PDA

Zobacz pełną wersję : klekotanie,terkotaniem,stukanie.



bukos
26-02-09, 17:50
Witam,

Na samym początku przyznam się że przewertowałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie jednak wiele to nie pomogło skoro to piszę.

Jesienią zeszłego roku nabyłem Honde Civic 1,4i EJ9 autko chodziło jak należy.

2,3 miesiące później robiony był rozrząd, wymieniony pasek rorządu, napinacz, oprócz tego wymiana oleju na Mobil1 full syntetyk, i jeszcze wymienione klocki hamulcowe ale akurat to to inna bajka. Po odebraniu samochodu z warsztatu, jako że był zimny silnik żadnych niepokojących dźwięków nie usłyszałem, jednak do domu blisko więc nie było jak.

Na drugi dzień, gdy silnik się nagrzał skłychać takie jakby klekotanie, terkotanie, na zimnym nie jest nie jest to słyszalne tylko jak się zrobi ciepły tak przy 1500 obr. przy większych dźwięk zanika przy mniejszych także. Bez względu na to czy jadę czy stoję dźwięk jest taki sam.

Nie wiem teraz co to jest przed robieniem rozrządu nie miało coś takiego miejsca, mechanik powiedział że to łożyska alternatora, ale jestem już kompletnie zielony po przeczytaniu tylu tematów.

Z góry dziękuje za jakieś wskazówki.

Misiekemeryt160
26-02-09, 17:55
otwórz maskę i zbadaj silnik organoleptycznie(miedzyinnymi ów łozyska o których ci mechanik wspominał)

bukos
26-02-09, 17:58
dźwięk dochodzi z okolic rozrządu, lecz alternator w sumie już nie daleko, ale jak wiemy się to wszystko rozchodzi po całej komorze silnika.
dodam że inny mechanik stwierdził że za mocno naciągniety jest pasek rozrządu, poluzowali go ale nadal nic, stwierdzili słuchawkami lekarskimi że to łożyska w alternatorze, ale już sam nie wiem, dlatego tutaj pisze.

Misiekemeryt160
26-02-09, 18:00
wiem że dźwięk dochodzi z okolic rozrządu, ale jak wiemy się to wszystko rozchodzi.

to zdejmin i zobacz co sie dzieje,albo lec do tych kolesi co ci robili i niech dociekają... wiesz skąd docieka dźwięk i wiesz że go wcześniej nie było i masz problem....