PDA

Zobacz pełną wersję : posiadacze d14a4



dmx
03-03-09, 18:57
mam pytanie co lepiej zamontować żeby dodać parę kucy kolektor ssący od d16z6 czy np.głowicę d16y7???:)

maciek070188
03-03-09, 19:44
to i to pomaga ale rosnie spalanie;p :)moze z 90 na 97 koni wzrosnie;d

dmx
03-03-09, 20:07
bardziej niż teraz pewnie nie,pali mi jak smok jakieś 13 na 100 załamka:D

a chodzi mi też co będzie prościej bo ja takim pół-amatorem jestem z mechaniki:)

maciek070188
03-03-09, 20:43
kolektor wsadzic. 1.4 pali 13 litrow???????????????????????????????????????????? ???????? w to nie wierze moze masz walnieta sonde?

pwl
03-03-09, 21:20
Zajmij się najpierw doprowadzeniem silnika do idealnego stanu, potem baw się w tuningi. To spalanie nie wróży dobrze ;d

PeJot
03-03-09, 21:21
Poczytaj sobie trochę o Cifie Skolopendry a wszystko będzie jasne ;)

Polecam też - http://www.dodo-upgrades.nl/

dmx
03-03-09, 21:32
co rozumiesz doprowadzić silnik do dobrego stanu????

ja u siebie wymieniłem sondę na nową,
filtr paliwa na nowy,
świece na irydowe,
teraz jeszcze zmienię stożek na nowy i zamontować krótszy dolot:)

ale serio za 100zeta robię góra 200 może 210km,z tym że nie kopci na niebiesko,za to mam sadzę na tłumiku i na zderzaku......

zastanawiam się czy nie wymienić zapłonu bo ostatnio kopcił bardziej,tak że benzyną za mną było czuć i okazało się że rozregulował się na maksa zapłon,mechanik zapłon ustawił zmniejszyło się kopcenie i udało mi się za 100 zrobić 250 a nawet 270 km :D ale po dwóch tankowaniach znów coś się przestawiło z tym że nie az tak bardzo kopci ale dalej chla lepiej niż Polacy wódę hehe

spodziewałem się ze po wycięciu kat spalanie wzrośnie ale w lipcu na przeglądzie miałem dwukrotnie przekroczone co2 ale to było zanim odkryłem że zapłon się przestawił ......

ktoś ma pomysł może mam zapłon do wymiany?? jak się sam przestawia;)

zapomniałem dodać że na samodiagnostyce brak błędów....robiłem dwa dni temu

maciek070188
03-03-09, 21:46
nie wiem co ty masz z tym silnikem;/ ja za 100 zl zrobie lekko 350 km dziwne .. cos masz nie tak a przyczyn jest duzo

dmx
03-03-09, 21:51
pozazdrościć no właśnie a jaki masz przebieg? ja jakieś 220kkm już nawet nie przekraczam 5000-5500obrotów i nie mam pojęcia,jak masz jakieś jeszcze pomysły co to może być to wal śmiało, chętnie skorzystam z porad bo już mi się pomysły kończą

ten zapłon jeszcze mnie irytuje chyba się za niego wezmę bo to samo rozregulowywanie się nie jest normalne

maciek070188
03-03-09, 22:41
po co ty wogule grzebales w xaplonie to ja nie wiem;/ hehe ja mam albo 160 albo 270 tys wiec wiesz i pali mi w miare;p zadowolony jestem jak narazie;p:)

niektorzy mowia ze tak pala wiec nic nie zrobisz taki am urok twoja honda zycie;p

dmx
03-03-09, 23:50
ustawiałem zapłon bo zostawiałem chmurę spalin za sobą i śmierdziało wachą jak przejeżdżałem.....teraz już nie daje wachą i aż tak nie dymi ale spalanie masakra,a tak jak napisałem po ustawieniu zapłonu było lepiej przez jakieś dwa-trzy tankowania a teraz znów chla:)

spychu
04-03-09, 07:08
Tak czytam i oczom nie wierze w to 13 litrow. Moje tyle nie pali nawet jak ciagle napier..... w odcinke :)

Ja lejac V-Power po 4.49 za 100zl czyli na nieco ponad 22litrach robie ok 240-250km dynamiczna jazda, emerycka zrobil bym pewnie z 50km wiecej. Mega dynamiczna ok 210-220km :)

Moje auto ma przejechane 168kkm.

A teraz co do poprawienia osiagow. Najprostrza i w sumie w miare rozsadnych pieniadzach operacja to jest dolot + 4-2-1 plus wydech 2". Mi na takim setupie wyhamowalo 111KM / 136Nm, serie mialem 90KM/119Nm.

Obecnie jestem na etapie wkladania walka od D16Y7 (bo glowica jest taka sama jak D14 i nie ma sensu wkladac calej gory z Y7) oraz na wkladaniu kolektora ssacego od D15Z6 z racji tego samego OBD i braku drutow w kabelkach zeby podpiac chociazby krokowy jak to ma miejsce w przypadku kolektora z D16Z6.

RISE
04-03-09, 13:32
Nie przejmuj się ja też mam D14A3 i pali mi do 14 nawet :] sonda zmieniona,filtry, błędów na kompie nie ma. na trasie schodzi do 8 :]

sky83
04-03-09, 13:41
Czytam to i oczom nie wierze,ja za 100 zł moim D16Y5 przejeżdżam 650 km,no ale mam przeciez to złe i nieopłacalne LPG.....;)

maciek070188
04-03-09, 14:02
8 w trasie;/ 14 ogulnie niezle neizle wyniki macie;d

dmx
04-03-09, 14:08
spychu ja dolot + 4-2-1 + wydech przelot już mam :) teraz kierując się wskazówkami kolegi z forum założę kolektor ssący d16z6 z tym że wtryski,przepustnica i krokowy będą moje od d14:)

a co do spalania jak już tak pali to niech chociaż zasuwa hahaha

jeszcze muszę trochę chyba tłumik wysunąć spod zderzaka bo jest prawie na równo żeby sadza na zderzaku się nie osadzała bo kata też wyciąłem:D

pwl
04-03-09, 16:09
Jak ty chcesz połączyć ssący z d16 z pionową przepustnicą? Coś tu nie halo chyba...

spychu
04-03-09, 17:15
Jak ty chcesz połączyć ssący z d16 z pionową przepustnicą? Coś tu nie halo chyba...
A co za roznica czy przepustnica jest w pionie czy poziomie ? Żadna.


Czytam to i oczom nie wierze,ja za 100 zł moim D16Y5 przejeżdżam 650 km,no ale mam przeciez to złe i nieopłacalne LPG.....;)
Jeździj sobie kolego dalej na LPG i rob za 100zl to 650km. Ciesz się tym i koniec.
Pisząc to co chciałeś osiągnąć ? Udowodnić *****istość LPG i przekonać wszystkich do jazdy na gazie do kuchenek ?

Sorry ale nie skorzystam. Z chęcią sprawdził bym to Twoje *****iste LPG na kresce :D

PeJot
04-03-09, 17:32
DMX, sprawdź MAP sensor (czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym).

A zapłon był ustawiany przy zblokowanej zworce serwisowej ?

dmx
04-03-09, 18:04
PeJot jak można sprawdzić ten map sensor???

a co do ustawiania zapłonu,nie wiem czy robili to przy zworce serwisowej:eek: bo ustawiał mi go kumpel;)

PeJot
04-03-09, 22:12
Jak zblokujesz zworkę serwisową (samodiagnostyki) to komputer nie steruje zapłonem - mechanicy nie znający Hond zawsze źle ustawiają zapłon ;)

A co do map sensora to poczytaj na forum, kilka osób miało z nim problemy - jednemu tak się zablokował, że w rezultacie mieszanka była zbyt bogata (wskazywał duże ciśnienie/przepływ powietrza) i spalanie równie szalone jak u Ciebie - wymiana pomogła.

dmx
04-03-09, 23:24
no to na pewno źle mi ustawili :mad: czyli wypada jeszcze raz go ustawić:)

a z tym map sensorem to tylko podmiana od kogoś mnie leczy bo inaczej nie ma jak sprawdzić czy się zablokował czy można jakoś?

PeJot
04-03-09, 23:30
Też bym próbował podmianę ...

dmx
04-03-09, 23:36
załamka:( czyli co najpierw MAP sensor a później znów poprawić zapłon .....oby coś pomogło:)

a czy awaria map nie wyszła by na samodiagnostyce???? bo robiłem i zero błędów

RISE
05-03-09, 10:15
Ktoś mi doradzi co zrobić żeby mniej palił niż te 12 przy w miare spokojnej jeździe ? :/

uniu1
05-03-09, 10:22
Ktoś mi doradzi co zrobić żeby mniej palił niż te 12 przy w miare spokojnej jeździe ? :/

Proponuje zacząć od tego co najłatwiejsze czyli zrobienia samodiagnostyki

sky83
05-03-09, 10:52
A co za roznica czy przepustnica jest w pionie czy poziomie ? Żadna.


Jeździj sobie kolego dalej na LPG i rob za 100zl to 650km. Ciesz się tym i koniec.
Pisząc to co chciałeś osiągnąć ? Udowodnić *****istość LPG i przekonać wszystkich do jazdy na gazie do kuchenek ?

Sorry ale nie skorzystam. Z chęcią sprawdził bym to Twoje *****iste LPG na kresce :D


A proszę bardzo,mysle że 10,5 s do 100 to nie tak znowu wolno,szczególnie że to automat.....;)

PeJot
05-03-09, 11:53
DMX, poczytaj tutaj: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=33841

spychu
05-03-09, 13:38
A proszę bardzo,mysle że 10,5 s do 100 to nie tak znowu wolno,szczególnie że to automat.....;)
Jak na D16 to wolno. Kazde jedno dlubniete D14 jest szybsze.

Poza tym ciekaw jestem jak dlugo by pozyl silnik na tym LPG przy takiej jezdzie jak ja funduje swojemu na dobrej benzynie. Obawiam sie ze bardzo szybko by zakonczyl zywot.

No ale gaz to mega zarabista sprawa i w ogole :)

Pozdrawiam

sky83
05-03-09, 14:54
Jak na D16 to wolno. Kazde jedno dlubniete D14 jest szybsze.

Poza tym ciekaw jestem jak dlugo by pozyl silnik na tym LPG przy takiej jezdzie jak ja funduje swojemu na dobrej benzynie. Obawiam sie ze bardzo szybko by zakonczyl zywot.

No ale gaz to mega zarabista sprawa i w ogole :)

Pozdrawiam

Osiagi w głównej mierze ograniczone są przez skrzynie CVT,ale na wiosne wrzuci sie kolektorek 4-2-1 , wywali kata i może te 0,6 s urwe ;) Porażka wg mnie to silnik 1.4 palący tyle co jakies duże V6 :confused:

spychu
05-03-09, 15:22
Osiagi w głównej mierze ograniczone są przez skrzynie CVT,ale na wiosne wrzuci sie kolektorek 4-2-1 , wywali kata i może te 0,6 s urwe ;) Porażka wg mnie to silnik 1.4 palący tyle co jakies duże V6 :confused:
Ile palące ? Jak jakie V6 ? O czym Ty piszesz ?

Moje D14 nawet jak napierdzielam non stop po odcince to nie spali 13litrów. Przy normalnej jeździe pali 8litrów.

Dla mnie porażką jest kupowanie auta na wyrost i zabijanie go gazem do kuchenek. No ale kto co lubi.

sky83
05-03-09, 15:59
Nie nazwałbym 11 letniego Civa 1.6 autem na wyrost........;)

dmx
05-03-09, 16:20
maiłem się nie wtrącać ale obrażasz moje d14:D

dla mnie porażką jest automat - sama frajda to redukcja biegów i ogień -
a na gaz to już w ogóle ale jak kupiłeś auto żeby na wycieczki za miasto oszczędnie jeździć i żeby Cię Yarisy objeżdżały to już twoja sprawa:) każdy ma to co lubi:)

p.s wolę żeby moje 1,4 paliło 13l niż jeździć autem na gaz bo jakbym chciał oszczędnie to bym sobie matiza kupił:)

pwl
05-03-09, 16:22
Daj mi V6 palące 8,5/100 zimą w mieście na odcinkach max 10km. Biorę w ciemno :D

To mega spalanie to efekt jakiejś usterki, jak Tobie w D16 coś takiego stanie to też ci będzie chlało :P

sky83
05-03-09, 16:44
maiłem się nie wtrącać ale obrażasz moje d14:D

dla mnie porażką jest automat - sama frajda to redukcja biegów i ogień -
a na gaz to już w ogóle ale jak kupiłeś auto żeby na wycieczki za miasto oszczędnie jeździć i żeby Cię Yarisy objeżdżały to już twoja sprawa:) każdy ma to co lubi:)

p.s wolę żeby moje 1,4 paliło 13l niż jeździć autem na gaz bo jakbym chciał oszczędnie to bym sobie matiza kupił:)


Szczerze powiedziawszy to czasem brakuje mi na trasie tej redukcji.Idealnym rozwiazaniem byłby Tiptronic.Ale jak ostatni raz jechałem Corsą kumpla przez miasto to stwierdziłem ,że ręczna zmiana biegów jest zajęciem bezsensownym przynajmniej w korkach.No ale zawsze mam przełożenie S,troche lepiej się wtedy zbiera.

Yaris ma szanse mnie objechac ale ten ponad stukonny sport;)

No nic sorry za zasmiecanie wątku,życze powodzenia w walce z absurdalnym spalaniem.

pwl
05-03-09, 18:37
Co do Yarisów - 1.3 dohc vvti mojej mamy całkiem dobrze się zbiera ;D Jak będzie ciepło jadę z tatą na kreskę :P Ja ej9 a on Yarisem :P

spychu
06-03-09, 06:58
Nie nazwałbym 11 letniego Civa 1.6 autem na wyrost........;)
A ja bym nazwal, nie wazne czy 11letni Civic czy 20letni Civic, roczny Civic, 10 letnie Subaru, roczne BMW czy cokolwiek.

Dla mnie zakladanie gazu swiadczy o tym ze ktos kupil sobie auto na wyrost, bo nie stac go na jazde na PB. Jedyne co bylbym w stanie wybaczyc to gaz w taksowkach bo przy przebiegach jakie sa tam rocznie robione ma to racje oplacalnosci.

I tyle w tym temacie mam do powiedzenia.


Yaris ma szanse mnie objechac ale ten ponad stukonny sport;)
Smiem twierdzic ze nawet od 1.3 co nie ma 100KM dostal bys swoim automatem w kuchenkowym gazie sromotne wciry :)

sky83
06-03-09, 13:59
A ja bym nazwal, nie wazne czy 11letni Civic czy 20letni Civic, roczny Civic, 10 letnie Subaru, roczne BMW czy cokolwiek.

Dla mnie zakladanie gazu swiadczy o tym ze ktos kupil sobie auto na wyrost, bo nie stac go na jazde na PB. Jedyne co bylbym w stanie wybaczyc to gaz w taksowkach bo przy przebiegach jakie sa tam rocznie robione ma to racje oplacalnosci.

I tyle w tym temacie mam do powiedzenia.


Smiem twierdzic ze nawet od 1.3 co nie ma 100KM dostal bys swoim automatem w kuchenkowym gazie sromotne wciry :)


Ech,rocznie przy moich przebiegach (30 - 40 tys. km ) zostaje mi na czysto około 3000 zł przy obecnej cenie paliwa(wliczając paliwko na rozruch ,przeglądy,świece ,kable i 2x regulacja zaworów).Hm nie wydaje mi sie ,żebym kupił auto na wyrost,po prostu umiem liczyć;)

spychu
06-03-09, 15:45
Ech,rocznie przy moich przebiegach (30 - 40 tys. km ) zostaje mi na czysto około 3000 zł przy obecnej cenie paliwa(wliczając paliwko na rozruch ,przeglądy,świece ,kable i 2x regulacja zaworów).Hm nie wydaje mi sie ,żebym kupił auto na wyrost,po prostu umiem liczyć;)
Przy moich przebiegach ok. 30 tys km rocznie leje od dobrych kilku miesięcy V-Powera 99+, od poczatku jak mam auto lalem Ultimate 98 badz zwyklego V-Powera, nigdy 95 a myśl o gazie nie przeszła mi przez głowę nawet przez sekundę. Gdybym kupił auto na wyrost to też bym liczył tak jak Ty, że gdybym miał auto z gazem to zaoszczedził bym 3k PLN rocznie :)

Nie ma sensu się sprzeczać, bo tak jak napisałem, ja mam swoje zdanie i go nie zmienię.

Dla mnie każde auto z gazem, które nie jest taksówką albo jakimś przedstawicielskim wozem jest dla mnie autem kupionym na wyrost.

No ale idąc tą droga to nie pozostaje mi nic innego jak kupić sobie STI albo EVO i założyć do niego LPG, bo stać mnie na auto ale na benzynę już nie a na gazie to wyrobię :D

Pozdrawiam

Timo-hg
16-03-09, 21:31
Ja tez mam d14 .. z dolotem, kolektorem 4-2-1 .. z tym, ze jeszcze skrzynia z 3 i 4 od CRX .. i u mnie tez przy ostrej jezdzie lubi sobie lyknac 12l .. a przy normalnej 7-8 .. ;D
Kazda chyba ma swoje wymagania ;D
Ale widze.. ze musze isc chyba w slady Zielonego Sztrucla z tym przelotowym 2'' ;D

sublove
17-03-09, 13:22
Rozważanie tutaj o opłacalności, ergonimii, sensie, ideologii spalania silników D14 jest tak samo sensowne jak kupowanie bawarskich 5 litrowych cudów techniki z turbo zatyczką w zderzaku.

Każdy wie, że tuningowanie auta 10 letniego to podcieranie dupy szkłem... robi się to DLA SZTUKI, z przyjemności, zamiłowania do motoryzacji i własnej satysfakcji... to że auto pali dużo...? Gówno mnie to obchodzi, widocznie mnie na to stać.

A czy jest coś przyjemniejszego niż objechanie Golfa 1.6, Omegi 1.8 czy jakiegoś 1.9TDI młodszego o 10 lat, autem o pojemności 1400cm2 ?? NIE MA. Reszta jest milczeniem, dziękuję za uwagę :D

dmx
17-03-09, 17:21
Święte słowa sublove:D

Timo-hg
17-03-09, 18:52
Szczególnie jak uda się zrobić Mazde 323F GT .. 1.8 :P
Nie ważne czy kierowca opanowany czy nie .. ważne, że w tylnym lusterku ;]
AMEN :)

dmx
17-03-09, 23:49
W końcu o to chodzi żeby wszyscy za nami byli hahaha:D