PDA

Zobacz pełną wersję : Falujące obroty, silniczek krokowy



kupe
25-02-09, 17:38
od paru dni zaczęły mi falować obroty w zakresie 1000-1500, lecz po paru minutach przestawało

od wczoraj falują non stop jak się zagrzeje silnik, na zimnym po odpaleniu trzeya troche 1500-1600 potem zaczyna falować, zrobiłem to co zazwyczaj w innych przypadkach pomagało, przeczyściłem przepustnice(fakt u siebie pierwszy raz, była mocno zasyfiona z), krokowy też, sprawdziłem ten mechanizm od ssania czy chodzi ten termostacik i wszystko ok, ale obroty falują nadal, reset kompa robiłem ,samodiagnostyka nic nie wskazuje, miałem pęknięty jeden przewód od podciśnienia, też wymieniłem ale nadal to samo ? po odłączeniu krokowca sinik zaczyna pracować równo ale obroty trzema wysokie jak na ssaniu, że na elektryce nie biegam zbytnio, wiec pytam czy to może być jego wina??



szukałem na ten temat na forum lecz nie znalazłem nic konkretnego, a połowa tematów nie istniała

skolopendra
26-02-09, 11:58
pęknięty jeden przewód od podciśnienia

nie wykluczone że w innym jest niewidoczna dziurka i objawy będą takie

wymień wszystkie

kupe
26-02-09, 12:36
nie wykluczone że w innym jest niewidoczna dziurka i objawy będą takie

tak zrobie

silniczek krokowy odpada, przełożyłem z innego d16z9 i nadal to samo....

odciąłem dopływ powietrza przez FITV, odpiąłem krokowy i obroty były ok 800-900 po podpięciu krokowego nadal wskakują wyżej i falują....

gruszkin
26-02-09, 13:18
na ciepłym problem znika?

kupe
26-02-09, 16:57
na ciepłym problem znika?
na ciepłym się zaczyna, na zimnym jest nie faluje ale ma za wysokie na ssaniu bo ma 1600-1700, im cieplejszy silnik tym obroty zaczynają bardziej falować,

jak jest letni i się przegazuje to pofalują 2-3 razy i zatrzymują się na 1500, jak ciepły to non stop falują 1000-1500

uszczelka przepustnicy i krokowego nowa z ASO

przejrzałem wszystkie przewody, rurki itp

doszedłem do tego że jak zdjąłem rurę od filra powietrza i zatkałem palcem jeden z dwóch dużych otworów, a dokładnie górny( co daje powietrze do krokowca) to silnik pracuje normalnie, trzyma rówwne obroty elegancko reaguje na gaz ?? ocb ?

jeszcze jedno... ten zawór FITV ma w środku taki pręcik co otwiera zamyka ten zawór od ssania,
czy on powinien być wysunięty tak jak na foto ?? (zimny) co prawda przy użyciu siły mogę go dopchnąć żeby się bardziej schował, ale się wysuwa znowu
http://img301.imageshack.us/img301/1457/022509145914.th.jpg (http://img301.imageshack.us/my.php?image=022509145914.jpg)

czy nie powinien być schowany całkowicie jak jest zimny,
bo jak wkręcam w obudowę ten termostacik to praktycznie zamyka on całkowicie przepływ powietrza do przepustnicy ?? tak ma być ??

nie wiem czy to ma jakiś sens, ale powiedzmy że ten termostacik jest zwalony, nie otwiera całkowicie przepływu na ssaniu, to komp się przestawił na inne dawki i dlatego świruje ?? dlate

large
25-03-09, 11:20
witam i jak doszedles do tego co bylo nie tak bo mam ten sam porblem nawet na zimnym silniku...

Revoltec
16-01-10, 16:47
żeby nie zakładać nowego tematu odkopuje. Mam taki problem, na zimny silniku obroty w granicach 1500 - 1600(czyli tak jak być powinny) silnik się rozgrzeje to obroty zaczynają falować miedzy 1000 a 1500 non stop góra dół, czasami się zatrzymają tak na 1200 obrotów dodam gazu i znowu skaczą jak bym dodawał i upuszczał gazu, czego to może być wina? Nagle się tak zrobiło nic nie było ruszane przy silniku... silnik d15b7

skolopendra
16-01-10, 17:08
Nagle się tak zrobiło nic nie było ruszane przy silniku.

wypinałeś w miedzy czasie aku?

Revoltec
16-01-10, 17:45
raz padł mi aku i był odpalany z kabli, możliwe po po tym coś się stało?

skolopendra
16-01-10, 17:49
zrestartuj komp za pomocą bezpiecznika, zagrzej silnik do załączenia wiatraka

Revoltec
16-01-10, 20:48
ecu był juz resetowany i nic nie pomaga cały czas to samo :/

Tompro
16-01-10, 20:59
ecu był juz resetowany i nic nie pomaga cały czas to samo :/

A FITV sprawdzałeś? Pare tematów o tym jest. Twoje objawy ewidentnie na niego wskazują. Aby go sprawdzić musisz zdjąć rure dolotu i zaraz przed motylkiem na dole masz dziure. Zatkaj ją palcem, jak przejdzie to FITV do czyszczenia i regulacji.


na ciepłym się zaczyna, na zimnym jest nie faluje ale ma za wysokie na ssaniu bo ma 1600-1700, im cieplejszy silnik tym obroty zaczynają bardziej falować,

jak jest letni i się przegazuje to pofalują 2-3 razy i zatrzymują się na 1500, jak ciepły to non stop falują 1000-1500

uszczelka przepustnicy i krokowego nowa z ASO

przejrzałem wszystkie przewody, rurki itp

doszedłem do tego że jak zdjąłem rurę od filra powietrza i zatkałem palcem jeden z dwóch dużych otworów, a dokładnie górny( co daje powietrze do krokowca) to silnik pracuje normalnie, trzyma rówwne obroty elegancko reaguje na gaz ?? ocb ?

jeszcze jedno... ten zawór FITV ma w środku taki pręcik co otwiera zamyka ten zawór od ssania,
czy on powinien być wysunięty tak jak na foto ?? (zimny) co prawda przy użyciu siły mogę go dopchnąć żeby się bardziej schował, ale się wysuwa znowu
http://img301.imageshack.us/img301/1457/022509145914.th.jpg (http://img301.imageshack.us/my.php?image=022509145914.jpg)

czy nie powinien być schowany całkowicie jak jest zimny,
bo jak wkręcam w obudowę ten termostacik to praktycznie zamyka on całkowicie przepływ powietrza do przepustnicy ?? tak ma być ??

nie wiem czy to ma jakiś sens, ale powiedzmy że ten termostacik jest zwalony, nie otwiera całkowicie przepływu na ssaniu, to komp się przestawił na inne dawki i dlatego świruje ?? dlate

A nie masz innego zaworu FITV na podmianke? Komp świruje bo jak dostaje lewe to próbuje krokowcem ustawić obroty.

Revoltec
16-01-10, 21:54
Jutro z rana przerzuce od znajomego tez z b7 i zobaczymy czy to tego wina...

Tompro
16-01-10, 22:02
Jutro z rana przerzuce od znajomego tez z b7 i zobaczymy czy to tego wina...

Szybciej będzie tą dziurke palcem zatkać, wtedy odcinasz powietrze do zaworu FITV.

Revoltec
17-01-10, 01:54
Ok, zrobię i tak :) Oby była to tego wina...

bacek1
22-02-10, 10:42
stawiał bym na czujnik temperatury miałem taki problem w fiacie puntu czujnik wysyłał błędny sygnał do cpu i ten sterował inną dawką powietrza

również mam taki problem i chyba zacznę od resetu wtedy zajmę się czujnikiem wiecie jaki to bezpiecznik od resetu cpu

gruszkin
22-02-10, 17:07
my w hondach mam C3PO, czasem R2D2;).

Te czujniki rzadko sie psuja i wywalają błąd na kompie jesli coś je boli. Problemem jest FITV który znajduje się o tutaj:

http://www.ff-squad.com/tech/tb/tb.fitv.jpg :)

Igor_s4
22-02-10, 17:16
A jeśli na zimnym faluje od 1000 do 1500 a na ciepłym jest ok ? i śmierdzi benzyna.
Sonda?

tony_bf
27-07-10, 19:58
Panowie wybaczcie że odświeżę, ale problem taki jak kolega powyżej, a inny niż założyciel tematu.
Wolę zapytać niż rozkręcać i czyścić bez potrzeby.

Po odpaleniu, na zimnym, na luzie obroty powoli falują od 1000 do 1500. Podczas jazdy wszystko ok.
Jak się auto rozgrzeje, po ok. 10 min, na postoju na luzie obroty już nie falują, spadają do ok 1000 a po chwili do 700 czyli tak jak powinno być i tak już zostaje.

Odpalam na drugi dzień na zimnym i sytuacja się powtarza.

Dodam że auto jest świeżo po minime z y7 na z6 czyli komp, ssący głowica itd..

Co radzicie ? wyczyścić krokowy ? przepustnice ? reset kompa ???

dR.LasCa
27-07-10, 21:07
Mi znów na zimnym gaśnie:) ale jestem po swapie na y8 z d13 i chyba mam linkę gazu za długą.. mam natomiast inny problem, obroty mi skaczą, ale tylko gdy próbuję je utrzymać na 1500-1700 w inym zakresie jest wszystko ok.. miał ktoś z was podobnie?
http://www.youtube.com/watch?v=7aBU4kEQN04

tony_bf
28-07-10, 11:22
poprawka :

odpalam silnik i obroty stoją równo na 1400 - 1500 , potem spadają ....
falowanie występuje jak włącze światła, wycieraczki, i np klime...
podczas jazdy wszystko ok
po 10-15 min jeździe, gdy stanę na luzie, to tak jak pisałem wyżej - obroty stabilnie ok 1000 - 750.
to norma ?
co powiecie ?

jasiek09
28-07-10, 18:38
czasami falują jak są ustawione za niskie obroty, u mnie tak się działo po włączeniu kilku odbiorników prądu na raz np światła i nawiew,stop,podwyższyłem obroty i bangla

M4TiK
12-08-10, 21:27
I co w końcu, poradził sobie ktoś problemem?

.Skoczek.
12-10-10, 17:25
Mialem podobny problem jak te opisane w temacie tyle ze u mnie zaraz po odpaleniu trzymal 2 tys obrotow na zimnym i zaraz po tym szedl na 2500 i sie dlawil. Problem rozwiazalem wymieniajac fitv na inny ale teraz nie mam ssania. Odpalam silnik i jest wciaz 900. Tyle ze na zimnym po dodaniu gazu spadaja drastycznie w granicach 500 i mniej az czasem sobie gasnie. Jak sie silnik rozgrzeje jest dobrze i bezproblemowo. W tej chwili czyszcze starego fitv-a i jutro czeka go montaz.

M4TiK
19-10-10, 17:39
i co wkońcuu temat ogarnięty, bo ja dalej mam ten problem co na filmiku wyżej. A zaczęło sie to po swapie z B2 na B7, dawca miał już wczesniej ten problem...
Jakieś propozycje co z tym zrobić?

Elmer89
02-02-11, 13:53
czytałem różne podobne wątki ale u mnie problem występował sporadycznie i troszeczkę inaczej niż u pozostałych osób, dziś jednak po przejechaniu kilkuset metrów zrobiło się niesympatycznie obroty zaczęły skakać jak głupie, wyłączyłem silnik a następnie odpaliłem ponownie jednak obroty podskoczyły do 2.5tys i dalej szalały, poniżej zamieszczam link , dodam jeszcze że silnik to D14A8 i na ciepłym silniku nie było zmiany pomogło odłączenie aku na 5min, rozumiem że jeżeli zaczęło się tak robić to pewnie jest coś nie tak , czy ktoś z was też tak miał że obroty aż tak szalały ?

http://www.youtube.com/watch?v=AXeT_P3xSco

sivy
02-02-11, 14:13
u ciebie na bank fitv sie zaciął

Elmer89
02-02-11, 14:19
dzięki sivy za szybką odpowiedź,sprawdzę i dam znać

bartek3
07-02-11, 19:10
Witam u mnie w d14a8 obroty raz są na 900,a nie raz falują w zakresie 600-900,co to moze byc,krokowy czy cos innego.w ktorym miejscu sie znajduje krokowy w d14a8.

stefan1510
08-03-11, 20:20
witajcie właśnie mam ten sam problem wszystko robiłem krokowy, przepustnica filtr powietrza i dalej to samo falują jak cholera myślałem że to bedzie sensor bo po wykręceniu go obroty są ok lecz kupiłem drugi i dalej to samo. Ale koleś moj twierdzi bo w hankach siedzi że to jest 100% uszczelka przy przepustnicy jak czysciłem i złożyłem ona już nie bedzie nigdy tak leżała jak nowa by była i łapie lewego powietrza w czwartek kupie i założe zobaczymy bo naprawde mi już ręce opadają