Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : D15B2 Ustawianie zaplonu - pomocy



Whiplash
04-03-09, 19:25
:siema:
Pojawil sie maly problem u mojej niuni, mianowicie autko nie ciaglo do 3000rpm powyzej dostawalo kopa ze wgniatalo w fotel :), myslalem ze tak ma byc dopuki nie przejechalem sie d15 kumpla, ktore od samego dolu dobrz przyspiesza i nie ma takiej dziury, pomyslalem, sobie ze to zaplon wiec do mechanika, lampa stroboskopowa, zwarlem zlocze diagnostyczne i ku mojemu zdziwiniu zaplon przestaiony w ch*** od kreski na kole o jakies 1,5cm :confused:, wiec poluzowalem aparat i ustawiam.
Teraz wielki problem, zeby znak byl mniejwiecej tam gdzie powinien musialem maksymalnie opuznic zaplon, baraklo mi regulacji :evilmad:

POMOCY co ku*** moze byc powodem takiego bajzlu ??

Silniczek chodzi rowno, obroty nie faluja, wiec chyba z rozrzadem OK nie powinien byc przestawiony

yautja
04-03-09, 19:44
A może jednak jest o ząbek lub dwa przestawiony? Sprawdzałeś? Aparat powinien być mniej więcej w połowie zakresu regulacji przy prawidłowym rozrządzie.

Whiplash
04-03-09, 20:08
bede to musial sprawdzic, bo ostatnio przestawialem rozrzad po mechesie :mad: bo jak odbieralem auto to mi mowl ze mailem 2 zeby przestawiony, a ja po nim przestawilem o 1 i wydawalo sie byc wszystko ok, obroty przestaly falowac;) i auto na swiatlach gasnac:o