią że termostat jednak poszedł

qbagzu
06-03-09, 20:39
termostat

sprawdz czy jest woda w wyrównawczym jak niema to nalej pociągnie i samo sie odpowietrzy jak jest zapowietrzony

pietruch_82
07-03-09, 09:03
Ja już jeżdże prawie 1,5 roku, i jeszcze nie słyszałem żeby mi się wiatrak załączył:o

Manies
07-03-09, 12:23
Ja już jeżdże prawie 1,5 roku, i jeszcze nie słyszałem żeby mi się wiatrak załączył
Proponuje sprawdzić włącznik wiatraka albo zakupić aparat słuchowy :D
Jak dobrze pamietam to gdzies w okolicach termostaty lub na którymś węzu jest odpowietrznik trzeba tylko go odkręcić poczekać aż płyn zrobi z dwie rundki po obiegu i jest odpowietrzony układ, ewentualnie odkrecić korek w chłodnicy i tez powinien sie samemu odpowietrzyć :)

maciek070188
07-03-09, 12:30
ale jak jest goracy silnik odkrecic korek. mi sie wydaje ze mam czujnik walniety;p ile nowy moze kosztowac?;d

plakon83
07-03-09, 16:35
Szukaj, bo to nie raz i nie dwa razy poruszany temat.

Jak jest gorący silnik to nie odkręcać korka, tylko poczekać aż trochę ostygnie.
Nie wiem jak w D16, ale w D15 układ się sam nie odpowietrza, trzeba odkręcić zaworek.

Wypnij wtyczkę z czujnika temperatury i zmostkuj ją, wiatrak powinien się kręcić, jak się kręci to zapewne jeb. czujnik, albo zablokowany układ >szukaj

Manies
07-03-09, 22:06
Korek musisz odkręcić na ciepłym i pracującym silniku aby cały czas płyn był w obiegu.