PDA

Zobacz pełną wersję : sprezyny z ebay'a



raceboarder
04-02-06, 00:56
witam czy ktos z Was ma doswiadczenie z tego typu wynalazkami ? jak to sie sprawdz na naszych drogach ? jakie sprezyny polecacie z doswiadczenia ofkorz /rozsadna cena mile widziana


->k l i k (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/92-95-Civic-Del-Sol-Coilover-Coil-Springs-93-94-96-97_W0QQitemZ8034356483QQcategoryZ33582QQrdZ1QQcmdZ ViewItem)<-

:570:

auto civic hatchback 93r. . . . . . . . . .

Amadeus
04-02-06, 09:02
Było juz o tym wałkowane , wystarczy przeszukac Archiwum pod nazwa chyba Coilover , ogolnie to shit i za taka kase , spytaj sie lukiasza z E-X-C oni maja jakiesCoilovery fitmy Megan nie wiem jak to sie sprawdza moze lepsze ale radze zebys uzbieral kase na jakis kit amorki + sprezyny .

MartinS
04-02-06, 10:07
lukiasz mial to w del solu wiec jak pisął amadeus pogadaj z nim mial doswiadczenie w uzytkowaniu...

Mateo
04-02-06, 10:13
Przy takim tanim nie firmowym zestawie to przypuszczam że na polskich drogach zbyt długo nie pojeździsz.

Poczytaj sobie na jakimś amerykańskim forum, ogólnie chodzą opinie że to jest jakiś shit.

Jeżeli koniecznie chcesz kupić coś takiego to lepiej kup firmowe.

raceboarder
04-02-06, 11:48
ja mam obnizone auto , pytam z ciekawosci i spodziewałem sie takiej odpowiedzi . . .

Pisze do Łukasza na Pw

dzieki za odpowiedzi

mozna skasowac temat :P

smoku
05-02-06, 15:32
też sie chetnie dowiem bo ktos mi doradzil i jak kupowalem prezenty dla mojego civica to kupiłem tez te sprezyny.

jeszcze nie zalozone
troche pozno ale tez czekam na opinie tych ktorzy posiadali...

kosiniak
05-02-06, 17:18
i co macie jakies info?? w sumie wydaje mi sie ze kazdy kto je ma bedzie je chwalil, niestety taka mentalnosc w Polsce, ciekawe jak ejst naprawde??

raceboarder
05-02-06, 17:46
zastanawia mnie wytrzymałosc tych "sprezyn" czy po wjehaniu w dziure /co jest niestety nieuniknione konstrykcja ta sie nie rozleci .... :570:

Smoku jak załozysz daj znac jakie wrazenia z jazdy !

ps: jakie kupiłes /jakiej firmy ?

d16z6
05-02-06, 17:56
ja bym nie wsadzil do samochodu czegos za 15 $ od czego zalezy moje bezpieczenstwo :/ ale z checia przeczytam opinie uzytkownika tego typu sprzetu

Mateo
05-02-06, 18:26
Dokładnie, zgadzam się z kolegą wyżej. Zawieszenie to jest układ bezpośrednio odpowiadający za bezpieczeństwo i lepiej na nim nie oszczędzać.

smoku
05-02-06, 20:08
ja bym nie wsadzil do samochodu czegos za 15 $

juz znowu bez przesady ze one kosztuja 15$

kosiniak
05-02-06, 20:25
a shorty i rozporki maja prawie wszyscy i jakos nikt na bezp i ceny ebayowe nie patrzyl jak to kupowal, nikt tego nie ma, to nie ma co komentowac czy warto czy niee, jak ktos ma to niech napisze i wtedy bedzie mozna gdybac!!

Mateo
05-02-06, 20:33
ja bym nie wsadzil do samochodu czegos za 15 $

juz znowu bez przesady ze one kosztuja 15$

Dokładnie to kosztują 14,99$, kliknij na link w pierwszej wiadomości :mrgreen:

Skrobek
05-02-06, 20:34
jajacek ma Megany i moze on sie wypowie ;) ja wiem, ze auto jest niesamowicie TWARDE :shock: ale wyglada super, no i jest lans przy zjezdzaniu z kraweznika jak jedno koło wisi w powietrzu ;)

smoku
05-02-06, 20:50
ja bym nie wsadzil do samochodu czegos za 15 $

juz znowu bez przesady ze one kosztuja 15$

Dokładnie to kosztują 14,99$, kliknij na link w pierwszej wiadomości :mrgreen:

jakbys kiedykolwiek cos kupywal z ebay.com to bys wiedzial ze liczy sie cena z przesylka poniewaz sprzedawcy z ebay zanizaja cene za produkt przy czym cena przesylki jets wyzsza cpo wsumie daje taka sama cene jak wszedzie

reasumujac kosztuja 45$

:mrgreen:

Mateo
05-02-06, 21:18
ja bym nie wsadzil do samochodu czegos za 15 $

juz znowu bez przesady ze one kosztuja 15$

Dokładnie to kosztują 14,99$, kliknij na link w pierwszej wiadomości :mrgreen:

jakbys kiedykolwiek cos kupywal z ebay.com to bys wiedzial ze liczy sie cena z przesylka poniewaz sprzedawcy z ebay zanizaja cene za produkt przy czym cena przesylki jets wyzsza cpo wsumie daje taka sama cene jak wszedzie

reasumujac kosztuja 45$

:mrgreen:

Zobacz sobie ile kosztuje koszt przesyłki w innych aukcjach, to zobaczysz że ten zestaw to kosztuje 10$

smoku
05-02-06, 22:27
nie wiem o co ci chodzi zabardzo

dodaj sobie "Price" i "Shipping" i masz cene (nie widze tam nigdzie ich po 10$)

nie mowiac juz o przesylce do polski bo to jeszcze z 20$ by trzeba doliczyc

raceboarder
06-02-06, 16:23
te za 15$ tobył przykład ;)

Lord_ZED
08-02-06, 15:28
Ja też słyszałem żę jest to twarde. Wystarczy popatrze na konstrukcje. Jak ma da np -80 to musi by twarde jak cholera. Pewnie amory zaraz szlak trafia na polskich drogach.
Zresztą po co to komu??? lepiej chyba sprezyny kupic o odpowiadającym obniżeniu. Będzie bardziej miętko :D, I tak komu się będzie chciało tym kręci ?? raz się ustawi i potem się jeździ.

Przyznam się żę sam chciałem ale chyba za twarde to na polskie drogi :(.

azi
08-02-06, 20:07
Tez kiedys chcialem to kupic,ale jakos poczytalem i pisalo ze ogolnie to kupa ale jesli ktos to ma w Polsce to chetnie poczytam opinie :smile:

"Lower your car between 1-4" " to by mi odpowiadalo -25 do -100 mm idealnie... :grin:

i zawsze jest kilkanascie gomek okraglych do tego a jakos nie mam pomyslu gdzie sie je zaklada. Sadzac po wielkosci to na amortyzator?? tylko po co??

kosiniak
09-02-06, 22:06
ktoś powie coś w końcu na temat tego???

Romi
09-02-06, 22:37
witam wszystkich i pozdrawiam to moj pierwszy wpis na civic klub, mam takie sprezyny z regulacja wysokosci (0 minus 8cm) firmy Tenzo R i musze przyznac ze to dobry wybór pod wzgledem jakosci do ceny, bardzo fajna charakterystyka sie pojawiła, jednak przy zbyt duzym obnizeniu auto lubi skakac. Ogólnie za taka kase nic fajniejszego nie kupicie. Pozdrawiam :)

azi
10-02-06, 00:20
a amory masz seryjne czy siakiej tuningowe tez?? masz fotki auta na maxymalnej glebie??

Matey
10-02-06, 00:26
Tylko zwrocice tez uwage jakiej firmy kolega Romi ma te sprezyny...

azi
10-02-06, 09:48
140$ na ebayu :) + amory za jakis 1600 i masz regulowany zestaw za ok 2200zl a za normalny dobry gwint trzeba dac z 4 klocki :)

Romi
10-02-06, 18:48
nie mam fotek na maxa obnizonego autka ale i tak nie dałoby sie opuscic -8cm bo mialem felgi 7.5' szerokosci i niestety nie miesciło sie z tylu w nadkole, tereaz bede miac 6,5x16 i obiecuje ze zrobie fotki na minus 8 :lol:

[ Dodano: Pią 10 Lut, 2006 ]
Azi amory seria tylko ze orginał Japonia, bardzo dobrze współpracuja z tenzo, podejzewam ze sachs by dostał szybko w dupencje...

lukiasz
12-02-06, 12:18
mam takie sprezyny z regulacja wysokosci (0 minus 8cm) firmy Tenzo R i musze przyznac ze to dobry wybór pod wzgledem jakosci do ceny,)

tiaaaa tutaj to się Ciebei jeszcze nie spodziewłem hehe

dam tylko jeden mały przykład tanich ebayowych sprężyn.
w zeszłym tyg dzwoni do mnei jakiś koleśże kupił takei sprongi na ebayu ale mu nei pasuja, w końcu przyjechał obejrzał na żyow róznice w jakości megan vs ebay, zapłacił jeszcze raz wzioł megana a ebayowe ma sobie postawićna półke bo powiedział że by się bał na tym jeździć. historia nie zmyślona i prawdziwa, a Romi jest tego przykładem ;)

ja też jezdziłem kiedyć na takich springach wtedy to była inna firma ale nie pamiętam jaka grunt że jakaś znana hehe i też sięfajnei jezdziło i wcale nie aż tak twardo bo z 17" dobzre sobie radziły ;)

dla przypomnia :)
http://www.autobody.pl/zdjecia/prasa/del%20sol/gt1.jpg
http://www.autobody.pl/zdjecia/prasa/del%20sol/gt2.jpg
ehh to były czasy :)

Matey
12-02-06, 12:21
OT Lukiasz zawsze jaralem sie Solka :) Moim marzeniem byla taka :) Nooo ale wracajac do sprezyn, ja bym nie kupil tych z allegro... Nie wiadomo co to, ani skad...

azi
12-02-06, 13:32
dam tylko jeden mały przykład tanich ebayowych sprężyn.
w zeszłym tyg dzwoni do mnei jakiś koleśże kupił takei sprongi na ebayu ale mu nei pasuja, w końcu przyjechał obejrzał na żyow róznice w jakości megan vs ebay, zapłacił jeszcze raz wzioł megana a ebayowe ma sobie postawićna półke bo powiedział że by się bał na tym jeździć. historia nie zmyślona i prawdziwa, a Romi jest tego przykładem ;)

Piszac te z ebay myslisz o tych najtanszych za 40$ tak?? Bo sa tez tam np Tenzo R za 140$ i takie bym ewentualnie bral. Czyli jest to w koncu cos warte czy nie, bo juz sam nie wiem :neutral: :roll: :wink:

prz3mo
12-02-06, 14:13
Piszac te z ebay myslisz o tych najtanszych za 40$ tak?? Bo sa tez tam np Tenzo R za 140$ i takie bym ewentualnie bral. Czyli jest to w koncu cos warte czy nie, bo juz sam nie wiem :neutral: :roll: :wink:

A moze EIBACH? Dobry stos. ceny do jakosci...

Adam R.
14-02-06, 20:00
jeszcze nie mam sprezyn ale musze miec coilovers`y. Robilem rozeznanie w coilovers`ach do civica i moge powiedziec ze jesli bede mial duzo kasy na ten mod to kupie skunksy a jesli mniej to zciagne sobie megany.

Peter
14-02-06, 20:06
dla przypomnia n
http://www.autobody.pl/zdjecia/prasa/del%20sol/gt1.jpg
http://www.autobody.pl/zdjecia/prasa/del%20sol/gt2.jpg
ehh to były czasy
Ooo, to ten nie jezdzacy Del Sol. :D Pamietam, pamietam. :wink:

jeszcze nie mam sprezyn ale musze miec coilovers`y.
Czemu Adamie, chodzi o tył?

Adam R.
14-02-06, 20:09
masa bedzie nie standardowo rozlozona

azi
14-02-06, 23:57
Ja teraz coraz bardziej sklaniam sie do kupna tego
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SKUNK2-FULL-COILOVER-SUSPENSION-KIT-HONDA-CIVIC-92-00_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33582QQitemZ80370316 73QQrdZ1QQsspagenameZWDVW#ebayphotohosting
Co myslicie?? Ile u Ciebie Adamie?? :grin:

Adam R.
15-02-06, 09:49
Ja teraz coraz bardziej sklaniam sie do kupna tego
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SKUNK2-FULL-COILOVER-SUSPENSION-KIT-HONDA-CIVIC-92-00_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33582QQitemZ80370316 73QQrdZ1QQsspagenameZWDVW#ebayphotohosting
Co myslicie?? Ile u Ciebie Adamie?? :grin:a jaka moze byc waga tego zestawu :?:
P.S. Fajny zestaw i sam msuze o nim poczytac bo mi sie zpodobal i cena tez jest bardzo OK

Pati
15-02-06, 14:31
jak bys sie cos wywiedzial (z cena wlącznie :D) to daj znaka.

azi
15-02-06, 15:25
Ja teraz coraz bardziej sklaniam sie do kupna tego
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SKUNK2-FULL-COILOVER-SUSPENSION-KIT-HONDA-CIVIC-92-00_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33582QQitemZ80370316 73QQrdZ1QQsspagenameZWDVW#ebayphotohosting
Co myslicie?? Ile u Ciebie Adamie?? :grin:a jaka moze byc waga tego zestawu :?:
P.S. Fajny zestaw i sam msuze o nim poczytac bo mi sie zpodobal i cena tez jest bardzo OK

No wlasnie cena jest OK i zestaw fajny, tylko ten import :570:
A co do wagi to mysle ze tak ok 3 kg jeden amorek ze sprezyna bedzie mial, x 4 = 12 kg + opakowanie.

lukiasz
15-02-06, 20:15
Ooo, to ten nie jezdzacy Del Sol. :D Pamietam, pamietam. :wink:


jak zawsze nie załapałem dowcipu :(

Adam R.
16-02-06, 18:54
Ja teraz coraz bardziej sklaniam sie do kupna tego
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SKUNK2-FULL-COILOVER-SUSPENSION-KIT-HONDA-CIVIC-92-00_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33582QQitemZ80370316 73QQrdZ1QQsspagenameZWDVW#ebayphotohosting
Co myslicie?? Ile u Ciebie Adamie?? :grin:a jaka moze byc waga tego zestawu :?:
P.S. Fajny zestaw i sam msuze o nim poczytac bo mi sie zpodobal i cena tez jest bardzo OK

No wlasnie cena jest OK i zestaw fajny, tylko ten import :570:
A co do wagi to mysle ze tak ok 3 kg jeden amorek ze sprezyna bedzie mial, x 4 = 12 kg + opakowanie.jesli 12 kg to na gotowo stateczkiem wychodzi kochany kochany 2400