PDA

Zobacz pełną wersję : Pali 20l/100km d15b2



kpopis1
04-02-06, 10:36
Witam, mam problem ze zbyt wysokim zuzyciem paliwa w d15b2. Pali mi okolo 20l/100km. Wczesniej juz tak sie dzialo ale wiedzialem ze przepustnica jest zawalona. Przpeustnica zostala wyczyszczona, zmienione swiece i po przejechaniu 60 km na gazie z czego na benzynie max 15km poszlo mi z baku kolo 10l. Czy to mozliwe zeby podczas jazdy na gazie pobieral rowniez benzyne?

Rikoo
04-02-06, 10:59
raczej nie chyba ze instalacje robil jakis pan henio ze wsi
zrob reset kompa (zeby to znalesc uzyj opcji szukam) powinno to pomoc jak nie to jedz tam gdzie instalacja byla robiona i niech ja sprawdzia

kpopis1
04-02-06, 11:30
Instalacja byla robiona przez poprzedniego wlasciciela 5 lat temu, lovato zresztą. Wczesniej nie bylo z nia problemow, czasami zdarzalo sie ze po zatankowaniu trzeba bylo odczekac az silnik sie schlodzi bo inaczej nie przelaczal na gaz. Teraz dusi sie na gazie i strzela z wydechu, prawie jak Fiat CC. Na benzynie normalnie tylko ze bez mocy i pali jak cholera. Bylem w ASO tydzien temu i na kompie nie zczytali zadnych bledow. Wyszlo na badaniu technicznym ze obroty sa za wysokie. Znajomy mechanik mowi ze to problem podcisnien.Moze czujnik podcisnienia. Coz, trzeba sie wybrac do gazownika, w piatek jade do ASO i mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni.

Nikt tak nie mial zeby mu po przelaczeniu na gaz ciagnal rowniez benzyne?

kszyq
04-02-06, 12:21
Ja mam dokładnie to samo i nie wiem czy to sie przypadkiem nie zaczelo przez te mrozy. Normalnie na butli robilem 240-270 km, a teraz max 150. Poza tym auto na gazie ma bardzo niskie obroty biegu jałowego i jak jest zimne to lubi zgasnac. Jak cos z tym zrobisz to napisz co to bylo.

TDP
04-02-06, 12:39
pije wiecej niz Ty :-) i tu jest Twój problem ...

żarty na bok
podjedź do serwisu gazu
(polecam na ul. Podleśnej tel. 228344426 / 501209857 Bielany)
bo moze trzeba coś wyregulować -> nie wiem jaką masz instalacje tzn. której generacji?? niepowinno być tak zeby przy jeździe na gazie spalał tez benzyne :?:
niewydaje mi sie zeby było przez mrozy ->

havok
04-02-06, 14:52
U mnie jak się w te mrozy lambda zawiesiła to też tyle palił. Warto to sprawdzić na wszelki wypadek.

Maryan
04-02-06, 17:51
Mialem podobny przypadek latem 2005r tylko, że w Audi na wtrysku mechanicznym(wielopunkt).Na benie jezdzil ale nieco szarpal , tak samo na gazie, kiedy jezdzilem na gazie nie bylo prawie czuc smrodu gazowego i tez dziwnie przyszarpywal przy zmiane biegu przy ok 2500 obr.paliwa tez mi ubywalo choc bardzo malo na nim jezdzilem, najpierw myslalem ze to pompa paliwa, bo wlewalem paliwo a za tydzien czasu juz nie odpalal chociaz zrobilem tylko 20 km na 10 litrach!!Pojechalem do gaziarzy i niby sprawdzili ze nie spala benzyny razem z gazem, stwierdzajac to po odlaczeniu doplywu gazu na pracujacym silniku, silnik gasl wiec doszli do wniosku ze nie moze spalac paliwa, poniewaz by sie zaczal dusic ale jakos by na resztkach paliwa jeszcze popracowal.
Pojechalem wreszcie do speca od samochodów a nie od dzwonków gazowych i kiszonych ogórków :mrgreen: i sie okazalo ze mam zapieczone 2 wtryski prawdopodobnie w pozycji otwartej.Po przeczyszczeniu wtrysków w specjalnym urzadzonku pod cisnieniem problem zniknal,nie pali mi juz benzynki jak jade na gazie i calkiem inaczej chodzi, tak wiec jest to mozliwe choc nikt nie umial tego wyjasnic. :razz:

Misiu
04-02-06, 18:31
Rikoo, cialen cie zawsze spytac jak ten rysunek zrobiles od twojej hanie

Szymon Septic
04-02-06, 18:45
niewydaje mi sie zeby było przez mrozy
Ziom napewno nie bo z tego co wiem przy takich temperaturach sa zmuszeni dodawac wiecej propanu do mieszanki,a co za tym idzie gaz jest bardziej kaloryczny ze tak powiem i powinienes wrecz odwrotnie zrobic pare km wiecej....

vtecmatti
04-02-06, 21:02
to troche pali wspolczuje :(

greggrey
04-02-06, 21:54
ja mam 1.3 i na gazie spala mi w mrozy 8,4 - 9 l na 100 za to bierze więcej benzynki podczas odpalania i rozgrzewania.
Co do spalania równocześnie gazu i benzyny to jest to niemożliwe ponieważ elektrozawór odcina dopływ benzyny i otwiera się na gaz - równocześnie nigdy nie ma podawania gazu i benzyny. Duże spalanie może mieć u Ciebie związek temperaturą silnika lub błędnym wskazaniem sondy λ.
Najwięcej to spalała u mnie podczas regulacji gazu to chlała 15l gazu a na benzynie normalnie

JAPAN
04-02-06, 23:40
Co do spalania równocześnie gazu i benzyny to jest to niemożliwe
A jednak możliwe. U mnie ostatnio przymarzł elektrozawor czy cos, i podawało gaz, jak jezdzilem nawet na benzynie,przez to mi gasł,kasłał i szarpał, a rano był problem z odpalaniem

kpopis1
05-02-06, 19:11
Ile kosztowalo wyczyszczenie wtryskiwaczy? Nie mozna moze zrobic tego samemu przy uzyciu tego srodka do czyszczenia wtryskow i kompresora?

Maryan
05-02-06, 22:55
Nie wiem ile samo czyszczenie,ja z cala diagnostyką placilem 250 zł, nie wiem czy samemu dasz rade,bo napewno nie utrzymasz przez dluzszy czas takiego cisnienia, a lanie do baku tego specyfiku mozesz sobie odpuscic bo nic ci nie da a wydasz tym sposobem wiecej kasy anizeli bys je dal do czyszczenia.Samo czyszczenie nie powinno przekroczyc 100 zl.

Gr00bY
05-02-06, 23:03
A dziury w baku nie masz? :lol:

p4nicz
05-02-06, 23:36
:shock: :shock: :shock: tyle na ten temat...
(moj pali 6,5 przy naprawde ekonomicznej jezdzie) powaga... sam bylem :shock: :shock: :shock:

elmer
06-02-06, 12:30
Jak zmierzyłeś, że ubyło 10 litrów?

Zatankuj pełny bak paliwa, jak wyjeździsz cały to znów zatankuj do pełna i wtedy można dopiero liczyć spalanie.

szczupcio
06-02-06, 18:30
a nie łatwiej i taniej wyjdzie jak sie zatankuje do pełna a po przejechaniu 100 km dolejemy do pełna i juz wiemy ile pali i mozemy dzialac a nie jeździc ??

kpopis1
06-02-06, 19:16
Wyjezdzilemcaly bak dzis na na 260km... Nie mozna zalac do pelna i potem dolac po stece bo kazdy pistolet inaczej odbija. Dzis czyszcze wtryski i napisze co i jak.

Mystek
06-02-06, 19:25
to wychodzi niecale 30 litrow na 130KM ?! tak pilowac sie nawet nieda zeby tyle spalil

pawel_malik
08-02-06, 18:32
mi zaczela palic 10litrow benzyny, ale mam chyba walniety termostat i tez bede walczyl z tym...pozdro

kpopis1
09-02-06, 17:24
Zczytalem dzis bledy z kompa i wyszlo "1" i "17" czyli predkosciomierz i sonda lambda lub jej obwod. Walnieta sonda moze sie przyczyniac do wysokiego spalania, jednak ostatnio na gazie kaszle i dusi sie. Moze tak byc jesli padl ten elektrozawor i nie odcina benzyny chyba; czy sonda lambda tez moze byc tego przyczyną? Na benzynie jezdzi zupelnie normalnie, tylko od cholery pali.

havok
09-02-06, 22:05
wyszlo "1" i "17" czyli predkosciomierz i sonda lambda lub jej obwod
A nie mówiłem?

pablo96
10-02-06, 02:32
mi palila 12litrów i nie nawet przy ekonomicznej jezdzie moze to glupie ale pojechalem do znajomego mechaniora i ten kazal mi wymienic filtr powietrza-wymienilem i przosze 8-10litrow :grin: ale 20litrów?-niech Ci sprawdza szczelnosc ilstalacji bo to az niemozliwe zeby silnik o pojemnosci 1.5 skotlowal 20litrow

havok
10-02-06, 05:59
niemozliwe zeby silnik o pojemnosci 1.5 skotlowal 20litrow

Możliwe, u mnie (1.6) w szczytowym momencie zawieszania się sondy to nawet spalanie chwilowe dochodziło do 25 litrów. Po mieście oczywiście i w zimę.

kpopis1
10-02-06, 18:54
Po resecie kompa po wyczyszczeniu przepustnicy zaczal brac 10-12 l takze znacznie lepiej.Byłem dzis w ASO. Sprawdzili sonde, dzialala poprawnie mimo ze wyskoczyl mi blad wczesniej, za to czujnik polozenia przepustnicy jest walniety. Obroty na biegu jalowym na nagrzanym silniku wyniosly 1700 (nie mam zegarow z obrotkiem). Za tydzien zaloza mi nowy czujnik i wszystko wyregulują i zobaczymy co dalej.

misiekbm
30-11-06, 12:06
przepraszam, że odkopałem taki stary temat ale...

mam ciffa d15b2 i tak:

spalanie LPG na mieście - 13.5 l/100km
spalanie benzyny na mieście - 10l/100km

takie spalanie zaczęło sie miesiąc temu, wcześniej wszystko było okej,

silnik po małym remoncie(uszczelniacze, pierścienie, panewki, uszczelki), instalacja gazowa na 100% dobrze wyregulowana

teraz kwestia obrotów:

na LPG po odpaleniu ( bez względu na to czy na polu jest temperatura +15 czy -10) obroty spadają na 0 silnik pracuje, ale tak kicha jakby miał zgasnąć, im silnik jest cieplejszy tym oboroty są wyższe, a jak sie silnik całkowicie rozgrzeje to jest na ok 900obr/min


na paliwie po odpaleniu (temperatura na polu jak wyżej) obroty wchodzą na 1500obr/min ale po lekkim dodaniu gazu opadają na 0obr/min i po chwili sie podnosza do stanu 1500obr/min, ale jak zacznę ruszać to sie silnik dławi, ruszanie jest możliwe jedynie powyżej ok 2000obr/min, nieważne czy silnik jest zimny czy ciepły a ciff sie cały czas dławi

aha
poza tym znika mi płyn chłodniczy ze chłodnicy, uszczelka pod głowicą nowa, termostat nowy, czujnik dobry, wycieków nie zauważyłem żadnych

ma ktoś jakieś propozycje co to może byc ??????

dziekuje za wszystkie odpowiedzi

artek0903
06-12-06, 17:20
a sprawdzałeś olej? czysty jest? może ci gdzieś do michy płyn ucieka...

misiekbm
06-12-06, 19:26
jeśli o mnie chodzi to olej mam w porządku, nic nie dolewam bo nic nie ubywa, olej jest czysty