PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura....i ogrzewanie



CichyVIII
04-03-09, 20:52
Witam,
ostatnio zepsuł mi się czujnik temperatury zew. i mam pytanie czy to może mieć wpływ na działanie ogrzewania w samochodzie mianowicie gdy odpalam samochód i ustawiam temp. np na 21 robi się ciepło to po jakimś czasie nawet jak przestawię na 27 zaczyna lecieć zimne powietrze dopiero w pozycji HI jest ciepło czy to jest jakoś powiązane?
Dzięki za odp.
Pozdrawiam.

semri
04-03-09, 23:05
A ile wskazuje? Jedź do serwisu, wymieniają na gwarancji.

CichyVIII
04-03-09, 23:56
a to rożnie ostatni 45:p tylko czy to może mieć wpływ na to że sterowanie temperaturą nagrzewania też dziwnie działa tak jak pisałem...

noso
05-03-09, 09:41
a to rożnie ostatni 45:p tylko czy to może mieć wpływ na to że sterowanie temperaturą nagrzewania też dziwnie działa tak jak pisałem...

ja mam podobnie ostatnio , bylem wczoraj w serwisie mialem jakies bledy w komputerze skasowali kazali testowac , ale chyba jest bez zmian...

semri
05-03-09, 10:23
oczywiście ze ma wpływ

Artur S.
05-03-09, 10:32
Eeee, a nie jest tak że za sterowanie temperaturą wewnątrz samochodu odpowiadają tylko czujniki wewnętrzne (z tego co pamiętam są chyba dwa)? IMHO czujnik zewnętrzny nie powinien mieć tu nic "do gadania", więc albo padła elektronika w climatronicu albo któryś z wewnętrznych czujników.
Pzdr - Artur S.

semri
05-03-09, 11:48
ale jeśli na zew jest odpowiednio niska, czyli niższa od zadanej, to może chłodzić powietrzem.
Cała klima jest uzależniona w sumie od 4 czujników - 1 zew, 3 wew w tym czujnik nasłonecznienia

szoi
05-03-09, 13:24
u mnie grzeje a po 30 minutach czuję ze zaczyna się robić trochę chłodno wtedy podkręcam o 2 stopnie i znowu za 30 min robi się zimno...
zaczyna mnie to wkur...

noso
05-03-09, 13:41
u mnie grzeje a po 30 minutach czuję ze zaczyna się robić trochę chłodno wtedy podkręcam o 2 stopnie i znowu za 30 min robi się zimno...
zaczyna mnie to wkur...

proponuje podjechac do serwisu...

CichyVIII
05-03-09, 14:28
Byłem w serwisie czujnik zew. temp. do wymiany i jak się okazało ma to wpływ na ogrzewanie auta...

Artur S.
05-03-09, 15:20
Dobrze wiedzieć - szczerze mówiąc nie podejrzewałem że zewnętrzny czujnik może wpływać na climatronic. Tak BTW - ciekawe ile on kosztuje, bo jak padnie po gwarancji (tfu! tfu!) warto wiedzieć ile kasy przygotować.
Pzdr - Artur S.

Hameroski
05-03-09, 15:36
Ja mam ten sam problem - poszedłmi ten czujnik - podjechałem do Hondy Autokopex Katowice - powiedzieli ze w Civicu to normalne i nawet bez ogladania samochodu przyjeli zgloszenie i zamowili nowy czujnik.
Acha i rowniez mialem takie odczuje, ustawialem 27,28 stopni w srodku a wialo mi chlodkiem...

semri
05-03-09, 17:24
u mnie grzeje a po 30 minutach czuję ze zaczyna się robić trochę chłodno wtedy podkręcam o 2 stopnie i znowu za 30 min robi się zimno...
zaczyna mnie to wkur...

opisałem to tu http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=32470. Po wymianie czujnika nie miałem okazji sprawdzić tego na trasie z powodu niskich temperatur, ale już powoli się robi cieplej to będzie okazja

Kozo
03-04-09, 12:13
Dzisiaj do mojej juz dlugiej listy wymienionych rzeczy dołaczy wlasnie czujnik temp. zewnetrzenej - za oknem jest 18 st. a w samochodzie wskazuje od samego rana az do teraz 7 st. - tak jakby sie zawiesil. Przejezdzalem obok ASO, podjechalem, nawet gosc nie ruszyl sie zza biurka tylko od razu zamowil nowy (podobno TTTM). Za 2 miesiace konczy mi sie gwarancja i zaczynam sie bac czy oprocz miesiecznej raty styknie mi kasy na ewentualne (nieuniknione) naprawy mojego UFO :(

Sagi80
03-04-09, 13:17
Dzisiaj do mojej juz dlugiej listy wymienionych rzeczy dołaczy wlasnie czujnik temp. zewnetrzenej - za oknem jest 18 st. a w samochodzie wskazuje od samego rana az do teraz 7 st. - tak jakby sie zawiesil. Przejezdzalem obok ASO, podjechalem, nawet gosc nie ruszyl sie zza biurka tylko od razu zamowil nowy (podobno TTTM). Za 2 miesiace konczy mi sie gwarancja i zaczynam sie bac czy oprocz miesiecznej raty styknie mi kasy na ewentualne (nieuniknione) naprawy mojego UFO :(

Najśmieszniejesze że wymiana zewn. termometru wiąże się ze zdejmowaniem przedniego zderzaka i osłon. To dopiero porażka.

Yossarian
03-04-09, 13:32
Dzisiaj do mojej juz dlugiej listy wymienionych rzeczy dołaczy wlasnie czujnik temp. zewnetrzenej - za oknem jest 18 st. a w samochodzie wskazuje od samego rana az do teraz 7 st. - tak jakby sie zawiesil.

A nie umyłeś niedawno samochodu? Ja raz miałem podobna sytuacje - czujnik zamókł i przez pare dni wskazywal 3 st. C, po wyschnieciu wszystko wróciło do normy.

Kozo
03-04-09, 14:08
A nie umyłeś niedawno samochodu? Ja raz miałem podobna sytuacje - czujnik zamókł i przez pare dni wskazywal 3 st. C, po wyschnieciu wszystko wróciło do normy.

ten problem juz zauwazylem w zimie tylko roznica byla ok 2 st i myslalem ze to blad do zaakceptowania. ok. mogl zamoknac ale na milosc boska w tym aucie wszystko przemaka? nie moge umyc auta bo cos zaleje???? przeciez ten czujnik powinien byc hermetyczny bo zamontowany jest w takim miejscu ze jak pada deszcze to jest caly czas mokry. Nawet jak wyschnie to niech go wymienia bo za 2 miesiace konczy mi sie gwarancja :(

edit : dzisiaj jak gdyby nigdy sie nic nie termometr pokazywal bezblednie temperature. co to moze byc? czujnik raz dziala raz nie? ale chyba nie bede nic mowil w ASO i niech go wymienia.

CichyVIII
06-04-09, 23:18
Witam, po długim oczekiwaniu w końcu zamontowali mi nowy czujnik temp. zew. podobno zmodyfikowany, ale żeby nie było zbyt pięknie to ten nowy troszkę mija się z prawda tzn.nie do końca dobrze wskazuje czy można to jakoś skalibrować ?

Qrczak86
07-04-09, 00:05
Można. W instrukcji obsługi jest napisane, że do wskazania można samemu wprowadzić korektę bodajże plus/minus 3 stopnie (z kierownicy w komputerze pokładowym)

Kozo
07-04-09, 15:46
Witam, po długim oczekiwaniu w końcu zamontowali mi nowy czujnik temp. zew. podobno zmodyfikowany, ale żeby nie było zbyt pięknie to ten nowy troszkę mija się z prawda tzn.nie do końca dobrze wskazuje czy można to jakoś skalibrować ?

witam. ja jade w piatek. czy sciagali Ci zderzak i ile im to zajelo?

CichyVIII
07-04-09, 21:20
jakieś 30 min i nie zdejmowali zderzaka
ps. dzięki za info

Sagi80
09-04-09, 14:01
jakieś 30 min i nie zdejmowali zderzaka
ps. dzięki za info

To fajnie :) Widocznie wykryli lepszy sposób niż zaecany przez producenta w instrukcji serwisowej :)

Kozo
09-04-09, 15:38
jakieś 30 min i nie zdejmowali zderzaka
ps. dzięki za info

ciekawe. a byles przy tym i widziales jak oni sie tam dostali, bo u mnie mi powiedzieli ze beda sciagac zderzak, a jesli sie da nie sciagac to wolalbym zeby zostal na swoim miejscu ;)

CichyVIII
09-04-09, 22:13
tak widziałem na własne oczy jak to robili w autowest wawa nawet nie wjechałem na serwis na parkingu wymienił....

semri
09-04-09, 22:17
u mnie pół roku temu wymieniali, żadnego zderzaka nie zdejmowali. Tylko lampką poświecił, rękę włożył pod zderzak i wymienił

Kozo
12-04-09, 10:39
witam. w piatek wymieniono mi czujnik, zdejmowali zderzak ale trwalo to 15 minut i dzisiaj mnie juz szlag trafil i to na celego bo o 8 rano "mielismy" dzisiaj 27 st !!! oczywiscie dla nie w tajemniczonych bylo 11 st i bez kurtki albo koszuli z dlugim rekawem bylo mega zimno. Co do cholery dzieje sie z tym samochodem?? moze to nie czujnik, albo mam takiego pecha ze zalozyli znowu zwalony - wiem jedno ze jeszcze 4 lata (tyle mi zostalo jeszcze rat :) ) to nie wytrzymam z tym samochodem i zmotywuje mnie ono do zrobienia cos w tym temacie aby ten okres jak najbardziej skrocic :(

civic
13-04-09, 18:17
witam. w piatek wymieniono mi czujnik, zdejmowali zderzak ale trwalo to 15 minut i dzisiaj mnie juz szlag trafil i to na celego bo o 8 rano "mielismy" dzisiaj 27 st !!! oczywiscie dla nie w tajemniczonych bylo 11 st i bez kurtki albo koszuli z dlugim rekawem bylo mega zimno. Co do cholery dzieje sie z tym samochodem?? moze to nie czujnik, albo mam takiego pecha ze zalozyli znowu zwalony - wiem jedno ze jeszcze 4 lata (tyle mi zostalo jeszcze rat :) ) to nie wytrzymam z tym samochodem i zmotywuje mnie ono do zrobienia cos w tym temacie aby ten okres jak najbardziej skrocic :(

Sprzedaj grata jak najszybciej, ja tak zrobiłem :)

Pabloss
13-04-09, 22:27
Sprzedaj grata jak najszybciej, ja tak zrobiłem :)

jak by kazdy chcial sprzedawac samochod z powodu takich drobnostek jak np. szwankujacego miernika temperatury to wszyscy bysmy jezdzili samochodami okolo tygodnia...... oczywiscie jest to denerwujace jak za 75 000 zl mamy samochod gdziel jka kolega pisze juz nie raz psuje mu sie miernik temperatury. Chcialbym zwrocic tylko uwage ze miernik ten zaczyna odczyt po uruchomieniu silnik i to stopniowo dochodzi to prawdziwej temperaturu. u mnie np, jest tak ze zawsze jak do tej pory pokazuje dobrze ale potrzebuje na to okolo 2-3 minut. Przyklad: wyjezdzam z garażu gdzie jest około 16 stopni. na dworze jest np. 5. Jade i obserwuje wskazanie i co najpier pokazuje 16 za koolo 1 min juz 12, za kolejna 8 az osiaga wskazanie 6 stopni !!! nie wiem dlaczego tak jest ale u mnie zawsze po kilku minutach pokazuje wlaściwie. W innych samochodach np. skoda octawia miernik zawsze pokazuje od razy tak jak jest na zewnątrz, w hondzie nie. Ale z tego powodu nie sprzedał bym grata jak piszesz.

semri
13-04-09, 23:07
może ten późny czas zmiany wskazania temperatury się wziął z automatyki budynku, a żeby nie reagować działaniem klimatyzacji na chwilowe zmiany wartości temperatury zewnętrznej, tylko czekać na stałą przez kilka ostatnich minut.

Kozo
14-04-09, 12:10
jak by kazdy chcial sprzedawac samochod z powodu takich drobnostek jak np. szwankujacego miernika temperatury to wszyscy bysmy jezdzili samochodami okolo tygodnia...... oczywiscie jest to denerwujace jak za 75 000 zl mamy samochod gdziel jka kolega pisze juz nie raz psuje mu sie miernik temperatury. Chcialbym zwrocic tylko uwage ze miernik ten zaczyna odczyt po uruchomieniu silnik i to stopniowo dochodzi to prawdziwej temperaturu. u mnie np, jest tak ze zawsze jak do tej pory pokazuje dobrze ale potrzebuje na to okolo 2-3 minut. Przyklad: wyjezdzam z garażu gdzie jest około 16 stopni. na dworze jest np. 5. Jade i obserwuje wskazanie i co najpier pokazuje 16 za koolo 1 min juz 12, za kolejna 8 az osiaga wskazanie 6 stopni !!! nie wiem dlaczego tak jest ale u mnie zawsze po kilku minutach pokazuje wlaściwie. W innych samochodach np. skoda octawia miernik zawsze pokazuje od razy tak jak jest na zewnątrz, w hondzie nie. Ale z tego powodu nie sprzedał bym grata jak piszesz.

zasade dzialania to ja doskonale znam - honda przebajerowala ten czujnik gdyz zamiast umiescic go w lusterku i odczytywalby temperature 1:1 (jak to ma miejsce w wiekszosci samochodow) to zamocowali go w miejscu ktore narazone jest z jednej strony na chlod (ped powietrza) a z drugiej na goraco (od silnika). Z tego co czytalem na civicinfo i pamietam to dlatego tak sie dzieje jak piszesz, bo ten termometr zczytuje 1:1 do momentu jak silnik osiagnie bodajze 30st. a pozniej to zalezy od temp. zewnetrznej i predkosci samochodu. jesli stoisz na swiatlach to sie blokuje bo inaczej pokazalby Ci np. 60 st. jak na zewnatrz jest temp. mniejsza od temp. silnika to chyba czyta co 2 minuty a jak wyzsza to jeszcze inaczej. W skrocie jest to tak skomplikowane ze sami sobie nie dali rady z tym tematem.

co do mojego przypadku : temp. w garazu byla 14 st (mam termometr). Jak zapalilem samochod to juz pokazywal 20 st czyli juz widac ze jest zwalony bo w tym momencie jeszcze czyta 1:1 i zamiast malec bo na zewnatrz bylo jeszcze mniej to bardzo szybko zaczela rosnac i sie zatrzymala na 27st i tak do nastepnego dnia. Dzisiaj np. rano bylo 8 st. on po wlaczeniu dal 12 st i jeszcze na najblizszych swiatlach podbil do 14st jakby mu bylo jeszcze malo :)

Fakt samochodu sie nie zmienia ze wzgledu na termometr ale w moim przypadku jest to gwozdz do trumny bo oprocz silnika i tlumika (tfu-tfu) to mialem wymienionych juz sporo czesci i elementow.
Dzis po raz xxx odwiedzilem ASO i znowu w piatek jade na zmiane czujnika. Fajnie co?

civic
14-04-09, 20:22
Fakt samochodu sie nie zmienia ze wzgledu na termometr ale w moim przypadku jest to gwozdz do trumny bo oprocz silnika i tlumika (tfu-tfu) to mialem wymienionych juz sporo czesci i elementow.
Dzis po raz xxx odwiedzilem ASO i znowu w piatek jade na zmiane czujnika. Fajnie co?[/QUOTE]

Samochodu nie sprzedałem tylko z powodu czujnika, złozyło sie na to 16 (szesnaście) wizyt w ASO i miarka się przebrała. Niech ktos inny sie męczy z tym (niestety muszę to napisac) złomem.:)

semri
14-04-09, 20:23
wiem ze cie to juz nie obchodzi, ale jak tam czuje sie nowy wlasciciel? wydzwania czy cos

civic
14-04-09, 20:25
wiem ze cie to juz nie obchodzi, ale jak tam czuje sie nowy wlasciciel? wydzwania czy cos


Na szczescie nie ma mojego numeru :D
Po za tym,to kobieta kupiła to mozliwe, że jezdzi z awariami i nawet nie wie do czasu, aż auto stanie:D

Kozo
17-04-09, 16:26
dzisiaj chyba sie uporano z moim czujniekiem : tym razem dostalem wersje z modyfikacjami (ciekawe dlaczego nie za pierwszym razem?) i wracajac do domu temeperatura unormowala sie na 15 st co jest prawda :)

p.s tym razem wymieniono mi go bez sciagania zderzaka : za pomoca 2 dlugich srubokretow i pęsety ktore byly wkladane przez "przedni plaster miodu" czas ok. 5 minut (gdyby sie nie trzesly rece to ok. minuty ale robili to w ten sposob dopiero pierszy raz wiec jak zwykle bylem (a wlasciwie moj samochod) testerem :)

luckie
11-01-10, 20:21
Tez mi padl termometr wlasnie - temperatura na zewnatrz -5, wg Civica - od +15 do +45! Tak sobie skacze roznie :D
Musze zajechac do serwisu, dam znac co sie stalo.

leonik
11-01-10, 21:18
do wymiany czujniki temperatury.to jakas lipa!! po kazdej zimie mi wymieniali.

T.r.
12-01-10, 11:41
Wydaje mi się że są w jakimś niefartownym miejscu :/ u mnie przy - 5 pokazywało + 20 a teraz cały czas jest pomiędzy +3 a 0 a tak naprawdę powinno być - 5

de125
12-01-10, 11:54
To mój pierwszy post na tym forum więc na początku Witam Wszystkich!

Niestety też mam od kilku dni problem z czujnikiem temeratury. Od soboty pokazuje temepraturę od 4 do 15 stopni podczas gdy na zewnątrz 'szaleje' zima (i minusowe temperatury). Z tego co przeczytałem w tym wątku to dość powszechny problem.

Nie wiedziałem natomiast, że czujnik zewnątrzny może mieć wpływ na działanie klimatyzacji i ogrzewania.
Auto mam od września (kupiłem używane - 2 letnie) klimy więc prawie nie używałem, ale do działania ogrzewania mam trochę zastrzeżeń. Kiedy ustalam sobie temperaturę np. na 21 stopni, to na początku jest ok tzn. system czeka aż auto się trochę nagrzeje (stoi na zewnątrz) i zaczyna dmuchać coraz cieplejszym powietrzem, po jakimś czasie (gdy robi się ciepło) wyłącza się i potem zaczyna wręcz schładzać. Dochodzi do tego, ze czasem muszę podkręcić temperaturę ale często to nic nie daje (tzn. nawet przy np. 23 stopniach nie zaczyna ponownie grzać).
Czy to jest taka 'uroda' tego systemu, czy może należałoby sprawdzić zarówno czujniki zewnątrzne jak i wewnętrzne? Mam wrażenie, ze w innych autach łatwiej utrzymać zadaną temperaturę...

Pik
12-01-10, 12:51
Z tego co mi sie wydaje czujnik "zewnetrzny" jest gdzies na dole komory silnikowej i z tego wzgledu potrafi przeklamywac temperature, szczegolnie jesli rozgrzejemy silnik i ponownie wlaczymy po niedlugim czasie. Po krotkiej jezdzie temperatura wraca do wlasciwych wskazan i stabilizuje sie, zapewne czujnik jest przy wlocie powietrza. Mysle, ze jak ktos jezdzi np w miejskich korkach to tez moze miec bledne wskazania i wcale nie swiadczy to o awarii czujnika.

zyga502
12-01-10, 13:22
czujnik temp zewnętrznej , w wersjach 3/5d jest po lewej stronie chłodnicy ,a w wersji 4d po prawej stronie chłodnicy patrząc na auto jakby z przodu,widać go przez kratki obok tablicy rej

mrcn
12-01-10, 14:03
To mój pierwszy post na tym forum więc na początku Witam Wszystkich!

Niestety też mam od kilku dni problem z czujnikiem temeratury. Od soboty pokazuje temepraturę od 4 do 15 stopni podczas gdy na zewnątrz 'szaleje' zima (i minusowe temperatury). Z tego co przeczytałem w tym wątku to dość powszechny problem.

Nie wiedziałem natomiast, że czujnik zewnątrzny może mieć wpływ na działanie klimatyzacji i ogrzewania.
Auto mam od września (kupiłem używane - 2 letnie) klimy więc prawie nie używałem, ale do działania ogrzewania mam trochę zastrzeżeń. Kiedy ustalam sobie temperaturę np. na 21 stopni, to na początku jest ok tzn. system czeka aż auto się trochę nagrzeje (stoi na zewnątrz) i zaczyna dmuchać coraz cieplejszym powietrzem, po jakimś czasie (gdy robi się ciepło) wyłącza się i potem zaczyna wręcz schładzać. Dochodzi do tego, ze czasem muszę podkręcić temperaturę ale często to nic nie daje (tzn. nawet przy np. 23 stopniach nie zaczyna ponownie grzać).
Czy to jest taka 'uroda' tego systemu, czy może należałoby sprawdzić zarówno czujniki zewnątrzne jak i wewnętrzne? Mam wrażenie, ze w innych autach łatwiej utrzymać zadaną temperaturę...

Przerabiałem to - niestety przy walniętym czujniku jest problem z grzaniem - jedyna opcja to ustawiasz temperaturę na max, wtedy będzie grzało.

leonik
12-01-10, 15:15
2 lata od kupna auta nie włączałes klimy ?? dobrze zrozumialem ??

semri
12-01-10, 16:17
To mój pierwszy post na tym forum więc na początku Witam Wszystkich!
...
Czy to jest taka 'uroda' tego systemu, czy może należałoby sprawdzić zarówno czujniki zewnątrzne jak i wewnętrzne? Mam wrażenie, ze w innych autach łatwiej utrzymać zadaną temperaturę...

Ja to właśnie przerabiam.
Wszystkie czujniki działają poprawnie.

Takie działanie jest skutkiem złego umiejscowienia czujnika temperatury wewnętrznej. Czujnik znajduję się po prawej stronie nakładki dolnej wskaźników, ten element pod szybką obrotomierza, tuż za dziurkami. A co za tym idzie, czujnik jest za blisko nagrzewnicy, po ok 30min ciągłej jazdy przy ustawieniu zadanej temperatury dzieje się tak jak napisałeś. Czyli, plastiki przy nagrzewnicy przewodzą z niej ciepło i czujnik odczytuje temperaturę jaka panuje właśnie wkoło czujnika. A może i wskazywać do ok 38oC. Odczyt czujnika wewn można przeprowadzić w następujący sposób:
- po ok 30 min jazdy wyłączamy samochód (bez jazdy też działa :P),
- kluczyk w stacyjce na 0,
- trzymamy paluchami "mode" i "auto"
- przekręcamy kluczykiem na pozycje II
- puszczamy mode i auto
- na ekranie w miejscu gdzie zawsze jest nastawa temperatury będzie migać na zmianę, 1 i aktualny odczyt temperatury z wewnętrznego czujnika
- przyciskiem odmrażania lusterek i tylnej szyby możesz przełączyć się na inne czujniki:
1st sensor: Cabin temperature C
2nd sensor: Exterior temperature C
3rd sensor: Solar radiation sensor value (Dark=00, Flashlight=04, Cloudy=10, Sunny=65)
4th sensor: Temperature of the air exiting the air conditioning evaporator C
5th sensor: Drivers air mix opening (low value indicates cooler air distribution, higher value indicates warmer air distribution) % open
6th sensor: Passenger air mix opening (low value indicates cooler air distribution, higher value indicates warmer air distribution) % open
7th sensor: Mode positioning % open
8th sensor: recirc flap % open.
9th sensor: vent output air temperature C

W piątek jestem umówiony w ASO na wymianę nakładki dolnej wskaźników, ale na wersję angielską (nr 77210-SMG-E01ZA) z czujnikiem po lewej stronie kierownicy. Ten zabieg powinien w jakimś stopniu poprawić bądź co bądź "automatyczną klimatyzację"

de125
12-01-10, 16:44
2 lata od kupna auta nie włączałes klimy ?? dobrze zrozumialem ??

Nie :) Auto kupiłem we wrześniu 2009, tyle że używane - 2 letnie. Od września praktycznie już nie było upałów więc klimę włączyłem może ze 3 razy :)


Ja to właśnie przerabiam.
Wszystkie czujniki działają poprawnie.

Takie działanie jest skutkiem złego umiejscowienia czujnika temperatury wewnętrznej.

W piątek jestem umówiony w ASO na wymianę nakładki dolnej wskaźników, ale na wersję angielską (nr 77210-SMG-E01ZA) z czujnikiem po lewej stronie kierownicy. Ten zabieg powinien w jakimś stopniu poprawić bądź co bądź "automatyczną klimatyzację"

Czyli taka jest 'uroda' tego systemu... Troszkę przekombinowali z tymi czujnikami i wewnętrznymi i zewnątrznymi...
Dzięki za opis testu - nie omieszkam zrobić :)

leonik
12-01-10, 23:09
ok zle zrozumialem.pamietaj zeby klime wlaczac takze zima.powodzonka i zycze bezawaryjnej jazdy.

szubek
13-01-10, 10:59
piątek jestem umówiony w ASO na wymianę nakładki dolnej wskaźników, ale na wersję angielską (nr 77210-SMG-E01ZA) z czujnikiem po lewej stronie kierownicy. Ten zabieg powinien w jakimś stopniu poprawić bądź co bądź "automatyczną klimatyzację"

To ciekawe z tą wymianą - bardzo jestem ciekawy jak ASO to zrobi - technicznie bez lepienia z "gówna bata" nie ma takiej możliwości - od tyłu do czujnika jest podłączona przezroczysta, karbowana rurka ząciągająca powietrze z kabiny, podłączona do specjanlej dmuchawki tak aby czujnik był cały czas w obiegu powietrza.
Właśnie mni. ta rurka jest problemem, ponieważ ona jest bardzo blisko nagrzewnicy i pomimo, że jest zaciągane powietrze to i tak ona się nagrzewa i powoduje błędy w odczycie. Ja tą rurkę owinąłem specjalną gąbką, która zabezpeicza temicznie. Trochę sie zmieniło ale nie na 100%.
Wg. mnie jest to także wina samej elektroniki nie tylko czujnika temperatury.

ps. czujnik temperatury zewnętrznej też wymieniałem- trzeba zaznaczyć aby zamówili nowy typ jest większy i grubszy i ma inną charakterystykę odczutu u mnie po wyminie działa bez zarzutu temperatura po postiju dochodzi do prawidłwej w ciągu zaledwie kilku minut nie tak jak było w poprzednik nawet kilka godzin.

luckie
19-01-10, 10:03
Zgodnie z przypuszczeniami - u mnie uszkodzony byl czujnik, wymieniono na gwarancji.

Kozo
20-01-10, 07:49
ok zle zrozumialem.pamietaj zeby klime wlaczac takze zima.powodzonka i zycze bezawaryjnej jazdy.

a co Ci da wlaczenie klimy zima skoro ponizej zera nie wlacza sie sprezarka? - chyba ze chodzi Ci o to aby wlaczyl ja raz za jakis czas w cieplym garazu to tak, ale to nie wynika z Twojej wypowiedzi.


i ma inną charakterystykę odczutu u mnie po wyminie działa bez zarzutu temperatura po postiju dochodzi do prawidłwej w ciągu zaledwie kilku minut nie tak jak było w poprzednik nawet kilka godzin.

nie do konca...czujnik jest nowego typu i nie powinien sie juz psuc....a algorytm obliczania temperatury wynikajacy z odczytu czujnika jest bardzo skomplikowany i kiedys na forum tutaj podawalem wiec jak chcesz to dobrze wiedziec to przeszukaj archiwum i jest on po to taki skomplikowany aby nie podawal np. odczytu z temperatury przy chlodnicy ;)

radmac
20-01-10, 08:45
a co Ci da wlaczenie klimy zima skoro ponizej zera nie wlacza sie sprezarka? - chyba ze chodzi Ci o to aby wlaczyl ja raz za jakis czas w cieplym garazu to tak, ale to nie wynika z Twojej wypowiedzi.

heh, Kozo, jak nie wiesz jak działa tzw. układ klimatyzacji to się nie wymądrzaj... sprężarka się włącza, tylko nie daje takiego ciśnienia jak np. w lato. A włącza się chociażby po to, żeby układ klimatyzacji został przesmarowany bo czynnik chłodzący zawiera też olej. A ja włączam po to, żeby mieć suche powietrze w kabinie. Bo nie wiem, czy wiesz, ale układ klimatyzacji odpowiada też za osuszanie powietrza.
tak na szybko, dla nie wtajemniczonych, działa to tak -> najpierw powietrze jest ogrzane przez nagrzewnicę, a zaraz potem trafia na "chłodnicę" klimy co powoduje wytrącenie się wilgoci. Dobrze to widać w lato, jak samochody z klimą zostawiają mokre plamy (tyle że w lato powietrze już jest gorące a nie ogrzewane przez nagrzewnicę)
Ale pewnie w Twoim Golfie, Kozo, jest to zupełnie inaczej rozwiązane i na pewno lepiej ;)

Kozo
20-01-10, 08:53
heh, Kozo, jak nie wiesz jak działa tzw. układ klimatyzacji to się nie wymądrzaj... sprężarka się włącza, tylko nie daje takiego ciśnienia jak np. w lato

hahaha - po prostu padlem - teoria niczym z ASO :rolleyes:

a reszta to chyba z wikipedii :rolleyes:

"Czynnik roboczy oraz olej w celu utrzymania wymaganych parametrów muszą być filtrowane przez bardzo precyzyjny filtr, który zatrzymuje nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne ale też wychwytuje parę wodną z oleju i czynnika. Woda nie tylko prowadzi do korozji układu sprężarki ale również ze względu na obniżanie się temperatury czynnika poniżej 0 C - wytrąca się w postaci kryształków lodu, które nie tylko mogą spowodować przyspieszone lub awaryjne uszkodzenie sprężarki ale ze względu na oblodzenie zaworu rozprężnego mogą okresowo lub całkowicie wstrzymać pracę całego układu klimatyzacji."

http://www.cbc.pp.com.pl/cbc/klimatyzacja.html -> a tu sie dokształcisz, to ze masz AC ON nie znaczy ze sprezarka chodzi, dodatkowo teraz w weekend bedzie -15 i jak uda Ci sie wlaczyc klime (posluchaj czy zalacza sie sprzeglo elektromagnetyczne od kompresora) to jestes mistrz i strzelec pierwsza klasa :rolleyes:


Ale pewnie w Twoim Golfie, Kozo, jest to zupełnie inaczej rozwiązane i na pewno lepiej

nie wiem po co znowu to stwierdzenie..... :confused:

leonik
20-01-10, 15:38
Kozo ale czy zima to tylko temperatura ponizej 0 stopni ?? wiele osob włacza klime tylko w lecie jak jest wyysoka temperatura zeby sie schlodzic...

Kozo
20-01-10, 16:03
kurcze, nie rozumiem o co Ci chodzi? Jezeli temp. na zewnatrz jest niska (a jak niska to zalezy od producenta samochodu - najczesciej ponizej 5st) to pomimo ze wlaczysz klime i zaswieci Ci sie dioda ze dziala to sprezarka sie nie wlaczy aby nie doprowadzic do jej uszkodzenia. Jezeli mamy 2 miesiace ostrego mrozu to sprezarka nie dziala przez te 2 miesiace i jesli komus zalezy aby ruszyla i przesmarowala uklad powinien "oszukac" uklad i tak jak pisalem wczesniej wstawic samochod do cieplego garazu aby sprzeglo elektromag. zalaczylo sprezarke i aby czynnik powedrowal przez uklad i go przesmarowal.

radmac
20-01-10, 16:47
primo - sorka za brak ogonkow, nie moj komp...
do Kozo:
heh a mi klima dziala w zime... i to nie tylko w Hondzie (bo to przeciez z*****y samochod jest, przynajmniej wg Kozo) ale i Toyocie Hiluxie, Corroli, Avensisie (sluzbowe) jak i w mojej starej vectrze z 97 roku.

Tylko Kozo, jesli nie slyszysz zalaczania sprzegla klimy ani nie czujesz/widzisz zmiany obrotow, to nie znaczy ze sie klima nie zalancza... "klima" ma cos takiego jak zawor regulujacy cisnienie w ukladzie, i jak jest zimno to cisnienie jest minimalne rozne przed i za kompresorem przez co obciazenie kompresora jest minimalne. Wlanczanie i wylanczanie klimy ma wtedy minimalne efekty audiowizualne.
I nic Ci nie bedzie zamarzac bo po pierwsze. klima nie odpali sie przy zimnym silniku, musi zlapac cokolwiek temp. a po drugie, "chlodnica" klimy jest, przynajmniej z moich obserwacji w roznych samochodach, za nagrzewnica. Ochladza wstepnie podgrzane powietrze co powoduje wytracenie pary ergo osuszenie powietrza.

A te Twoje +4/5°C to temp przy ktorej klima moze zaczac dzialac pelna para na przymknietym zaworze kontrolujacym cisnienie. ale pewnie nie bedzie.

I to nie jest def. z wikipedi tylko zwykly "common sense" + troche obserwaji + zrozumiemie zasad fizyki... i to takich z podstawowki i moze troche szkoly sredniej.

I jeszcze jedna kwestia - po kiego grzyba wszystkie firmy (nawet VW!!!) zalecaja wlanczanie klimy zima? jak to mowia, w celach smarowania itp... I to kazdemu! nie tylko gostkowi ktory ma dostep do ogrzewanego garazu! Po za tym zaznaczyli by w instrukcji, i to dosyc wyraznie, ze prosze najpierw ogrzac samochod.... tzn. heh, "oszukac"

I nie podawaj mi Kozo wiecej argumentow ze jak czegos nie slychac i nie widac to znaczy ze nie dziala. Pradu nie widac a potrafi jeb***

suma sumarum - Z Towich postow wieje trollizmem stosowanym... nie masz czasami pojecia o czym piszesz (albo bardzo mgliste), wujek Zenek Ci powiedzial albo kolega z podworka, poczytales moze forum Golfa... zawiodles sie tez na Hondzie (no i za to mi przykro) bo trafiles jakis walniety egzemplarz + buc w ASO a teraz wieszasz psy na kim popadnie.
A moze po prostu lubisz wsasdzac kij w mrowisko i Ci to kreci... zdrowia.
Oby Golfik wozil Cie niezawodnie, jak najdluzej i jak najbezpieczniej. pozdrawiam.

leonik
20-01-10, 17:15
KOZO włączasz czasem klimatyzacje w zimie??? i nie mowie tu o mrozach itp.czy używasz ją tylko latem??

Kozo
20-01-10, 17:47
KOZO włączasz czasem klimatyzacje w zimie??? i nie mowie tu o mrozach itp.czy używasz ją tylko latem??

jezdze przez 360 dni w roku na wlaczonej - swoja droga to jak mozna miec klime i jezdzic na wylaczonej - po to za nia placilem (climatronic) aby kwestie odpowiedniej temperatury i wilgotnosci miec z głowy.

*radmac* ok. nie przekonam Cie i zyj z tym przekonaniem ze przy -15 to klima pomaga Ci odparowac szyby. Złe porownanie z tym pradem - jesli zalczenie sprezarki jest slyszalne przez sprzeglo elektromagnetyczne ZAWSZE w kazdych warunkach to jesli go nie słychac w zimie to dlaczego uwazasz ze sie zalaczylo? Pamietaj ze nie wszedzie zima = temp. ponizej 0. Jezdzilem kiedys tez takim wynalazkiem jak panda z klima i racji tego ze to bylo takie auto a nie inne to to zalczenie bylo tam slyszalne jak dzwon Zygmunta i w fiacie ponizej +4 nie zalaczala sie sprezarka - nawet bylem swiadkiem jak koles przyjechal z alfa w zimie z reklamacja ze mu sprezarka padla i tez mu potwierdzili ze tak ma byc.
p.s kurcze ale opisz mi po czym dokladnie twierdzisz ze Ci w toyocie sie wlacza jesli nie slyszysz sprzegla, to po czym to wnioskujesz? - bo jak widzisz przytoczylem Ci publikacje w ktorej potwierdzaja to ze sie nie zalacza, wpisz w google jakiekolwiek forum + "klima" + "zima" i co? twierdzisz ze Ty masz racje a wszyscy sie myla?

leonik
20-01-10, 18:18
..."a co Ci da wlaczenie klimy zima skoro ponizej zera nie wlacza sie sprezarka? - chyba ze chodzi Ci o to aby wlaczyl ja raz za jakis czas w cieplym garazu to tak, ale to nie wynika z Twojej wypowiedzi."

teraz to juz nie rozumiem... pytasz co mi da wlaczenie klimy ponizej 0? teraz piszesz ze sam jezdzisz caly rok non stop z właczona...

Kozo
20-01-10, 18:22
..."a co Ci da wlaczenie klimy zima skoro ponizej zera nie wlacza sie sprezarka? - chyba ze chodzi Ci o to aby wlaczyl ja raz za jakis czas w cieplym garazu to tak, ale to nie wynika z Twojej wypowiedzi."

teraz to juz nie rozumiem... pytasz co mi da wlaczenie klimy ponizej 0? teraz piszesz ze sam jezdzisz caly rok non stop z właczona...

sorki. jeszcze raz : jezdze caly rok na wlaczonej (ustawiam tylko na pokretle temperature, a obieg wew/zew, kierunki nadmuchu i klima wszysto na auto, ale wiem ze w zimie tak i tak nie dziala klima pomimo ze jest wlaczona - i tak jak pisalem wczesniej rowniez nie dzialala w moim civie (moze to przez egzemplarz:) ), nie dziala teraz, i nie dziala w innych samochodach ktore mialem/uzytkowalem - ale na pewno dziala u radmaca i to juz ustalilismy :rolleyes:

Ca$h
20-01-10, 18:26
jest jakaś opcja filtrowania postów?

Kozo
20-01-10, 18:36
jest jakaś opcja filtrowania postów?

jest

szoi
20-01-10, 19:16
Kozo obiecywałeś się nie udzielać od 2010... Rozumiem że twoje słowo nic nie znaczy.

radmac
20-01-10, 19:21
p.s kurcze ale opisz mi po czym dokladnie twierdzisz ze Ci w toyocie sie wlacza jesli nie slyszysz sprzegla, to po czym to wnioskujesz? - bo jak widzisz przytoczylem Ci publikacje w ktorej potwierdzaja to ze sie nie zalacza, wpisz w google jakiekolwiek forum + "klima" + "zima" i co? twierdzisz ze Ty masz racje a wszyscy sie myla?

A chociażby tym że się tą klimą bawiłem... Jeśli uważasz że to nie klima to w takim razie wytłumacz mi jakie magiczne siły za to odpowiadają - Działo się to akurat w miejscu dobrym do takich testów - Augustów - konkretnie zimno i konkretnie wilgotno - odpalam zimne auto i nawiew na szyby ale bez klimy i mogę przejechać z 30-40 km i szyby są zaparowane, tylko tam gdzie zaiwania gorące, czyli tylko w okolicy nawiewów jest jako tako.
To samo auto, te same warunki (-15/-20°C), odpalam zimne auto z klimą włączoną lub "auto" w zależności od wersji - 5-10 km i większość szyb jest odparowane (no może tylne pasażera coś tam jeszcze...) Testowane w przedziale dnia- dwóch, więc filtr kabinowy czy "wilgoć w dywanikach" odpada. I teraz proszę... wytłumacz mi bo ta magia mnie przerasta!!!!

Inny przykład - zaiwaniam Augustów - Warszawa (250km), furka rozgrzana, klima włączona (moim zdaniem... wg Ciebie nigdy się nie załączyła). Wyłączam klimę i zaczynają parować szyby... wciskam guziczek od klimy (taki z napisem "A/C" lub "śnieżynką" w Vectrze... dla pewności) i para znika... MAGIA!!!!

Proszę - podaj mi składnię tego magicznego zaklęcia i ile tchnień ropuchy mam użyć....

leonik
20-01-10, 22:27
zgadzam sie z Radmac'iem :) Kozo niech sie wypowiada po to jest forum.sa madrzy,madrzejsi i najmadrzejsi :)

szubek
21-01-10, 14:23
kozo nie opowidaj bzdur !!! jeszcze takich nie słyszałem - doczepisz się do moich wypowiedzi cytujesz wyryfkowo napisałem wyraźnie, że czujnik jest nowego typu, nic nie pisąłem, że nowy się psuje to po co to Twoje wypociny.

Klima zawsze się załacza w zimie, niestety musisz się dokształcić w temacie a nie cytować teorię.
Klima załącza się w zimie tylko po osiągnięciu odpowiedniej temperatury w kabinie samochodu nie jestem w stanie przytoczyć dokłądnej danej ale to ustalę.
W moich innych autach w których miałęm klimę min. cif EJ9 klima złączała się zawsze w zimie po około 10-15 minutach jazdy. W cife ej9 był zamontowany czujnik temperatury wewnetrzenj auta pod schowkiem pasażera blisko parowanika. Jak w kabinie zaczynało się robić cieło to i sprężarka zaczynała działać.

I zgadzam się z poprzednikami ze załączenie klimatyzacji zimą pomaga odparować szyby to chyba normalne bo klima osusza powietrze:D:D:D i załączy się zawsze jak włączysz odparowywanie szyb lub zamkniesz obieg na wewnętrzny.

Kompresor jak napisałem załącza się po osiągnięci odpowieniej temperatury w kabinie i także w komorze silnika nawet przy -20C.

JARUNIA
24-11-11, 20:08
Witam,
Może ktos z was spotkał sie z problemem ogrzewania?? problem polega na tym ze nie ma go wogule... klimatronik na HI i tylko zimne powietrze a wskaznik pokazuje że "woda" sie gotuje. Czyzby termostat? albo bezpieczniki? JAkies pomysły??

tynciu88
25-11-11, 14:16
Jeśli chodzi o ogrzewanie to TTTM. Chyba cos musi byc z tym czujnikiem temp. Gdy jedzie się do 20km to grzeje perfekt czy na 18 czy na 19st.C. Powyżej 20km trzeba podwyższac minimalnie temp. i najlepiej grzeje powyżej 24st.C. Muszę spróbowac w trybie auto może akurat bedzie ok.

Ordi
25-11-11, 19:26
JARUNIA - obczaj jaką temperaturę na dworze pokazuje ci wyświetlacz. Miałem kiedyś tak, że padł mi czujnik temp zewnętrznej i w ziemie pokazywał 20-30'C!!! Przez to komputer głupiał i miałem tak jak ty - zamiast w zimie grzać auto chłodziło bo myślało, że na dworze jest 30'C a nie 0'C...
Jest też tak jak napisał TYNCIU88 - po jakimś 30min jazdy grzanie jest ciut gorsze i wtedy trzeba o 1'C podkręcić ogrzewanie...

JARUNIA
25-11-11, 20:12
czujnik chyba jest dobry bo temperatura jest prawidłowa. dzisiaj odkryłem jak go wkrecam na wysokie obroty to momentalnie temperatura podskakuje i "woda" sie gotuje a jak zajrzalem pod spod to wylewa sie płyn z chyba chlodnicy, więc grubsza impreza sie szykuje.

Sagi80
29-11-11, 12:59
czujnik chyba jest dobry bo temperatura jest prawidłowa. dzisiaj odkryłem jak go wkrecam na wysokie obroty to momentalnie temperatura podskakuje i "woda" sie gotuje a jak zajrzalem pod spod to wylewa sie płyn z chyba chlodnicy, więc grubsza impreza sie szykuje.

To może być też uszczelka pod głowicą. Miałem tak w poprzedniej HC. Jaki masz przebieg?

Aaaalbo... znajomy miał tak kiedyś że kuna przegryzła w jednym miejscu przewód chłodzący i przy wzroście ciśnienia płyn chłodniczy był wyrzucany... może też tak być :) Ja mam pogryzioną całą matę wygłuszającą pod maską...

JARUNIA
29-11-11, 18:40
przebieg 60000, ale masz racje może to przewód bo przy niskich obrotach nic sie nie dzieje a jak depne czy wyjerzdzam z garażu pod gorke to zaczyna lecieć...

Sagi80
30-11-11, 10:22
przebieg 60000, ale masz racje może to przewód bo przy niskich obrotach nic sie nie dzieje a jak depne czy wyjerzdzam z garażu pod gorke to zaczyna lecieć...

Aaa przy 60.000 to raczej nie uszczelka :) Myślę że po prostu jakiś złośliwy zwierz poobgryzał przewody. Tylko nie jeździj tak, bo wtedy właśnie przepalisz uszczelkę pod głowicą...

JARUNIA
03-12-11, 07:48
Okazało się ze uklad chłodniczy był zapowietrzony.:)

Sagi80
03-12-11, 10:54
Okazało się ze uklad chłodniczy był zapowietrzony.:)

Nie chcę Cię martwić, ale zapowietrzenie skądś się bierze, np. ze spalin przedostających się z cylindrów przez nieszczelną uszczelkę głowicy do układu chłodzenia. Ale trzymajmy kciuki żeby to był tylko przypadek.

Hoze
06-12-11, 21:05
Sagi,nie chce mi się wierzyć,aby w tak młodym aucie była nieszczelna uszczelka głowicy, no chyba, że został mocno przegrzany silnik i uszczelkę wydmuchało. Bardziej mi się wydaje, że może być gdzieś pęknięty któryś wężyk, np. na powrocie. Pytanie, czy płynu coś ubywa??

h16v
27-01-12, 21:05
Pozwolę sobie odświeżyć wątek.
Otóż wczoraj jechałem 800km - dzień w samochodzie. Jest zimno to wiemy wszyscy. Temperatura 24 stopnie w samochodzie - jest naprawdę ciepło ale... dokładnie na wysokości kolana przy skrzyni biegów po prostu wali chłodem - nie wiem do końca skąd ale efekt jest taki, że bolą mnie kolana z zimna i czułem ten chłód całą drogę. Kombinowałem z ustawieniami nawiewów aby te z przedniej konsoli wiały w dól - nic nie dało. Część drogi pokonałem jako pasażer z przodu - tam efekt jest podobny. Czy tylko ja tak mam???

TeeS1975
27-01-12, 22:36
Ja u siebie nie zauważyłem :)

kvas
27-01-12, 23:45
Pozwolę sobie odświeżyć wątek.
Otóż wczoraj jechałem 800km - dzień w samochodzie. Jest zimno to wiemy wszyscy. Temperatura 24 stopnie w samochodzie - jest naprawdę ciepło ale... dokładnie na wysokości kolana przy skrzyni biegów po prostu wali chłodem - nie wiem do końca skąd ale efekt jest taki, że bolą mnie kolana z zimna i czułem ten chłód całą drogę. Kombinowałem z ustawieniami nawiewów aby te z przedniej konsoli wiały w dól - nic nie dało. Część drogi pokonałem jako pasażer z przodu - tam efekt jest podobny. Czy tylko ja tak mam???
Helou. Nie tylko Ty :) Też to zauważyłem, ale za cholerę nie mogę znaleźć przyczyny. Sam się mocno dziwiłem, że w sumie ciepło, a chłodzi kurde od strony drążka zmiany biegów. Gdzieś musi być tam nieszczelność i czuć to zwłaszcza przy mrozie...

herman9
30-01-12, 09:14
Helou. Nie tylko Ty :) Też to zauważyłem, ale za cholerę nie mogę znaleźć przyczyny. Sam się mocno dziwiłem, że w sumie ciepło, a chłodzi kurde od strony drążka zmiany biegów. Gdzieś musi być tam nieszczelność i czuć to zwłaszcza przy mrozie...
Panowie, nie wiem czy moja odpowiedź będzie miała przełożenie na Civica, ale miałem taki sam problem w poprzednim aucie (Grande Punto Sport), jak się potem okazało, przy wymianie filtrów jakiś niesprawnie manualnie gość który mocował mi filtr kabinowy zerwał zaczepy od jakiejś klapki przy filtrze kabinowym i wiało mi zimne powietrze niemiłosiernie, problem zlikwidowany w serwisie fiata, posklejali i było OK, może jakoś filtr kabinowy źle zamonotowany ...

jacektp
30-01-12, 13:21
Wg mnie tak ma być - nastawiając temperaturę np. 24 st. ustawiamy żądaną temp. w samochodzie a nie temperaturę powietrza wylatującego z nawiewów. Jeśli w środku jest ciepło z nawiewów zaczyna lecieć chłodne lub zimne powietrze (np. gdy w samochodzie od ciepła pasażerów zrobiło się już 25 stopni).

bezk
30-01-12, 14:17
Miałem taki sam przypadek. Sprawdź, czy zaślepka od filtra kabinowego nie wypadła z zatrzasków - znajduje się z lewej strony pod schowkiem pasażera.

swietykar
30-01-12, 18:47
Koledzy czy w waszych civic-ach ciepłe powietrze z nawiewów leci dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów?
Bez znaczenia czy ustawiam na AUTO czy na MANUAL.
Myślę ,że powinien grzać o wiele szybciej ale może to taki urok tego samochodu!?
Może ktoś wymieniał termostat w dieslu z tego powodu ?

kasiora96
30-01-12, 19:31
Dopóki sie silnik nie nagrzeje to tak jest, niestety.

VanDerAshen
30-01-12, 19:41
Koledzy czy w waszych civic-ach ciepłe powietrze z nawiewów leci dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów?
Bez znaczenia czy ustawiam na AUTO czy na MANUAL.
Myślę ,że powinien grzać o wiele szybciej ale może to taki urok tego samochodu!?
Może ktoś wymieniał termostat w dieslu z tego powodu ?

Diesel grzeje się powoli, w porównaniu do benzyny nawet bardzo powoli - nie tylko w civicu zresztą.
Jak na mój gust wszystko pod kontrolą.

bont
30-01-12, 20:21
sprawdz termostat, po zapaleniu zimnego silnika kontroluj przewody do chłodnicy, zanim skazówka temp. nie osiągnie odpowiedniej pozycji powinny być zimne, szczególnie dolny, jeśli oba ciepłe termostat do wymiany

jasio381
30-01-12, 20:30
Samochód z 2006r., przy obecnych temperaturach ciepło zaczyna lecieć po ok. 3-4min. od uruchomienia.

Ordi
30-01-12, 21:16
Ja mam 2.2 i też pomimo, ze trzymam auto w garażu gdzie jest około 0'C (na dworze jest -21'C) to po wyjechaniu z garażu muszę przejechać z 10-15km aby zaczęło wiać ciepłym powietrzem. Także to standard dla diesla i raczej nie masz nic zepsute

swietykar
30-01-12, 22:29
Dzięki za szybki odzew.
Powiem tak- mam drugi samochód marki Mitsubischi Space Star z silnikiem diesla 1.9 did - ten to zaczyna grzać właśnie po 3-4 min , dlatego myślałem że z Hondą jest coś nie tak !?
Dzięki za posty.

uniu1
30-01-12, 22:32
A według instrukcji mamy (FK3) elektryczne dogrzanie na nagrzewnicy, które podobno działa automatycznie i włącza się w niskich temperaturach ale jak dla mnie to słabo działa

Ordi
30-01-12, 22:36
Może to i coś tam działa ale nie tak jak powinno w takiej temperaturze co mamy teraz (u nas było -22'C w nocy a w dzień mamy ciągle -12'C) :D

uniu1
30-01-12, 22:50
Jak dla mnie to porażka z tym nagrzewaniem się silnika i kabiny. Accordy mają ten sam silnik i tam jest grzanie klimatyzacją. Miałem okazje przetestować to na sobie. Wczoraj, godz 22:00 sprawdzam temp za oknem : -15 stopni. Odpalam acco w dieslu (stał przed bramą) i dosłownie po 3 minutach leci letnie powietrze mimo że wskazówka temp silnika nawet nie drgnęła

Alix
31-01-12, 08:01
Ja ze swojej strony dodam że w benzynie takich problemów nie mam, nagrzewanie jest błyskawiczne (3-4min) i efektowne. I to raczej kwestia silnika a nie dogrzewania, bo wskazówka temperatury silnika idzie rześko do góry. No i podgrzewanie foteli pomaga przetrwać trudny początek jakby co... U mnie na razie tylko -8 z resztą :p

uniu1
31-01-12, 23:21
No i podgrzewanie foteli pomaga przetrwać trudny początek

Tak wiem coś o tym- dobra sprawa grzanie tyłka i pleców

geo
01-02-12, 11:42
Panowie mam pytanko...moje auto nie ma guzików do podgrzewanych foteli i mam pytanko czy są poprowadzone przewody i grzałki do foteli? Słyszałem że wystarczy tylko guziki dokupic, bezpiecznik i grzeje tyłek:)

Ordi
01-02-12, 19:13
to coś źle słyszałeś bo napewno trzeba jeszcze dokupić fotele które mają podgrzewanie dupy. No i chyba wiązkę kabli co idą do fotela - ktoś na forum już chyba przerabiał ten temat...

h16v
01-02-12, 19:51
A w Type-R były podgrzewane? Bo tak widzę, że sporo tego rzucili na Allegro. Ordi Ty masz fotele z Type-R?? Jak się z takimi jeździ??

uniu1
01-02-12, 22:17
o coś źle słyszałeś bo napewno trzeba jeszcze dokupić fotele które mają podgrzewanie dupy. No i chyba wiązkę kabli co idą do fotela - ktoś na forum już chyba przerabiał ten temat...

Tak to ja przerabiałem:)


Panowie mam pytanko...moje auto nie ma guzików do podgrzewanych foteli i mam pytanko czy są poprowadzone przewody i grzałki do foteli? Słyszałem że wystarczy tylko guziki dokupic, bezpiecznik i grzeje tyłek

Musisz mieć fotele z matami i wiązke podłogi z kostakmi do foteli i kostaki do włączników oraz same właczniki.

TeeS1975
01-02-12, 23:24
A w Type-R były podgrzewane? Bo tak widzę, że sporo tego rzucili na Allegro. Ordi Ty masz fotele z Type-R?? Jak się z takimi jeździ??

nie widziałem jeszcze wersji TypeR z podgrzewanymi stołkami, być może jakaś wersja na skandynawię bądź do Szwajcarii ma

Ordi
02-02-12, 12:05
Nie mam stołków z Type-R... Już byłem umówiony z kolesiem że na stację mi przywiezie i kupie jak będą OK (a cena naprawdę spoko). Niestety, ale koleś nie dojechał i słuch po nim zaginął - tel wyłączony non stop :) Może to i dobrze bo narazie mam inne wydatki i brak kasy na takie stołki...

h16v
05-02-12, 23:38
Powiem Wam szczerze, że dziś się przejechałem kawałek Passatem ojca - 1.9TDI (130KM) - stary samochód - nic wspaniałego zna go każdy. Wsiedliśmy do zimnego auta - po dosłownie dwóch kilometrach było gorąco - żadnych problemów z nagrzaniem całej tej wielkiej kombi budy. Jeszcze mnie ojciec dobił bo ma podgrzewane fotele. U mnie w Hondzie zimno jak jasna cholera. Jest to beznadzieja w tych naszych autach :mad: Zresztą w starym swoim Civicu miałem o niebo lepiej choć przyznaje - nie był to diesel.

Ordi
08-02-12, 13:04
taki urok diesla :rolleyes: Jak to sie mówi: Życie to nie bajka i nie głaszcze Cie po ... " :D
Zawsze możesz się pocieszyć i pomyśleć, że zawsze mogłeś jechać rowerem w taki mróz - a tak już całkiem nie ma grzania :p

h16v
08-02-12, 14:48
Dziś przy okazji tego, że odpalałem Hondę z kabli miałem Check system z migającą kontrolką świec żarowych. Błąd został zresetowany jest ok ale przy okazji wyszło, że czujnik mojej temperatury w silniku pokazywał non-stop 115 stopni i wentylator chodził cały czas - może dlatego miałem samochód niedogrzany. Co ciekawe komputer nigdy nie sygnalizował, że czujnik jest zwalony.
400zł poszło do serwisu. :(

bibi
08-02-12, 15:01
Kolego jak ma ci grzać jak termostat masz na 99% zepsuty. Moja grzeje jak głupia nawet lepiej niż moje dawne C4 które łapało temperaturę dopiero po 7 km.

wirtold
08-02-12, 15:24
Moja grzeje jak głupia nawet lepiej niż moje dawne C4 które łapało temperaturę dopiero po 7 km.

Hm. A gdzie trzymasz samochód w nocy i jakie masz temperatury jak jedziesz? Po jakim czasie masz ciepło z nawiewów? Ja mam do pracy 5km i ciepło to zaczyna być jak mam wysiadać :/

h16v
08-02-12, 15:42
Kolego jak ma ci grzać jak termostat masz na 99% zepsuty. Moja grzeje jak głupia nawet lepiej niż moje dawne C4 które łapało temperaturę dopiero po 7 km.
Termostat mam ok. To, że się nasze Hondy nagrzewają bo 5-10km to norma. Mówię rzecz jasna o dieslach.

uniu1
09-02-12, 19:31
Termostat mam ok. To, że się nasze Hondy nagrzewają bo 5-10km to norma. Mówię rzecz jasna o dieslach.

Potwierdzam. Też wydaje mi sie ze te grzanie troche słabe jest

bobaz
01-02-13, 16:44
To mój pierwszy post, wiec Witam Wszystkich,
przejrzałem ten temat bo również mam problemy z ogrzewaniem w civicu 1.8, mianowicie u mnie objawy są takie, że tem. zewnętrzna jest odczytywana poprawnie, jednak nawet na ustawieniach 27C i HI, wieje zimnym. Zauważyłem że dzieje się to tylko wtedy gdy jadę poniżej prędkości 50-60km, gdy przyspieszam 70 i więcej, z nawiewów zaczyna grzać, Pokonuje dziennie około 80km, a zimą staje się to problematyczne w mieście. Ma ktoś z forumowiczów jakieś podejrzenia co może być przyczyną?

butler.gdansk
01-02-13, 17:06
To mój pierwszy post, wiec Witam Wszystkich,
przejrzałem ten temat bo również mam problemy z ogrzewaniem w civicu 1.8, mianowicie u mnie objawy są takie, że tem. zewnętrzna jest odczytywana poprawnie, jednak nawet na ustawieniach 27C i HI, wieje zimnym. Zauważyłem że dzieje się to tylko wtedy gdy jadę poniżej prędkości 50-60km, gdy przyspieszam 70 i więcej, z nawiewów zaczyna grzać, Pokonuje dziennie około 80km, a zimą staje się to problematyczne w mieście. Ma ktoś z forumowiczów jakieś podejrzenia co może być przyczyną?

Masz problem z nagrzewnicą. Albo jakiś siłownik od nawiewu nie działa poprawnie. Albo masz mało płynu w chłodnicy. Może czujnik ciśnienia klimatyzacji... Sporo jest opcji do sprawdzenia.
Sprawdzałeś na obwodzie zamkniętym? Klimatyzacja działa?

bobaz
01-02-13, 17:18
płyn w chłodnicy jest na poprawnym poziomie, klima działa na pewno poprawnie(latem też miałem z nią problemy bo ślizgało się sprzęgło). Nie ma znaczenia czy klima jest włączona czy nie, i tak nie grzeje. Spróbuje na zamkniętym obiegu...

TRAFO
01-02-13, 17:33
Spróbuj jeszcze wyłączyć klimę. Tzn ustaw na AC/OFF, nagrzej silnik, ustaw temperaturę i włącz nawiew. Daj znać co ci wyszło.

bobaz
04-02-13, 15:33
ani zamykanie obiegu ani wyłączenie lub nawet włączenie powtórne klimy nic nie daje. Ciekawi mnie tylko dlaczego ma to związek z prędkością, a nie z obrotami silnika.

TRAFO
04-02-13, 17:26
Im szybciej jedziesz to powietrze szybciej się porusza, wpada do auta i przedmuc**** przez nieszczelności w ukł. klimatyzacji. Tak myślę.
Nic nie napisałeś czy działa ci nadmuch, jak podkręcasz obroty na nadmuchu to czuć że wieje z kartek?

irecki26
04-02-13, 19:21
A temperatura silnika ok? Moze termostat sie nie domyka i przy mniejszej prędkości nie dogrzewa silnika?