PDA

Zobacz pełną wersję : wyjęcie silnika



daniel_2007
01-03-09, 19:38
Witam będę wyjmował silnik z jajka pytanie czy wyjąć go górą, czy opuścić na podłogę i unieść budę do góry który sposób będzie mniej pracochłonny Może pytanie jest banalne ale po co się męczyć jak można sprawdzonym sposobem zrobić tą operację

bulikcbr
01-03-09, 19:49
ja wyciągałem górą razem ze szkrzynią dużo roboty nie było

Mordziaty
01-03-09, 20:37
Silnik wyciągasz dołem razem ze skrzynią biegów. Zdejmij kolektor wydechowy i alternator to nie będziesz musiał odkręcać reszty gratów od silnika. Powodzenia.

daniel_2007
01-03-09, 20:57
widzę że zdania są podzielone :) chyba zdecyduje się dołem wyszarpnąć heh

KrzyChules
01-03-09, 20:58
ja wyciagalem swego od dolu, wyjelem chlodnice, poodkrecalem mocowania , podniosłem bude i wyciągnelem, osprzetu nie wykrecalem, d16z6 wsadzalem od dolu i tez problemow nie bylo

vengador
01-03-09, 21:18
Witam.

Ja też wole jeśli jest miejsce wyjmować silnik dołem bo mniejsze jest ryzyko że pas przedni albo inne elementy blacharskie dostaną parę rysek. Jak masz dobrą wyciągarkę to lepiej górą bo nie trzeba wydechu rozkręcać, a jak nie to dołem.

Pozdro

tomek1
23-10-12, 23:35
odświeze temat...a lepiej wyciagac ze skrzynia czy sam silnik i rozdzielac je w komorze?

Brylant1
23-10-12, 23:41
Lepiej wyciągnąć ze skrzynia, bo skrzynia jak to skrzynia nie zawsze chce wskoczyć odrazu na swoje miejsce, wygodniej złączyć silnik i skrzynie na luzie niż na samochodzie.

piotrmucha
24-10-12, 16:27
http://www.youtube.com/watch?v=2qwEYYMBgqw&list=UU2JetBm2ZkIPEtgAcsiOvdw&index=4&feature=plcp

coprawda mój to 6gen ale zobacz. silnik wyszedł górą, wszystko razem ze skrzynią, kolektorem dolotowym itd. jedyne co było wykręcone najpierw to dolot, potem potem po odłączana elektryka i tyle. żadnego wyjmowania chłodnicy czy skrzyni najpierw.