PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystko o klaksonie



michal11221
03-03-09, 11:13
witam:)wiem ze bylo juz duzo postow na ten temat....ale niestety musze jeszcze raz....napisac!potrzebuje wszystkich wiadomosci o klaksonie...wiem gdzie on sie znajduje i jaki jest od niego bezpiecznik...ale niewiem ktory kabel od niego to plus a ktory minus sa dwa :zielono bialy i czerwono niebieski...nastepnie niewiem gdzie te kable ida tak aby dochodzil do nich prad i tak zeby wziasc od nich prad...i podlaczyc klakson pod przycisk....poniewaz mam wiejska sportowa kiere...i w niej klaksonu nie ma:(ida one od klaksonu pod zderzakiem awchodza do srodka przez sciane grodziowa i tak widac czerwono niebieski i widac zielono bialy....i czer-nieb dochodzi do kierki w kostke.....a zielon-bialy jeden dochodz gdzies nad bezpieczniki a dwa pod hamulec na czujnik>:(i co tu teraz jak to zrobic zeby podlaczyc je pod przycisk byl w nich prad i zeby dzialalo ???tylko prosze nie piszcie ze mam ciagnac nowe kable od akumulatora itd....bo juz mam za duzo ich pociagnietych np pod neony i wzmacniacz.. A chcialbym tez wiedziec ile jest klaksonow w sedanie z 93r???bo nie ktorzy pisza ze dwa a ja mam jeden wiec jak to bylo w orginale???zaznaczam ze mialem kiedys go podlaczonego pod plusa od eonow i dzialal.....ten czerwono niebieski przedluzylem do plusa od noenow a masy nie bylo chyba....tzn nigdzie jej nie podlaczalem tylko zze jak bralem na krotko to nie dzialalo i musialem zrobic tez przedluzke ale pod zderakiem od klaksonu minusa pod pierwsza lepsza srubke.....???i jak to teraz zrobic bez takich kombinacji???zeby nie przedluzac pod zderzakiem masy i wziasc ja niewiem skad i tak samo plusa:?????ufff ciezki temat:((

skolopendra
03-03-09, 15:23
będzie najprościej jak zgłosisz się do elektryka

lizik
03-03-09, 20:19
minus masz na calej karoseri, oczywiscie bez zdrezaków bo sa plastikowe ;p kup sobie zwyklą probowke 12v albo miernik elektryczny i sprawdz ktory kabel to minus a ktory plus :) , uzywajac probowki podepnij te szczypce do masy (-) czyli do jakiejs srobki, w drugim kablu rozetnij lekko izolacje badz dotknij druga strona probowki do kostki gdzie idzie ten kabel i zobacz czy sie swieci :) wtedy bedziesz wiedziec :)

Lcfr
03-03-09, 20:37
jeżeli masz podłaczone wsyztskie kabelki w "tej wiejskiej kierze" to sprawdz czy blaszka dotylka pierscienia
to moze byc powodem
tego, że nie ma sygnału......

_Shadow
10-04-09, 21:44
nie bede zakładał nowego tematu wiec podepne sie tutaj,
mi klakson działa... ale strasznie cicho .. znaczy trąbi niby ale jak sie stoi przed autem to spoko.. ale zeby to ktos usłyszał w ruchu ulicznym to nie ma bata... czemu tak cicho ?? ;-// bo czasami by trzeba komus przytrąbic to napewno tego nie usłyszy ;/

skolopendra
11-04-09, 13:45
czemu tak cicho ??

wymień na inny