PDA

Zobacz pełną wersję : sprzeglo szarpie



janek
28-02-09, 14:31
witam mam problem ze sprzeglem jak sadze przy kazdej zmianie biegu szarpie i zrywa zeby lagodnie przeszlo to musze ciagnac sprzeglo dopiero po ok 15 km jak sie zagrzeje jest troche lepiej czy to wina sprzegla czy skrzyni bo jak szarpie to jest taki specyficzny stuk jakby gdzies byly luzy dodam ze po odpaleniu jak ruszam jest najgorzej szarpie przy ruszaniu tak jakby gasl cala buda az trzeszczy

olszes
28-02-09, 14:34
albo sprzeglo dało dupy, albo flywheel :P tak mi sie wydaje... ale niech inni jeszcze potwierdza :)

jaca1
28-02-09, 14:56
ja mam podobne objawy i właśnie zakupiłem nowe sprzęgło i będe je wymieniał,także proponuje wymienić od razu komplet,kosz zakupu to jakieś 320 zł...

janek
28-02-09, 16:00
czesc jaca1 daj znac czy po wymianie jest lepiej jakiej firmy kupiles to sprzeglo

marek44em
28-02-09, 18:14
mam podobny problem najgorzej szarpie po odpaleniu i jeździe do tyłu. Czekam na rozwój sytuacji:)

jaca1
28-02-09, 18:31
spoko chłopacy,w ciągu 2 tygodni powinienem wymienić sprzęgło,pochwale się skutkiem...

drypaul
04-03-09, 08:59
Trochę odkopię temat sprzęgła.
Jakieś dwa tygodnie temu miałem zakładane nowe kompletne sprzęgło. Od kilku dni słychać z okolic sprzęgła taki jakby gwizd, pisk, świerszcza itp. Wystarczy, że lekko wcisnę pedał sprzęgła i dźwięk znika. Puszczę pedał i znów to słychać.
Czy to może hałasować łożysko? A jeśli tak, czy oznacza to błąd przy montażu czy może wadę elementu? I czy mogę z tym jeździć czy lepiej od razu coś z tym zrobić?

mozes
04-03-09, 12:33
najgorzej szarpie po odpaleniu i jeździe do tyłu
ja miałem podobnie, ale u mnie szarpało jeszcze bardziej przy ruszaniu do przodu.
Wymieniłem sprzęgło i problem ustąpił.

yautja
04-03-09, 12:52
Może być łożysko. Ja też tak mam a sprzęgło mam nowe. Z tego co wyczytałem, to nie ma się co za bardzo przejmować.

marek44em
15-03-09, 17:51
ja miałem podobnie, ale u mnie szarpało jeszcze bardziej przy ruszaniu do przodu.
Mam jeszcze jeden objaw a dokładnie gdy na czystym asfalcie przednie koła zrywają przyczepność wydaje mi się jakby silnik dostawał potwornych wibracji wręcz jakby go rzucało pod maską. Pytanie: czy jest to wina sprzęgła czy może zużyte poduszki od skrzyni lub silnika? Dodatkowo jeśli jadę wolno po nierównej drodze drążek od zmiany biegów kołyszę sie dosyć mocno w każda stronę-biegi wchodzą dobrze.

reaktor
15-03-09, 18:14
jesli chodzi o podskakiwanie auta przy zrywie jesli dobrze cie zrozumiałem to chyba norma i mnie tez wystepuje

mozes
15-03-09, 18:34
Mam jeszcze jeden objaw a dokładnie gdy na czystym asfalcie przednie koła zrywają przyczepność wydaje mi się jakby silnik dostawał potwornych wibracji wręcz jakby go rzucało pod maską.
ja miałem tak samo po wymianie docisku jak zrywam przyczepność to poprostu koła buksują bez "podskakiwania"

pozdr