PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa pytania.../ wyciek oleju



olszes
25-02-09, 13:55
Witam!

Mam takie dwa pytanka:
1: skąd tu olej i o czym to świadczy:
http://img6.imageshack.us/img6/2451/s8001573.jpg
By olszes (http://profile.imageshack.us/user/olszes), shot with <Digimax S800 / Kenox S800> (http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=%3CDigimax+S800+%2F+Kenox+S800 %3E&make=Samsung+Techwin) at 2009-02-25

2: jak sie nazywa ta część:
http://img4.imageshack.us/img4/7683/s8001574.jpg (http://imageshack.us)
By olszes (http://profile.imageshack.us/user/olszes)
pozdro

mozes
25-02-09, 15:53
2. łącznik stabilizatora
1. wygląda troszkę na wyciek z pod uszczelki pod głowicą
pozdr

Chipsy2
25-02-09, 16:46
Odpowiedzi poszły temat uważam za wyczerpany.

olszes
25-02-09, 17:19
Po1:
Dzięki za otwarcie tematu :D

Po2: czy to napewno wyciek z pod uszczelki, bo nie mam rosołu w zbiorniczku, temperatura plynu chlodzacego w normie...
Po3: czy to moze miec zwiazek z kopceniem przy zalączaniu sie v-teca ?
Po4: czy to moze pierscienie lub uszczelniacze przepuszczaja ?

zrobiłem przed chwila test kompresji i wyniki sa nastepujace:
1: 13,9
2: 14,4
3: 14,3
4: 15,1

co sadzicie, w normie ?

:confused:

skolopendra
26-02-09, 10:56
co sadzicie, w normie ?
w normie
lecz co komu po ciśnieniu jak pierścienie olejowe zjechane będą zapewne

olszes
26-02-09, 13:14
no ale czy jak przepuszcza do góry, to czy nie powinien przepuszczac i na dół, tym samym powinno byc nizsze cisnienie, czy nie ?

mozes
26-02-09, 13:33
Ja mam podobnie ale od strony kolektora dolotowego i własnie mam walniętą uszczelkę pod głowicą ale olej też nie dostaje się do płynu chłodzącego tylko sączy się na zewnątrz i głównie jak go pokręcę trochę na obrotach, jak masz pierścienie olejowe zjechane to kompresję będzie trzymał a oleju i tak trochę będzie palił
Z mierzeniem kompresji są 2 szkoły jedni mierzą na zimnym silniku drudzy na ciepłym - moim zdanie bardziej wiarygodny jest pomiar na zimnym silniku bo logiczne, że na ciepłym silniku metal się rozszerza i elementy "dopasowują" się do siebie
pozdr

olszes
26-02-09, 13:43
Ja mam podobnie ale od strony kolektora dolotowego i własnie mam walniętą uszczelkę pod głowicą ale olej też nie dostaje się do płynu chłodzącego tylko sączy się na zewnątrz i głównie jak go pokręcę trochę na obrotach, jak masz pierścienie olejowe zjechane to kompresję będzie trzymał a oleju i tak trochę będzie palił
Z mierzeniem kompresji są 2 szkoły jedni mierzą na zimnym silniku drudzy na ciepłym - moim zdanie bardziej wiarygodny jest pomiar na zimnym silniku bo logiczne, że na ciepłym silniku metal się rozszerza i elementy "dopasowują" się do siebie
pozdr


hmmm... no to ja juz nie wiem teraz.... mi sie wydawało ze uszczelniacze bo kopci tylko przy zalaczeniu sie v-teca, a tu sie okazuje i dowiaduje, że moze uszczelka, ze moze pierscienie, a moze wogóle silniki juz do dupy :D

CZY NIE MA JAKIEGOS SPOSOBU SPRAWDZENIA CO NAPEWNO JEST WALNIETE !?!?!?

ja wiem, że zaraz padna odp rozbierzesz zobaczysz ale przeciez to tak nie dziala(chyba), to sie wiaze z kosztami, a mysle ze chodzi o pominiecie nie potrzebnych wydatków...
;)

mozes
26-02-09, 13:47
Kiedyś gdzieś wyczytałem, że jeżeli silnik kopci schodząc z wysokich obrotów czyli hamując silnikiem to jest właśnie wina uszczelniaczy zaworowych a jeżeli normalnie podczas przyśpieszania to pierścienie
pozdr

Lcfr
26-02-09, 20:41
czy naprawdę nie można nadac tytułu normalnego??????
juz conajmniej 2gi temat zakładasz bez tytułu
potem płaczecie że Wam szukajka nie działa

dEboo
26-02-09, 21:27
a jak odjąłeś kolektor to w środku też było choć trochę oleju ?? może ci uszczelniacze żygają do kolektora.

olszes
27-02-09, 02:37
a jak odjąłeś kolektor to w środku też było choć trochę oleju ?? może ci uszczelniacze żygają do kolektora.

delikatnie tylko ale w szczególnosci to nagar, zeskrobałem jakas 2mm warstwe na krancach kolektora

jeszcze takie jedno pytanko skoro kompresja powinna byc 10,2 bar-a a u mnie jest ponad 13-15, to czy nie jest za wysoka ?

dEboo
27-02-09, 15:42
Kompresji nigdy za wiele :P nigdy nie jest za dużo ;)
P.S kto ci powiedział że powinieneś mieć kompresje w granicach 10,2 ??

jero11
27-02-09, 15:53
~10 Bar to chyba jest minimum w DOHC, najlepiej ściągnij manual.
co do brania oleju to zmień uszczelniacze bez zdejmowania głowicy i jeśli to nie obniży ubytków oleju w silniku to jedziesz z remontem silnika.

olszes
27-02-09, 15:58
Kompresji nigdy za wiele :P nigdy nie jest za dużo ;)
P.S kto ci powiedział że powinieneś mieć kompresje w granicach 10,2 ??
Kilka postów wyzej :p


~10 Bar to chyba jest minimum w DOHC, najlepiej ściągnij manual.
co do brania oleju to zmień uszczelniacze bez zdejmowania głowicy i jeśli to nie obniży ubytków oleju w silniku to jedziesz z remontem silnika.
a jak wymienic uszczelniacze bez zdejmowania głowicy ? bo nie wiem ... kiedys wymieniałem uszczelniacze w Fordzie ale bez sie nie udało, czyzby w Hankach było to możliwe ???

szymon1777
27-02-09, 18:33
a jak wymienic uszczelniacze bez zdejmowania głowicy ? bo nie wiem ... kiedys wymieniałem uszczelniacze w Fordzie ale bez sie nie udało, czyzby w Hankach było to możliwe ???

trzeba mieć specjalne narzędzie do wymiany uszczelniaczy ale to chyba tylko ASO
czy może jakiś warsztat w warszawie taki ma?

Misiekemeryt160
27-02-09, 18:55
mozna próbować:

wykręcic świece i napchać sznurka do oporu do środka i zostawic sobie jeden konieć żeby go wyciągnąc. w pewnym BMW tak dałem rade.

olszes
27-02-09, 20:33
trzeba mieć specjalne narzędzie do wymiany uszczelniaczy ale to chyba tylko ASO
czy może jakiś warsztat w warszawie taki ma?

Takie narzedzie to teraz w kazdym sklepie kupisz, bynajmniej tu w IRL...


mozna próbować:

wykręcic świece i napchać sznurka do oporu do środka i zostawic sobie jeden konieć żeby go wyciągnąc. w pewnym BMW tak dałem rade.


a po co ten sznurek ??? i co dalej ???

dEboo
27-02-09, 21:15
sznurek po to aby po zdjęciu zawleczki talerzyka i sprężyny i wyjęciu uszczelniacza zawór nie wpadł do cylindra....... dziwny sposób.

olszes
27-02-09, 22:56
sznurek po to aby po zdjęciu zawleczki talerzyka i sprężyny i wyjęciu uszczelniacza zawór nie wpadł do cylindra....... dziwny sposób.

a jak wpadnie :confused: lol

szymon1777
28-02-09, 12:29
...

jaca1
28-02-09, 12:52
uszczelniacze zaworowe można wymienić bez zdejmowania głowicy lecz nie każdy mechanik podejmie sie tego,ja takiego znalazłem(robił to już nie raz),kosz naprawy 200zł....(uszczelniacze i uszczelka pod pokrywę jakieś 130zł..)

olszes
28-02-09, 14:16
od ostatniego dolania oleju (tak do polowy stanu) zrobiłem jakies 500-600 km przy spokojnej jezdzie, bez uzywania v-teca, oleju nie ubyło, czy mozna w takim wypadku wykluczuc pierscienie ???
druga rzecz dlaczego przy v-tecu idzie niebeiski dym z rury ?
czy jezeli pierscienie olejowe sa padniete to nie powinien spalac oleju niezaleznie od stylu jazdy ?

dEboo
28-02-09, 22:02
każdy silnik spala olej im wyższa jest prędkość obrotowa. Pan kowalski sie chwali że jego corolla nie pali w ogóle oleju....nie pali wo nie widziała nigdy obrotów powyżej 2tyś. Każde auto spala olej w mniejszych lub w większych ilościach na wysokich obrotach wynika to z jego konstrukcji.