PDA

Zobacz pełną wersję : Samodiagnostyka - sworzeń przód



sublove
03-03-09, 10:08
Wiem, że o sworzniach było ale ale
Jak dokładnie samemu zdiagnozować zużyty sworzeń? Zaczyna mi lekko pukać na dołach i chciałbym wiedzieć jak namierzyć tą usterkę. Tuleje jestem w stanie ogarnąć ale nie wiem skąd mam widzieć jeżeli to może być sworzeń :)

How to?

s3b
23-11-09, 23:06
Sam jestem ciekaw w jaki sposób samemu sprawdzić uszkodzony sworzeń dolny i górny?

Skoti
23-11-09, 23:20
typowy przegląd kosztuje 20-30zł bez wpisu. podjechać sprawdzić

Bogdan19
23-11-09, 23:50
najlepiej sworznie odkręcić i sprawdzić czy luźno lataja. jak tak to bo wymiany są

81saren
24-11-09, 00:21
Nietylko swoznie moga walic .. mi tez sie zdawalo ze sworznie a Jk podjechalem do stacji Diagnostycznej na sciezke okazalo sie ze inne przyczyny byly ( silentblocki czy jakos tak )
Jadz na obojetnie jaka stacje tylko na sciezke koszt max 50zl i powiedza ci wszytko co jest do roboty ... W koncu oni dopuszczaja autka do ruchu ulicznego :p

tomekjzg
24-11-09, 08:57
samemu najlepiej odkręcić i sprawdzić czy ma luz i czy luźno pracuje, nowy ciężko pracuje więc im ciężej pracuje stary tym lepiej sprawdzasz też stan elementów gumowych czyli tej osłonki bo one potrafią sparcieć i popękać a wtedy to się woda albo jakiś syf może dostać, ale to nie koniecznie musi być wina sworzni....

s3b
24-11-09, 11:56
najlepiej sworznie odkręcić i sprawdzić czy luźno lataja. jak tak to bo wymiany są

Czyli bez odkręcania nie da rady tego sprawdzić?

tomekjzg
24-11-09, 13:22
da ale raczej nie sam ktoś rusza kołem a ty macasz tylko możesz nie wyczuć luzu

Lcfr
24-11-09, 13:26
ciężko na bank określic ze to sworzeń...
generalnie jak juz jest "końcówka" to na pewno skrzypi mocno

s3b
24-11-09, 14:40
Bo u mnie trafiła mi się dziwna przypadłość. Mianowicie jak ruszam autem to jest w porządku, ale jak zahamuję mocniej (na przykład przed światłami) to w okolicach drzwi kierowcy słyszę takie puknięcie jakby mi ktoś puknął czymś lekko w drzwi. I nie wiem jak zlokalizować ten problem samemu.

sublove
24-11-09, 14:59
Bo u mnie trafiła mi się dziwna przypadłość. Mianowicie jak ruszam autem to jest w porządku, ale jak zahamuję mocniej (na przykład przed światłami) to w okolicach drzwi kierowcy słyszę takie puknięcie jakby mi ktoś puknął czymś lekko w drzwi. I nie wiem jak zlokalizować ten problem samemu.

-tuleje
-zawiasy drzwi
-sworzeń
-poduchy silnika (mi tak pukało jak ruszałem)