PDA

Zobacz pełną wersję : szybkie pytanie szybka odpowiedz



cosmonauth
03-03-09, 23:05
dotyczy to przegubu, jeśli skręcam w lewo - to mechanizm róznicowy napędza zdecydowanie prawe koło i jeśli mam przepracowany przegub to on stuka?

maciek070188
03-03-09, 23:09
skrec w lewo i daj caly gaz az zamieli i ktore kolo bedzie mielilo? z tego co wiem lewe wiec bardziej moc idzie na lewe ? ha

pwl
03-03-09, 23:17
Większość momentu obrotowego (do 100%) idzie na koło, które ma lżej. Np jak podniesiemy prawy przód auta podnośnikiem, to będzie kręciło się tylko prawe koło, lewe nie dostanie ani kawałeczka momentu. Przy skręcaniu jest to koło zewnętrzne. Jeśli przegub jest do kitu to terkocze przy skręcaniu. Idealnym sposobem na zarżnięcie przegubów jest ruszanie pełnym ogniem na skręconych kołach.

Dziękuję za uwagę.

maciek070188
03-03-09, 23:19
hahaha to jasne ze na skrecie dostaje po dupie;d a jak mielisz z prostych kól to duzo mnie dziekuje za uwage hahahahha

cosmonauth
03-03-09, 23:30
hmmm nie mialem nigdy mechaniki ale z tego co wiem... przy skręcie w przednionapędowych autach koło które jest na zewnątrz podczas skrętu pokonuje dłuższą drogę - więc na nie musi byc dana większa sila, w przeciwnym razie ze skręcania wyszlyby nici... reasumując przy skręcie w lewo - stuka prawy przegub?

pwl
03-03-09, 23:32
Ja by stawiał, że obydwa, jeśli są zjechane.

cosmonauth
03-03-09, 23:33
stuka tylko jeden :)

plakon83
04-03-09, 10:53
przegub to jest "luźny" element i porusza się w pewnym zakresie, w zależności os skrętu kół, w wieloklinie.

Gdy koła są prosto wieloklin jest "wypełniony" przegubami, więc ich wytrzymałość jest największa, podczas skrętu przeguby wysuwają się w wieloklinu, pracują mniejszą powierzchnią i ulegają szybszemu zużyciu.

Jak się ma już zużyte przeguby to sposób Maćka jest najlepszy, żeby wezwać lawetę do warsztatu.

Przeguby sprawdza się(choć było to zapewne poruszane nie raz i nie dwa na forum) ruszając z miejsca ze skręconymi kołami z ok. 2000obr/min do przodu i tyłu, w prawo i lewo. Żużyte przeguby objawiają się stukotem.

Stuk przy skręcie w lewo-> prawy przegub, w prawo-> lewy (na to by wychodziło)

cosmonauth
04-03-09, 15:57
Stuk przy skręcie w lewo-> prawy przegub, w prawo-> lewy (na to by wychodziło)

o to mi chodziło, dzięki :)

skolopendra
04-03-09, 16:45
dotyczy to przegubu,


Cytat:
Napisał plakon83 Zobacz post
Stuk przy skręcie w lewo-> prawy przegub, w prawo-> lewy (na to by wychodziło)
o to mi chodziło, dzięki

to teraz na koniec zmień temat :cool:

Egon
19-03-09, 09:59
Mam szybkie pytanie jakie kolektory ssace pasuja do glowicy D13B2 i ile moga dac KM po wymianie :)

molekss
09-04-09, 23:12
czy te alu będą pracować dobrze do EG3, tzn. czy trzeba mieć pierścień centrujący, ET odpowiednie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=600490589

dzięki za odpowiedź

karpik85
09-04-09, 23:33
Rozstaw dobry, ET też spasuje, otwór centrujący za duży o dwa milimetry i takiego pierścienia nie kupisz raczej. Ostatecznie mogą być, będzie dało się jeździć jak będzisz miał odpowiednie nakrętki stożkowe, które dobrze wycentrują felge.

A tak na marginesie to nie wiem jak pani dorota chciała je założyć do fiata, który ma rozstaw 4X98, pewnie by była rzeźba z śrubami pływającymi.

molekss
09-04-09, 23:39
Rozstaw dobry, ET też spasuje, otwór centrujący za duży o dwa milimetry i takiego pierścienia nie kupisz raczej. Ostatecznie mogą być, będzie dało się jeździć jak będzisz miał odpowiednie nakrętki stożkowe, które dobrze wycentrują felge.

A tak na marginesie to nie wiem jak pani dorota chciała je założyć do fiata, który ma rozstaw 4X98, pewnie by była rzeźba z śrubami pływającymi.

dzięki karpik85 za szybką odpowiedź, poszukam jeszcze innych alufelg ...

makoś
03-05-09, 12:04
http://images49.fotosik.pl/116/9d2a75e6fd4d88dcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9d2a75e6fd4d88dc)

skolopendra
03-05-09, 12:33
Co to za felga?
aluminiowa


szybkie pytanie szybka odpowiedz

i jeden chętny do zamknięcia tego zaśmiecającego tematu

Misiekemeryt160
03-05-09, 12:35
niech temat zostanie. Tematy typu szybkie pytanie szybka odpowiedx sa przydatne.

nike69
14-05-09, 17:29
no wiec ja mam szybkie pytanie a nie chcialem zakladac nowego tematu
a wiec tak zamierzam kupic nowe swiece tylko mam problem jakie? dobierac do bloku silnika czy do glowicy( chociaz jaka mam glowice to dokladnie nie wiem chyba ze wiecie jak to sprawdzic) poniewaz niby mam d13b2 ale blok mam d14a1 a do tych modeli sa rozne swiece.. wydaje mi sie ze od d14a1 jest sam blok bo caly osprzet zostal od d13 wiec pewnie glowica tez od d13 no chyba ze to nie ma znaczenia ?

molekss
14-05-09, 23:12
nie wiem czy to ma znaczenie, ale jeśli świece do D13B2 to NGK BKR6EN-11

nike69
15-05-09, 02:06
no wiesz tyle to ja tez wiem ;) dlatego pytam bo nie wiem jakie kupic, z tego co widze to do d13b2 to BKR6E-11 bez literki 'n' w symbolu ktory ty podales a ktora nie do konca wiadomo co oznacza, wg opisu: '7 litera oznacza cechy charakterystyczne w konstrukcji danej świecy zapłonowej.' ale nie wiadomo dokladnie do konca co dana litera moze oznaczac
zas swiece do d14a1 to BCPR6E-11 co ciekawe sa one tez zalecane do prawie wszystkich jednostek w IV generacji w tym do d13b2 roznice w nich jakie mozemy wylapac z tego kodu to rozna wielkosc klucza i w swiecach do d14a1 jest wysuniety punkt zaplonu.. reszta jest taka sama wiec teoretycznie powinny pasowac te i te ale co oznacza ten wysuniety punkt zaplonu ? bo byc moze to bedzie przeszkoda..
albo jeszcze inaczej jak ktos robi jakies mody zmienia glowice itd to wtedy dobiera swiece do modelu glowicy czy bloku ? ma to wogole znaczenie ?

yautja
15-05-09, 10:11
Ja mam teraz wsadzone BCPR6E-11 w D13B2 EG3 i śmiga. Miałem BKR6E-11 i też śmigało. Różnią się tylko odstępem "v-line", czyli tego wyżłobienia na elektrodzie - BCPR ma 14 a BKR 11.

nike69
15-05-09, 18:13
aha no czyli bedzie smigac raczej bez problemu, to w takim razie kupie chyba BKR6E-11
roznia sie wielkoscia tego wyzlobienia ? no bo odstep elektrod jest taki sam we wszystkich do civica 1,1 oznacza to koncowa liczba we wzorze

yautja
16-05-09, 14:49
I słusznie. BKR6E-11 jest polecana przez Hondę zgodnie z nalepką na osłonie rozrządu.

donelvis
16-05-09, 16:48
niech temat zostanie. Tematy typu szybkie pytanie szybka odpowiedx sa przydatne.

ale temat musi wskazywać o czym on jest a wpis "szybkie pytanie, szybka odpowiedź" nic nie sugeruje wiec nie można dopuszczać się takich tematów

nike69
16-05-09, 20:12
dzisiaj chcialem wogole sprawdzic jak tam te moje swiece wygladaja ale najpierw nie moglem znalezc odpowiedniego klucza mimo ze mialem kilka w garazu to wszystkie za duze w koncu znalazlem 16mm i pasowal ale za cholere nie moglem swiecy wykrecic, sporo sily do tego uzylem i ani drgnela.. wiec mysle ze dalsze proby odkrecenia podejme jak juz bede mial nowe swiece w razie czego... zastanawiam sie tez czy moze nie dac tego gdzies do warsztatu bo jak sie cos zapieklo to zeby nie spierdzilic czegos przez przypadek.. ale z drugiej nie wiem ile to moze kosztowac i nie chce mi sie dawac mechanikowi iles tam tylko za zmiane swiec :p

Egon
17-05-09, 16:19
podepne sie z pytaniem zrobilem przelotowy uklad wydechowy 2" z koncowym WM sport i kolektorem ebayowym 4-2-1 ale miedzy 2-3 tys obrotow slychac metaliczne brzmienie , mam ten przedostatni tlumik co byl seryjnie czy jak wspawam go spowrotem to to brzeczenie zniknie ?? czy moze wspawac go w miejsce katalizatora , ogolnie ta puszka jest przelotowa tylko ma ta siatke w srodku jak kat konwerter.

skolopendra
17-05-09, 16:36
mam ten przedostatni tlumik co byl seryjnie czy jak wspawam go spowrotem to to brzeczenie zniknie ?? czy moze wspawac go w miejsce katalizatora , ogolnie ta puszka jest przelotowa tylko ma ta siatke w srodku jak kat konwerter.

na to nie ma szybkiej odpowiedzi :cool:

wyczerpujące informacje znajdziesz
tu:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/forumdisplay.php?f=48
.................................................. .................................................. ...............

a pisałem zamknąć ten beznadziejny temat .........................PANOWIE MOD...

havok
17-05-09, 16:54
Zamykam, bo temat dziwnym trafem stał się mekką nie lubiących czytać już zawartej na forum wiedzy użytkowników.