PDA

Zobacz pełną wersję : tlumik koncowy



sunnboy
24-02-09, 00:05
chloapki jak jest roznica pomiedzy tlumikiem przelotowym a komorowym?chce sobie zamowic jakis cichszy nie koniecznie jak OEM i niewiem ,ktory to jest:o

Pietras
24-02-09, 00:21
Ja mam taki układ: 4-2-1 z z6, seryjny środek (bez kata) , końcowy ulter komorowy. Nie jest głośno, da się gadać, a jak się wkręca auto to przyjemnie mruczy

Jakbyś założył przelotowy to byś miał głośniej ale zależy ci na tym żeby było ciszej więc zamontuj komorowy

Dodam tylko że tłumiki przelotowe stosuje sie głownie (ale nie jest to reguła) w samochodach z doładowaniem, ponieważ w tych układach wydech musi w jak najmniejszym stopniu ograniczać wylot spalin które mogły by ograniczać prace turbosprężarki.

Misiekemeryt160
24-02-09, 06:49
hmm. tłumik pzrelotowy to tłumik który biorąć pod światło widxisz poprostu prześwit. jest to tłumik w którym jest w środku poprowadzona rurka z otworami zaś puszka wypełniona jest jakims włóknem(nie wiem dokłądnie jakim. tłumik przelotowy z reguły ma za zadanie wyciszać wyższe tony dźwięku. Zaś tłumik komorowy to tłumik którego zadaniem jest wyciszenie tonów niskich. budowa jesgo jest taka że spaliny popzrez pozawijane rutrki itp trafiają z jednej komory w druga. (jest to tłumik stawiający większe opory niz łumik przelotowy.


w moim samochodzie konstrukcja jest taka:

kolektor 4-1 potem do samego końca rura fi 50(śr zew) i na końcu dedykowany komorowy tłumik sebringa. na jałowym i na spokojnych obrotkach fura jest w miare cicha. możan pogadac sobie i nawet sie psy nie czepiają zaś na górze dźwiekiem przypomina kolesia co w lesie piła motorową wycina drzewa.

sunnboy
24-02-09, 10:27
. na jałowym i na spokojnych obrotkach fura jest w miare cicha. możan pogadac sobie i nawet sie psy nie czepiają zaś na górze dźwiekiem przypomina kolesia co w lesie piła motorową wycina drzewa.
i oto wlasnie chodzilo ,dzieki

najman
01-03-09, 22:20
Tez wlasnie chce tlumik taki zeby nie bylo glosny wiec przelotowy raczej nie wchodzi w gre... Mam u siebie kolektor 4 2 1 srodkowy od D16Z6. Nie podobaja mi sie te wielkie koncowe rynny ale seryjne slomki tez nie. Mysle nad ulterem wlasnie ale nie podoba mi sie jego swiecaca koncowka. Chcialbym cos takiego jak tutaj http://images48.fotosik.pl/74/5707d536002ea5e8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5707d536002ea5e8.html) wiecie gdzie mozna znalesc takie cos? Podoba mi sie jego prostota, nie ma dziwnej posrebrzanej koncowki wydechu jak w ulterze tylko cienka blacha i srednica tez mi odpowiada. Chyba ze ultera mozna pomalowac jakas ciemno szara farba ktora zaraz nie zejdzie?

sebush
01-03-09, 22:40
np. http://www.el-tec.pl/

najman
02-03-09, 09:37
Tłumik końcowy średniej wielkości z ozdobną końcówką ~ 650 zł - troche drogo jak dla mnie:] nie ma niczego podobnego za mniejsza kase? Tak wiem ze uzywane... ale jeszcze nie widzialem takiej uzywki. Co myslicie o seryjnym koncowym tlumiku od VTI? Czy bedzie lepsze od ultera?

blue_kos
02-03-09, 10:01
Czy bedzie lepsze od ultera?

bardzo ciekawe pytanie.
Takiego porownania nie bylo chyba.....moim zdaniem teoretycznie ULTER powinien byc leprzy bo jest przelotowo komorowy, a wiec szybciej odprowadza spaliny przez co jest gosniejszy od zlyklego komorowego (cichego) tlumika VTI

A moze ktos poprzez wykres lub innymi sposobami poprzec lub obalic ta teorie?????

najman
02-03-09, 15:06
Aha czyli raczej poszukam ultera... Dedykowany rozni sie znacznie swoim wnetrzem od uniwersalnego?

skolopendra
02-03-09, 15:42
Dedykowany rozni sie znacznie swoim wnetrzem od uniwersalnego?

jest wykonany precyzyjniej pod określoną pojemność

najman
02-03-09, 15:47
Dobra to bede szukal w takim razie ultera i koncowe pomaluje na czarno :D

blue_kos
02-03-09, 16:12
swoja droga na moim przykladzie kupujac ultera dedykowanego mam go pod wymiar reszty tlumika sa to plusy chyba ze chcemy zwiekszac srednice wydechu no to minus
do mnie jedzie kompletny wydech z VTI i sadze ze duzo lepiej auto bedze "szlo" z takim ukladem niz z samym koncowym dedykowanym ulterem.......wszystko zalezy od tego co masz w aucie NAJMAN i co bedziesz chcial miec :D
tez dlugo myslalem nad ulterem dedykowanym ale najwekszym minusem jest to ze srednicy wejsciowej do tlumika "nie mozesz" w ulterze zamowic fi: 45/50/55/60 co komu pasuje do reszty ukladu


koncowe pomaluje na czarno
co chcesz malowac--->puszke od tlumika?? w ulterze jest czarna

Shrek
02-03-09, 18:01
tez dlugo myslalem nad ulterem dedykowanym ale najwekszym minusem jest to ze srednicy wejsciowej do tlumika "nie mozesz" w ulterze zamowic fi: 45/50/55/60 co komu pasuje do reszty ukladu

Są do wybory przynajmniej dwie średnice na wejściu do tłumika. Ja akurat mam 55mm, ale jeste też 50, albo 45 (nie pamiętam która konkretnie średnica) Innych niestety nie ma.

najman
02-03-09, 18:05
nie bardzo rozumiem o co chodzi:) teraz mam srodkowy od d16z6 a kolektor wydechowy 4r 2 1 ebay ktory z tego co wiem ma srednice 50mm a srodkowy wlasnie nie wiem, chcialem zrobic tez koncowy o srednicy 50mm bo slyszalem ze jest lepiej. Czyli Ty jezdziles na ulterze? Jak mowilem mie chce glosni wiec ulter albo seria od vti. Ile mm ma seria od vti, 50mm?

blue_kos
03-03-09, 07:36
seria od VTI ma wewnetrzna srednice 50mm na calym ukladzie wydechowym, a uklad od d16z6 ma jezeli sie niemyle 42mm (tak sie gdzies doczytalem na forum)
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10682&page=145 ----> timor pisal
a wiec twoj uklad wydechowy na poczarku ma 50mm potem sie zweza do 42mm i na koniec chcesz dac 50mm



Są do wybory przynajmniej dwie średnice na wejściu do tłumika. Ja akurat mam 55mm, ale jeste też 50, albo 45 (nie pamiętam która konkretnie średnica) Innych niestety nie ma.

jak rozmawialem z dyrtrybutorem ULTERA nie byl wstanie udzielic mi takiej informacji....wogole malo wiedzial :(

Shrek
03-03-09, 08:26
jak rozmawialem z dyrtrybutorem ULTERA nie byl wstanie udzielic mi takiej informacji....wogole malo wiedzial

Mało zorientowany ten dystrybutor :]
Z tym, że te 55mm u mnie to śr zewnętrzna jak dobrze pamiętam (musiał bym zmierzyć). Ja jeżdżę na jednym przelotowym tłumiku środkowym i ulterze na końcu (śr. na całej długości układu to 55mm). Silnik B18C4 i do puki nie załączy się V-Tec jest całkiem dobrze, ale później :)

blue_kos
03-03-09, 08:43
puki nie załączy się V-Tec jest całkiem dobrze, ale później
hehe zabraklo Ci slow, czy zagluszyl twoje mysli tlumiczek ;)
juz i tak za pozno w moim przypadku na ultera, dzis ma typek do mnie dzwonici i umawiam sie na odbior calego ukladu od VTI....musze tylko jakas ladna koncowke dokupic na fi 80mm mysle ze starczy i bedzie przede wszystkim cicho i mam nadzieje ze troszke mocniej ;)

najman
03-03-09, 10:50
A skad taki uklad od VTi bedziesz mial? W jakiej cenie?:)

nabo66
03-03-09, 11:19
Ja kupułem tłumik od tego goscia http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2165247 ogólnie jestem zadowolony.Tłumik mimo swojego wygladu jest przelotowy ale z powodu duzej puchy dość cichy,jak sie przypałuje to wydaje ładny dzwiek basowy.No i udało mi sie utargowac kase acha wykonanie bardzo ładne ogólnie polecam.(zwrócie uwage na nick jak by troche poszukac na tym forum ......)

blue_kos
03-03-09, 11:36
A skad taki uklad od VTi bedziesz mial? W jakiej cenie?

bardzo ciezko dostac....musisz szukac uzywki bo np. bosal niestety nie robi
najciezej jest z koncowym srodkowych jeszcze troche jest na allegro
ale z tego co sie orientuje ty szukasz koncowego