PDA

Zobacz pełną wersję : Wspomaganie i spadające obroty



makoś
25-02-09, 18:51
Mam problem ze wspomaganiem... Na krotkich odcinkach (5,10 km) nic sie nie dzieje i jest wsystko ok, ale kiedy wracam z dłuzszej trasy (30, 50km) i naprzykład jestem na postoju (parkuje), bardzo glosno slychac wspomaganie raczej pompe wspomagania , jak skrece do oporu na maxsa to slychac jak pompa nie daje sobie rady RZĘRZY i obroty spadaja do 300,400 obrotow widac jak wszystko słabnie az swiatła przygasają. czego moze to byc wina? plyn w zbiorniku wyrownawczym jest

olszes
25-02-09, 18:52
moze lozysko sie juz wydupcyło na pompie :confused:

makoś
25-02-09, 18:57
ale czy nie bylo by slychac odrazu tego lozyska? a tu slychac dopiero jak zrobie wieksza ilosc km

***Marco***
25-02-09, 18:57
to jest najbardziej prawdopodobne, rozgrzewa sie i stawia opory na pasku, nastepnie alternator nie wytwarza tyle prądu ile potrzeba i przygasaja swiatla.

makoś
25-02-09, 19:01
...

Lopez
14-09-11, 20:18
Odświeżam temat ponieważ mam taki sam problem u siebie ;) Na postoju (nie ważne ile km zrobię tego dnia) przy maksymalnym skręcie kierownicy w którąś stronę (do oporu) obroty wyraźnie spadają i silnik zaczyna chodzic troszkę niestabilnie (tak jak ktoś napisał w innym temacie - jakby ktoś chciał wjechac przy 30km/h pod górkę na 5 biegu). Słychac też wtedy głośniejszą pracę pompy wspomagania... Nigdy mi nie zgasł silnik z tego powodu, ale podczas parkowania czasem jest to denerwujące bo samochód wpada w nieprzyjemne wibracje przy niższych obrotach.
Niedawno kupiłem autko więc nie mogę powiedziec od kiedy tak się zaczeło dziac (ale po kupnie już tak było) i ciekaw jestem co to może byc i czy naprawa byłaby kosztowna..
autko to civic 6gen 1.4 hatch 3d

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!