PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło Valeo D13B2 - rada!!



maczuga22
22-02-09, 17:48
chce w swojej Hani tj. D13b2 wymienic sprzeglo na nowe, bo stare chyba mi sie sypie bo przy wciskaniu skrzypi no i lapie juz po lekkim puszczeniu nogi z pedalu - po przejechaniu kilku km jest juz lepiej,tzn. sprzęgło lepiej łapie. Nie chce juz pakowac duzo kasy w moja Hanie i dlatego mam okazje kupic kompletne sprzeglo Valeo za 280zl z przesylka. Jakie są wasze opinie dotyczące tego sprzęgła??Czy posłuzy mi na troche??I jeszcze raz powtarzam ze nie chce ladowac kupe kasy na nowe sprzeglo.Z góry dzięki z rady

skolopendra
22-02-09, 17:53
kupic kompletne sprzeglo Valeo

omijaj tą firmę z daleka

kup
SACHS
AISIN
EXEDY

Mati_1979
22-02-09, 18:00
skrzypi to przy wysprzęgliku wystarczy troszkę siknąc smarem pod gumę i wszystko ok. a jak sprzęgło się nie ślizga to po co wymieniać (chyba że już puszcza)

maczuga22
22-02-09, 18:29
Jeśli macie jakieś namiary na tanie zestawy sprzęgła do tego modelu piszcie!!!

wastag
22-02-09, 19:16
koles ma 75km i nie chce pakować duzej kasy. i założe sie że tez w rajdach nie startuje wiec spokojnie może zakladać to valeo. to nie taka zła firma choć napewno nie wytrzyma tyle co ori

piotrek-mi
22-02-09, 19:54
Sprawdź pierw regulacje pedału sprzęgła, psiknij jakimś smarem jak ktoś już napisał na wysprzęglnik, sprawdź stan płynu od sprzęgła. Opisane przez Ciebie objawy wcale nie znaczą, że masz sprzęgło do wymiany. Posprawdzaj pierw układ wysprzęglania. Biegi zmieniasz lekko czy musisz się nakombinować lewarkiem?

maczuga22
22-02-09, 20:37
Jak juz troche pojezdze to lekko mi wchodza te biegi i sprzeglo tez zaczyna chodzic coraz lepiej,tylko martwi mnie to ze zbiera sie na samym dole:confused:

Mati_1979
22-02-09, 21:27
jak olej w skrzyni jest zimny (jak to bywa w zimie) to normalne. Może na dodatek masz stary olej.
A najważniejsze jest to że nie ślizga się.

piotrek-mi
22-02-09, 21:49
Pod pedałem sprzęgła masz regulację. Trzeba się nieźle na wyginać, ale robota prosta, 2 klucze nr. 12 i do roboty - spróbuj, powinno pomóc... Sprawdź też stan płynu koniecznie i zobacz czy nie ma wycieków właśnie przy pompce pod pedałem sprzęgła. Użyj szukajki, tematy sprzęgła, płynu, wysprzęglnika były poruszane wielokrotnie... Jeśli regulacja nie pomoże i stan płynu jest ok, to wtedy szukaj sprzęgła.

maczuga22
23-02-09, 15:35
Dzisiaj rano po 2 dniach nieuzywania auta znowu pedal sprzegla nie dzialal prawidlowo,tzn wciskalem go i nie odbijal prawidlowo,zajrzalem pod pedał tak jak mowil piotrek-mi i wokol pompy sprzegla byly male rozpryski oleju, jednak wyciekow jako takich nie bylo, nastepnie zajrzalem do zbiorniczka od sprzęgła - plywak lezal w zbiorniczku tzn. "nie plywal" i poziom byl za niski dlatego dolalem DOT 4 z Organiki do Max i jeszcze zdjalem dwie gumowe oslony na wysprzegliku i popryskalem WD 40. Następnie odpalilem auto i tu problem, z początku nie moglem wbijac biegow i zaczalem na postoju "pompowac" pedalem sprzegla az po jakims czasie w miare sie rozruszal i moglem juz wbijac biegi, po czym pojechalem do miasta i po kolejnych km sprzeglo odziwo zaczeło chodzic coraz lepiej a biegi zaczely plynnie wchodzi. I teraz moje pyt. moze wystarczy tylko wymienic pompe sprzegla i płyn w układzie sprzęgła na nowy???


Pod pedałem sprzęgła masz regulację. Trzeba się nieźle na wyginać, ale robota prosta, 2 klucze nr. 12 i do roboty - spróbuj, powinno pomóc...

Aha i jeszcze prosilbym kogos o wstawienie zdjeca gdzie regulujemy sprzęgło???

olszes
23-02-09, 16:57
ja ci poradze zebys sobie odpowietrzyl uklad bo mi to wyglada na zapowietrzenie... mialem podobnie, tez lapal niby na dole a po odpowietzreniu (porzadnym) wszystko sie unormowalo.

maczuga22
23-02-09, 17:42
ja ci poradze zebys sobie odpowietrzyl uklad bo mi to wyglada na zapowietrzenie... mialem podobnie, tez lapal niby na dole a po odpowietzreniu (porzadnym) wszystko sie unormowalo.
__________________

A to odpowietrzanie to trudna sprawa??? Dam rade zrobic to samemu czy lepiej jechac do mechanika??

jogal
23-02-09, 19:19
panowie niepotrzebnie zakładacie prawie codziennie takie same tematy, naprawdę wystraczy tylko trochę wysiłku i wszystko się znajdzie...

Proszę to dokładnie poczytać, wszystko jest opisane: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=38013

piotrek-mi
23-02-09, 21:00
Pompkę koniecznie wymienień, zmień płyn, odpowietrz i będzie śmigało jak nowe ;P Po co zaraz sprzęgło wymieniać, heh. Niestety nie dysponuję żadnym zdjęciem, ale jak dobrze poszukasz na forum to z pewnością znajdziesz szczegółowy opis. Powodzenia...
PS. Nie dziw się, że po dolaniu płynu nie było od razu poprawy, jeśli nie odpowietrzyłeś układu...

maczuga22
23-02-09, 21:24
Pompkę koniecznie wymienień

To moze od razu wysprzeglik wymienie za jednym zamachem, ktory kosztuje okolo 50zl plus pompa jakies 80zl to za przesylke bedzie juz mniej:D

Tylko zauwazylem ze na allegro sa 2 typy tych podzespolow:
Wysprzęglik

1. http://moto.allegro.pl/item563313002_wysprzeglik_honda_civic_i_inne.html

2. http://moto.allegro.pl/item538877269_nowy_wysprzeglik_honda_civic_1991_20 01_sklep.html

Pompa

3. http://moto.allegro.pl/item538873276_nowa_pompa_sprzegla_honda_civic_1991 _2001_sklep.html

4. http://moto.allegro.pl/item560114255_ho12_pompa_sprzegla_honda_civic_nowa .html

Napiszcie ktory nr. linka mam zakupic - jezeli chodzi o pompe to wydaje mi sie ze ten 4 bo ma mosiężny tloczek ktory chyba bedzie bardziej zywotny niz zwykly chrom,czy sie myle???

Czekam na opinie:cool: