PDA

Zobacz pełną wersję : Brak STOPU z tylu ...a światła mijania sa!!



michal11221
01-03-09, 13:41
Witam wczoraj zauważyłem w mojej hondzie civic sedan ze nie mam swiatel stopu:((sprawdzilem zarowki sa dobre wszystko podlaczone jest dobrze swiatla mijania sa i wszystkie pozostale tez!niewiem czy sa od stopu jakies bezpieczniki ale zaznaczam ze tez sprawdzilem i wszystkie byly dobre:(wiec co to moze byc pomozcie mi???jest od tego jakis bezpiecznik???przekaznik???niewiem co robic:(stalo sie to nagle nic nie majstrowalem:(z gory dziekuje:)):o

przepity
01-03-09, 13:43
a czy klakson działa?? sprawdź, jak nie to bezpiecznik pod maska masz horn/stop , może to to...

skolopendra
01-03-09, 14:08
sprawdź czujnik pod pedałem

michal11221
01-03-09, 14:09
no klakson nie dziala a co to ma wspolnego???to ten bezpiecznik???a czujnik jak sprawdzic???dzieki:)

pirat
01-03-09, 14:13
no to jak klakson nie dziala to tak jak przepity pisze, bezpiecznik pod maska horn/stop :)

michal11221
01-03-09, 14:17
aha tzn to jest tak ze mam sportowa kierke i w niej klaksonu nie ma tzn moze byl ale teraz nie ma...i mam teraz podlaczony klakson w osobnym przycisku wiec niewiem jak to rozumiec czy dzila czy nie :D no bo niby do kierki zadne kable nie ida i tam nie dziala tylko mam osobne kable pociagniete...ale zaraz spr ten bezpiecznik:)

Pietras
01-03-09, 19:36
Przepity i skolopendra maja rację zobacz bezpiecznik i czujnik pod pedałem bo innej możliwości nie ma nie wydaje mi się, że to coś poważnego pozdrawiam Napisz czy to któreś z tych

michal11221
01-03-09, 20:32
chyba bepieczniik ale niewiem do konca bo kazdy ktory wloze od razu sie pali:(i co tu teraz zrobic???:((

LIO
01-03-09, 20:34
otwórz maske, sprawdz skrzynke bezpieczników. Bezpiecznik tak jak pisza przedmówcy horn/stop jest odpowiedzialny za to.
Wsadz nowy i sprawdz wtedy. Jesli to nie pomoze, kup nowe zarówki, czasem wygladaja na dobre, a jednak stop nie kontaktuje.
Jak dalej bedzie zle, to czujnik pod pedalem, albo gdzies indziej obwód zerwany.

michal11221
01-03-09, 20:51
wszystko jest ok tylko ze kazdy bezpiecznik ktory tamwloze od razu sie pali wiec co jakies zwarcie jest???

Pietras
01-03-09, 21:12
Od razu się pali bezpiecznik czy jak włączasz stop?? bo jak od razu to gdzieś na przewodach jest spięcie jak przy włączaniu to na czujniku pod pedałem jakieś przebicie

ale jakby było na czujniku to oby dwa by sie nie świeciły:confused:

Nie masz dwóch stopów czy jednego??

pirat
02-03-09, 11:08
no to gdzies ci sie zwarcie robi, zobacz czy z tylu przy lampach kable sie nie poprzecieraly albo z przodu przy klaksonie. musisz szukac.

LIO
02-03-09, 12:29
najprawdopodobniej zwarcie jest od klaksonu
najlepiej odetnij kable w okolicach zbiorniczka spryskiwaczy w zakolu
na potrzeby klaksonu poprowadz nowe kable

michal11221
02-03-09, 13:21
nie to musi byc cos przy klaksonie bo odkad go mam to wlasnie nie mam stopu bede musial go jakos odlaczyci wtedy zobaczyc...zaraz bede sprawdza....a bezpiecznik pali sie od razu po wlozeniu....i stopu nie mam w oby dwoch lampach...dzieki za podpowiedzi pozniej napisze co bylo nie tak:)

a i niebede zrzucal teraz zderzaka..:)wiec odetne przy wlaczniku klaksonu plusa i zobacze:D

tak to bylo zwarcie od sygnalu 5 bezpiecznikow az przez to spalilem....a teraz moze mi ktos powiedziec jak moge podlaczyc od nowa sygnal???jak znalezc kable ktore od niego ida i jak to podlaczyc pod przycisk???bo w kierownicy nie moge miec bo nie mam przycisku w tej swojej sportowe no i wo gole od poczatku mialem w takim przelaczniczku przy lusterkach....a jest gdzies moze na forum jakis schemat i nstalacj do sygnalu albo ogolnie no niewiem cos w podobie zebym sobie z tym jakos dal rade???

Pietras
02-03-09, 20:28
masz ten przełącznik przy lusterkach?? jak tak to wyjmij go zobacz jakie mają kolory i po kolei patrz gdzie idą. Jedyne wyjście tak sprawdzić, jak już dojdziesz do tego gdzie one są puszczone kup nowe i tak samo przeprowadź. W okolicach zbiorniczka spryskiwaczy w zakolu tak jak LIO napisał powinny tam gdzieś iść .POWODZENIA W SZUKANIU. napisz co i jak czy znalazłeś :)

michal11221
02-03-09, 20:56
pietras ja juz tak zrobilem:D i tte kable wlasnie tak sobie szly ze se nie szly
i postanowilem zrobic to po swojemu..i przez to stracilem stop:(
wiec terazznowu usialem zrezygnowac z sygnalu aby miec stop...wiesz taki kompromis:)
no i wtedy zrobilem to tak ze znalazlem ten kabel ktory idzie od sygnalu do kierownicy wzialem sobie od niego od kierownicy zrobilem przedluzke pociagnalem tez osobny od plusa od akumulatora no i mase i podlaczylem dzialal tylko ze mase jeszcze musialem wziasc od sygnalu tam na dole zrobic przedluzke do srubki bo bez tego nie chcial dzialac ...:(a oprocz tgo idzie jeszcze masa gdzies do auta ale nie moglem jej znalezc i wlasnie bez tej przedluzki od sygnalu do srubki,,, nie chcialo..dzialac a ta przedluzka byla wlasnie przyczyna zzwarcia.....no i teraz niewiem jak te kable i wo gole wszystko zrobic zeby mmiec sygnal bez zwarcia...
jak znalezc ta mase ktora idzie od sygnalu??a skad wziasc plusa zeby nie ciagnac specjalnie od akumulatora?????

Pietras
02-03-09, 21:16
mam rozwiązanie

odłącz te wszystkie swoje kabelki co poprowadziłeś te przedłużki i tak dalej kable do jakiś śrubek wszystko co przeprowadziłeś te stare co były też. Zostaw tylko te kabel + NOWY co pociągnołeś

te co ci zostaną kabelki to zaizoluj żeby tam nic nie stykało ja ci powiem jak bym to zrobił ja

JA BYM TO ZROBIŁ TAK: MASZ AKUMULATOR, MASZ KLAKSON JAK RÓWNIEŻ PRZYCISK CZY W KIEROWNICY CZY TEZ GDZIEŚ OBOK KTÓRY ZAŁĄCZA DŹWIĘK. wziąłbym kabel + i - z Akum.... podłączył do klem, następnie oby dwa kable podłączył do + i - w klaksonie w komorze silnika, te same kable z klaksony czyli + i - podłączył do tego przełącznika w samochodzie co masz od dźwięku (klaksonu) albo jak masz to do klaksonu w kierownicy i oczywiście też + do plusa i - do minusa nie ma hu.... musi działać . Podłączałem tak koledze i jeździ sporo czasu i wszystko że tak powiem STROI.:)

michal11221
02-03-09, 21:39
Zostaw tylko te kabel + NOWY co pociągnołeś"nie rozumiem co mam zostawuic??? a nie masz jakiegosschematu jak to zrobic albo calej instalacji civica???

Pietras
02-03-09, 21:48
pociągnąłeś sam plusowy kabel

przeciągnołeś (+) od akumulatora ???????

michal11221
02-03-09, 21:54
ziomus wszystko rozumiem i moze nie uwierzysz ale tez chcialem tak zrobic tylko ze to byl plan ostateczny...bo kur...kable od akumulatora(klem)mam juz pociagbiete do neonow i wzmahora...i niedlugo mi te kable przez grodziowke nie przejda ..i nie chcialem tak kombinowac bo myslalem ze jakos inaczej sie da bardziej serwisowo:)no a poza tym kable od sygnalu ida tylko trzeba je wlasnie gdzies pod kierka znalezc i podlaczyc pod ten przycisk..tylko ze ja **** nie wiem jak je znalezc bo pol dnia lezalem dzis i plusa mam niby ale minusa nie moge...zidentyfikowac :)to co jest jakies inne wyjscie czy musze wykonac nasz wspolny pomysl....i ciagnac tych kabli znowu tyle???chociaz wiem ze to bedzie na bank dzialc..ale..hm...podaj mi gg:)

szczerze to nie ciagnalem tylko tak na sztuke zrobilem sobie i podpiolem go pod plusa od neonow bo wlasnie nie chcialem kolejnego od akumulatora ciagnac...
i ozesz sie smiac ale okolo tygodnia jezdzilem tak ze neony zapalaly sie razem z neonami,,,,no bylo tak dopoki nie skapnalem sie ze nie mam stopu:):(

Pietras
02-03-09, 22:00
12856694