PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o opinie i rade o civic 93r 1.3 benzynka



Kipol
22-02-09, 11:32
Witam!!
Mam na oku honde civic 93r 1.3 bynzynka bez jakiegos dodatkowego wyposazenia. Chcialbym dowiedziec sie jakie sa Wasze opinie i na co trzeba zwrocic uwage przy kupnie. teoretycznie bylby to moj drugi samochod ale pierwszy ktorymbym jezdzil bo poprzedni dostalem ale niestety podluznica niedomaga.
Prosze o odpowiedzi :)
POZDRAWIAM!!

jogal
22-02-09, 11:42
bardzo fajne autko, zwróć uwagę na tylnie nadkola i klapę bagaźnika bo ciężko znaleźć model bez rdzy...

embargo
22-02-09, 11:45
Jeżeli miałby wspomagania , pokręcić kołem kierownicy czy stuka (przy wyłączonym silniku)

Mierzej
22-02-09, 12:05
nie kupuj bez wspomagania!! :D

jak kierownica sie będzie świecić a na liczniku będzie 150k to wyśmiej sprzedawce :P

Anna83
22-02-09, 12:19
witam mam dokładnie taką hondzię,bez wspomaganie trochę ciężko,będziesz musiał sie przyzwyczaić do twardego niskiego zawieszenia (pod tyłkiem czuć najmniejszą dzurkę na drodze) a tak poza tym to super samochodzik :)

Kipol
22-02-09, 12:21
nie no przebieg to 250tys :/ to jest jedyny bol. ale odpalal przy mnie to silnik pracowal rowno. z tylu nie bylo sladow rdzy wiec wydaje sie ok. do machania kierownica i twardego zawieszenia idzie sie przyzwyczaic ;)

Mierzej
22-02-09, 12:25
czy ja wiem czy seryjne zawieszenie jest takie twarde...
ale fakt nisko sie siedzi
jak lubisz widzieć maskę podczas jazdy to Hondy nie kupuj :P

Kipol
22-02-09, 12:28
nie musze widziec ;P wazne by sie wygodnie siedzialo ;] i dobrze niezawodnie jechalo

Misiekemeryt160
22-02-09, 12:30
i dobrze niezawodnie jechalo

to honda jest dla ciebie. może nie tyle civic co accord

Kipol
22-02-09, 12:32
accord hmmm owszem fajne auto tylko gorzej z funduszami na nie ;P to ma byc takie pierwsze autko zeby bylo wmiare oszczedne ale jednak jakos jezdzilo i nie trzeba bylo zalatwiac karty stalego klijenta u mechanika ;P

Anna83
22-02-09, 12:47
do hondy ogólnie są drogie części już to odczułam w kieszeni. Na pewno zwróć uwagę na siedzenia przednie w tym civiku mają to do siebie że się bujają,no i proponuje zmienić zegary z obriotomierzem,lepiej się jezdzi

Misiekemeryt160
22-02-09, 12:48
jajo takie 1.3 1.5 za około 6000zł bedzie w sam raz.

Kipol
22-02-09, 12:54
no ja mam okazje za 4500 wziazc ;P

Mierzej
22-02-09, 13:00
czesci do H drogie? to MIT!! zmien rozrzad w H a zmien w Fordzie zobaczymy gdzie bedzie drozej!

maciek070188
22-02-09, 13:00
cena dobra ale szkoda ze 1.3 i gaznik;/ nie ma to jak wielopunkt

Kipol
22-02-09, 13:05
no racja szkoda ze nie wielopunkt :/ ale wazne ze jezdzi ;)

Misiekemeryt160
22-02-09, 13:07
czesci do H drogie? to MIT!! zmien rozrzad w H a zmien w Fordzie zobaczymy gdzie bedzie drozej!


zgadzam sie. To jedna wielka bajka. Ludzie tak pier.... takie głupoty. Może kiedys tak było jak wszyscy mieli duże fiaty i maluchy a jak ktoś miał wówczas hondkę to części były droge i był problem z dostępnością. ale nie teraz.

Kipol
22-02-09, 13:12
i to mi sie podoba ze juz nie sa :) a na moje japonce to lepsze auta od tych europejczykow jezeli mowa o roku 93 :)

nike69
22-02-09, 13:31
no ja nie wiem czy sa takie tanie, napewno zalezy czy jest to oryginal czy jakis szajski zamiennik, mi np. ostatnio mechanik przy okazji regulowal zawory i sie okazalo ze trzeba uszczelke pod pokrywa wymienic.. ktora kosztowala 60zl masakra jak bym wiedzial to bym wogole nie mowil zeby patrzyl na te zawory bo z kasa u nie ciezko..


no ja mam okazje za 4500 wziazc ;P
to cos podejrzanie tanio, dla pewnosci lepiej wziasc auto do jakiegos mechanika albo na stacje diagnostyczna dac pare dych zeby sprawdzili wszystko.. ja dalem za mojego 6000 i dolozylem juz 1000.. ale nie zamilbym jak na razie tego auta na zadne inne... na gieldzie rozgladalem sie za audi 80 i za civicami tylko ceny tych drugich troche mnie przerazaly ale jak wsiadlem po raz 1 do tego civica to od razu poczulem ze nie chce innego auta, tylko honda :D zakochalem sie w tych autach :D

maciek070188
22-02-09, 13:35
dobrze nike kochasiu haha;p hmm jezdzi moze i jezdzi ale bedzie palil wiecej niz 1.5 na wielopunkcie a osiagi duzo gorszee gaznik w dzisiejszych czasach to jak dla mnie porazka moze lepiej puszukaj 1.5 lub 1.4 z nowszej gen

Kipol
22-02-09, 14:00
caly czas szukalem no i lipa :/ teraz jest mysle ze okazja bo jak ogladalem to bdb stan :) dlatego nawet to 1.3 starczy.

Anna83
22-02-09, 14:00
ja jezdżę 1.3 i przyzanam że z chęcią bym przełozyła inny silnik,bo kopa to wogole nie ma dlatego jak masz wybor to bierz z większą pojemnością. Czasem się czuję jak stara babcie która się wybrała na spacerek bo niektórzy trąbią bo tak wolno się hondzia zbiera dlatego gorąco oplecam hondzie ale nie 1.3! ja już po mału myślę nad włożeniem 1.6

Kipol
22-02-09, 14:04
no owszem wolalbym miec wiecej kucy pod maska ;] teoretycznie mam 1,4 z renault 19 bdb silnik ;] bardzo zrywny na monowtrysku. tylko tak mysle jak duze komplikacje z przelozeniem by byly.

mcezi79
22-02-09, 14:38
Czasem się czuję jak stara babcie która się wybrała na spacerek bo niektórzy trąbią bo tak wolno się hondzia zbiera
:eek:
Chyba musisz mechanika odwiedzić, bo masz coś nie tak, większość nowych samochodów z silnikami 1.6 czy 1.8 ma podobne albo gorsze przyśpieszenie do "setki" jak to 1.3...

LechuLK
22-02-09, 15:12
Albo wbija trzeci bieg przy 30km/h. Demonem szybkości to ten silnik nie jest ale nigdy nikt na mnie nie trąbił, że za wolno jadę.

maciek070188
22-02-09, 15:19
hahaha od reno do hondy silnik hahahah reno sie nadaje apffff juz bym wolal ten 1.3 albo kupic 1.5 lub 1.6 od civicka innego

Mobilek
22-02-09, 15:27
ja jak kupowalem 1,3 tez patrzylem na ekonomie niby ale ciezko jechac Honda spokojnie :D ale jezdzac spokojnie to spalanie okazuje sie nie taki straszne. A co do przyspieszania to nie jednego 1,3 juz zaskoczylo kwestia kierowcy i zeby w silniku bylo wszystko jak powinno :)

Pietras
22-02-09, 17:27
Zobacz czy silnik się nie poci, czy nie ma wycieków oleju, rusz kołami ręką żeby zobaczyć czy nie ma luzów, przejedź sie tak z 50 km/h na prostej drodze gdzie nie ma samochodów puść kierownice zobacz czy nie ucieka na którąś stroną, jak nie będzie uciekał to przy tej prędkości puść jeszcze raz kierownice i zahamuj gwałtownie zobaczysz wtedy czy pojedzie prosto czy go zacznie ściągać na lewo albo na prawo jak tak to być może że był bity z którejś strony. pozdrowienia

Najlepiej by było żebyś sobie podjechał do mechanika i wtedy on ci wszystko powie co jest dobre a co nie :)

Anna83
22-02-09, 18:37
mechanika to mam cały czas pod ręką w rodzinie więc mam duże zaufanie po prostu taka pojemność już mi nie wystarcza :(

nike69
22-02-09, 21:30
no ja tez juz bym teraz 1.3 nie chcial chetnie bym zamienil na inny, a zeby d13 dobrze pszyspieszal to na 2 musisz krecic nawet i do 100 jak trzeba a jeszce mozna druga przepustnice odblokowac i powinien byc wiekszy kop

Mierzej
22-02-09, 23:22
1.3 sie wolno zbiera? <lol> chyba w porownaniu do B seri albo jakiegos innego potworka!

no chyba ze nie wiem jedziesz na recznym masz przyczepke i ruszasz z 3 biegu

a slyszales ze honde mozna wysooooko krecic? :D

koberone
23-02-09, 08:19
mozna mozna, ale fakt faktem ze d13b2 muli strasznie:/ wejdzie dwóch kolegów po 80 kg i ruszam jak furmanką :( dodam ze stan mam bardzi dobry.. ale nie jest to potwór szybkosci. No chyba ze po modach takich jak druga przep lub 3ci wezyk ale ja tego nie robilem

Anna83
23-02-09, 09:33
dla mnie 1.3 to i tak jest za wolne dla porównania wcześniej jezdziłam samochodam z 2.0 także jest to duza zmiana uwiezcie

Mierzej
23-02-09, 14:53
no ok ja rozumiem ze 2.0 to większego kopa

ale to ma 1,3! jak na 1,3 to ma moim zdaniem B dobre odejście szczególnie przytarcie
bo fakt powyżej 100-120 to to ma ciężko przyspieszyć;/

trzeba pamietac ze to 1,3 wiec trzeba wysoko krecic i tyle gaz na 3/4 a nie w podloge i jakos idzie :)
ja tez chcialbym miec d16 albo bserie, ale nie mam i placzu nie robie

chcecie miec duze silniki kupcie sobie golfa 1,8 tylko potem nie plakac jak was d13 objedzie :P

ps.
pewnie właściciele mocniejszych hond maja ubaw z tego jak ktos pisze ze d13 to nie jest taki zlom :P
ale badzcie wyrozumiali :P na wszystko przyjdzie czas. a d13 to tez Honda tylko troche slabsza :)

spamior00
23-02-09, 22:35
Mam taką hondzie już rok. Co do części to choćby były droższe niż do innych marek to żadnej jeszcze nie kupowałem;p Silnik nie jakiś super dynamiczny, ale na 2gim biegu 100km/h wyciśniesz. Przez małe wysilenie silnika jest raczej wytrzymały. Jak trafia ci się w niedużej kasie to raczej weź, wyszalejesz się, a jak silnik już zajeździsz to będzie okazja do jakiegoś swapa, ale w tym wypadku to jedyna opcja to kupić jakiegoś anglika tudzież rozbitka z mocnym silnikiem, bo większość części nie będzie pasować.

Anna83
24-02-09, 14:29
na pewno niektórzy mają ubaw czytając że taka hondzia jeszcze żyje,nie raz stojąc na światłach widzę głupie uśmiechy wielkich panów z merasi,ale wale to mam soją hondzię i nigdy jej nie zmienię :)

dimo
24-02-09, 15:13
Ania zmieniaj biegi powyzej 5/6 tysiecy a zobaczysz ze D13 to nie taki muł... pewnie jak sie zmienia przy 3 tys to bedzie mulic, ale niestety 75 koni i 100 niutkow wymaga wysokiego krecenia, zeby to jakos jechalo... ale 11 do setki przy tej pojemnosci i mocy to jest b. dobrze moim zdaniem... jedyna wada, zeby to auto jezdzilo, najlepiej byc samemu, jak sie z 2 czy 3 osobami jezdzie to juz kiszka..
ale bez przesady jeszcze nikt na mnie nie trabil ze za wolno jezdze LOL:eek:
aha mysle, ze nikt z hondziarzy sie nie smieje z posiadaczy D13 bo bardzo wielu zaczynalo od tego auta:p

Anna83
24-02-09, 15:44
specjalnie zmieniłam ostatnio zegary żeby widzieć obroty bo po silniku trochę cięzko było mi wyczuć tan moment, masz racje na ogół zmieniam przy 3 tyś,wcześniej jezdziłam 2.0 w automacie to sam mi zmienaił a teraz muszę kombinować jak nabrać wiatru w skrzydła :) dlatego posłucham Twojej rady Dimo (masz identyczną hondzie)

Kipol
25-02-09, 12:28
hmmm a takie jeszcze male pytanie mam. Jakie duze przebiegi maice?? do jakich przebiegow przezyja te silniki?? czy 250 tys to nie za duzo?? :/

rafloo
25-02-09, 13:05
ja mam 248tys kupilem 3 lata temu jak miala 161tys ale nie wiem czy nie byla cofnieta zrobilem 87tys z tego 77 na gazie jedyna awaria to pompa paliwa koszt 50zl uzywka jak jezdzilem za samochodem to ogladalem 1,3 z przebiegiem 440tys silnik wydawal sie wporzo tylko zgnita byla

molekss
25-02-09, 13:07
każdy wie, że silnik d13b2 demonem przyspieszenia nie jest, ale można w dosyć prosty sposób poprawić dynamikę tego auta.
mam na myśli 4 modyfikacje:
- zwężka
- sitko
- ogranicznik drugiej przepustnicy
- wężyk nr 3.

jaka modyfikacja poprawie nieco osiągi opisałem na mojej stronie.

http://www.civic5g.yoyo.pl/silnik.php?art=mod

jeśli zrobi się wszystkie te 4 mody za jednym grzebaniem to odczujecie to na drodze.

do tego polecam kolektor 4-2-1 od d16z6 9z sondą w kolektorze) lub od 16a9 (trzeba samemu zrobić miejsce na sondę). dzięki kolektorowi auto lepiej się zbiera już on niższych zakresów obrotów.

przed tymi modami faktycznie trzeba było kręcić silnik, po modami jest lepiej. jednak nie spodziewajcie się, że bez znacznego wkładu finansowego znacznie poprawicie osiągi tego auta. przy większej kasie można więcej wycisnąć z tego silnika, przykładem jest Ofcia z H3M lub Jogal.

pozdrawiam

Anna83
25-02-09, 13:10
ja mam przebieg około 260 tyś i na razie nic mi się nie wali,kupałam ją półtora roku temu,i musiałam wymienić tylko sprzęgło , no i szykuję się do wymiany akumulatora,a tak to jest wpożądku

nike69
25-02-09, 15:05
zamierzam zrobic te modyfikacje u mnie jak sie ociepli na polu a szczegolnie myslalem o 2 przepustnicy, a co do zwezki w dolocie to nie rozumiem jednego : "Śrubę należy zastąpić płytką w kształcie U i ja przekręcić do odpowietrznika." o co tu chodzi ?? jaka plytka? czy jesli nic tam nie zaloze to bedzie dobrze ? nie chce czegos zchrzanic poprostu
a jak wyglada spalanie po tych modyfikacjach u was wzroslo ? szczegolnie po modyfikacji 2 przepustnicy

molekss
25-02-09, 15:19
zwyczajnie odkręcasz tą zwężkę i śruba z powrotem na miejsce. spalanie zależy od nogi, im cięższa tym spalanie większe - druga przepustnica otwiera się szybciej. dlatego niektórzy montują elektrozaworek na wężyk nr 3. ja mam po prostu przeciety wężyk n3 i wkręcone w dwa końce śrubę

nike69
25-02-09, 19:24
ok dzieki za wyjasnienie. najpierw poprostu zdejme te blokade z przepustnicy i zobaczymy pozniej najwyzej bede sie bawil z wezykiem :p

Pietras
27-02-09, 00:35
myślę że 250 tys jeszcze mogło by być zależy jak było użytkowane autko czy było wszystko wymieniane na czas i w ogóle ja jak kupiłem 2 lata temu miałem 189 a teraz ma 240 i igiełka żadnych poważnych napraw. musisz rozważyć wszystkie za i przeciw powodzenia:)

purol 1.3
27-02-09, 08:12
powiem tak , kupiłem civica , zrobiłem blache bo w nadkolach były dziury , wymieniłem wahacze , tarcze klocki, przewody ham.i tyle . Trafiła mi się sztuka z niesamowicie utrzymanym silnikiem , każdy mechanior sie zachwycał . 1.3 są mało wyżyłowane bo przeważnie nikt nie gniecie 1.3 :) hehe ( jaaaaaasne ) po odblokowaniu 2 przepustnicy , zablokowaniu węzyka , zdjęciu zwęzki na dolocie pow. idzie 200 km/h . w miare oszczędny silnik , ale 1.5 pali mniej. 1.3 to cięzka baza do modów, trzeba wymieniać wsio , włącznie z bakiem itd. ale jeżeli chcesz mieć nietuzinkowe auto , ponad czasowe tanie w eksploatacji i niezawodne to nie ma co sie zastanawiać , o wioele leprza niż atsry np 1.8 , kadety , golfy polówki i masa innych . porównanie do silników 1.8 , sam podpuszczalem na światłach takich kozaków z golfów i wąchali spalinki .
Ale jeżeli chcesz porównywać ( mocowo i przyspieszeniowo) do innego civica to , będzie mały problem , to będzie taka najjniższa wersja silnikowa. ja nie narzekałem , przewygodny , trzymający się drogi , śliczny , bezawaryjny , wytrzymały i kręcący do 9000 tyś obr / min silnik daje miłe wrażenia z jazdy !!!!!!!! serdecznie polecam CIVIC-A

donelvis
27-02-09, 16:31
witam mam dokładnie taką hondzię,bez wspomaganie trochę ciężko,będziesz musiał sie przyzwyczaić do twardego niskiego zawieszenia (pod tyłkiem czuć najmniejszą dzurkę na drodze) a tak poza tym to super samochodzik :)


niskiego zawieszenia? w tych civicach prześwit jest tak wielki ze można jezdzic w trudnym terenie haha
chyba ze ktos sobie obniży ale to juz inna bajka. seryjne jest mega wysokie, sam mam seryjne i na kazdy nawet najwiekszy kraweznik wjezdzam bez problemu


dobrze nike kochasiu haha;p hmm jezdzi moze i jezdzi ale bedzie palil wiecej niz 1.5 na wielopunkcie a osiagi duzo gorszee gaznik w dzisiejszych czasach to jak dla mnie porazka moze lepiej puszukaj 1.5 lub 1.4 z nowszej gen

1.4 w 6genie pali jak smok. malo pali 1.5 w V genie ale w wersji VTEC-E.
sam mam takowy i pali w trasie 4,5 l a w miescie max 6


zgadzam sie. To jedna wielka bajka. Ludzie tak pier.... takie głupoty. Może kiedys tak było jak wszyscy mieli duże fiaty i maluchy a jak ktoś miał wówczas hondkę to części były droge i był problem z dostępnością. ale nie teraz.

czesci sa drogie do hondy jesli kupujesz oryginały albo dobrej jakosci zamienniki, np kable WN 600zł to jest tanio wg ciebie? chyba kpisz. a jak sobie wsadzisz tani zamiennik to bedziesz go przeklinał i płacił za chwile znów za wymiane na jakis lepszy wiec błedne koło...

CZĘŚCI DO HOND SĄ DROGIE


ja jezdżę 1.3 i przyzanam że z chęcią bym przełozyła inny silnik,bo kopa to wogole nie ma dlatego jak masz wybor to bierz z większą pojemnością. Czasem się czuję jak stara babcie która się wybrała na spacerek bo niektórzy trąbią bo tak wolno się hondzia zbiera dlatego gorąco oplecam hondzie ale nie 1.3! ja już po mału myślę nad włożeniem 1.6

co ty nie powiesz? 1.3 kreci sie całkiem ładnie i nie ma zdaje sie ogranicznika obrotow, odbokuj sobie druga przepustnice


no owszem wolalbym miec wiecej kucy pod maska ;] teoretycznie mam 1,4 z renault 19 bdb silnik ;] bardzo zrywny na monowtrysku. tylko tak mysle jak duze komplikacje z przelozeniem by byly.

chcesz zalozyc do hondy silnik z renault?
pogieło cie?


hahaha od reno do hondy silnik hahahah reno sie nadaje apffff juz bym wolal ten 1.3 albo kupic 1.5 lub 1.6 od civicka innego

no ale jesli chodzi juz o silniki to renault ma bardzo dobre silniki. jedynie zawias i elektryka/elektronika nie wypada juz tak dobrze ale silniki maja swietne


dla mnie 1.3 to i tak jest za wolne dla porównania wcześniej jezdziłam samochodam z 2.0 także jest to duza zmiana uwiezcie

ale te 2.0 mialo inna charakterystyke mocy i momentu i przesiadajac sie na 1.3 japonskie musisz zmienic styl jazdy i wyzej krecic, nie rozumiesz?


na pewno niektórzy mają ubaw czytając że taka hondzia jeszcze żyje,nie raz stojąc na światłach widzę głupie uśmiechy wielkich panów z merasi,ale wale to mam soją hondzię i nigdy jej nie zmienię :)

panów z merasi? a gdzie to?

maciek070188
27-02-09, 18:07
1.4 pali jak somok chyba smieszny jestes mi na trasie przy predkosci 90-140 spalil 5.2 litra to duzo hahahah wez po co piszesz takie *******y

a ty wszystko chlopie krytykujesz zalosne twoje zachowanie silnik z reno dobry to se ****a kup i w pokuju na dywanie postawa hahah albo powies nad lozkiem

Anna83
27-02-09, 23:01
Nie rozumiem zachowania kolegi DONELVISa ,nie piszemy tu po to aby ktoś się wszystkiego czepiał,kazdy ma jakieś swoje spostrzeżenia i się nimi dzieli,a że kazdy człowiek jest inny to te spostrzezenia mogą być róże ale nie nalezy ich krytykować,tylko uszanować,zrozumieć i przemilczeć, jak tak kazdy by wszystko tu krytykował to wiekszośc tego forum była by pokasowana ze wzgledu na słownictwo,więc nim kogoś nastepnym razem skrytykujesz to się troche zastanów.

maciek070188
27-02-09, 23:14
Bravo Anna

Anna83
27-02-09, 23:20
Taka prawda,spotykamy się tu po to zeby dowiedzieć się czegoś nowego,lub komuś coś doradzić a tu po co od razu jakieś krytyki,nie rozumiem tego :( Dzieki Macieju :)

laksiu
27-02-09, 23:56
ja mam civica eg3 nobless 94 rok przebieg 110 tys udokumentowany i jestem bdb zadowolny i jezeli teraz mial bym do kupienia drugiego takiego tez bym kupil demonem nie jest ale swoje potrafi i zeby w trasie sobie jechac te 120 km/h czy 130 to tez daje rade

arekwu
02-03-09, 13:30
Fanatykujecie. To tylko stare 1.3 i nie ma co za dużo wymagać. Też lubię pocisnąć (uwielbiam ten świst "turbo" ponad 5.5 kRPM na dwójce:)) , ale wiem, że Hondka ma swoje wady. Co drugie auto na drodze teraz ma lepsze przyśpieszenie (poza tym wyprzedzanie na trasie tym autem to koszmar - ja tam nie wyprzedzam o ile nie musze, bo sie boje czy sie uda czy nie - co innego przy prędkościach do 100km/h w mieście (miasto to raj dla tego autka,trasa zdecydowanie nie)).

dimo
02-03-09, 16:22
Bez przesady Arek... Do 140 D13B2 ładnie jeździ smiało mozna w trase jechac tylko trzeba redukowac czasami z 5 na 3 i ogien:p

Manies
02-03-09, 17:03
1.4 pali jak somok chyba smieszny jestes mi na trasie przy predkosci 90-140 spalil 5.2 litra to duzo hahahah wez po co piszesz takie *******y
Tyle samo spali Ci na trasie D13 z dobrze ustawionym gażnikiem. Ogólnie jak dla mnie to szału z motorownia nie ma ale w porównaniu z innymi autami o podobnej pojemności Civic jest żwawy,a jego plusem jest skrzynia. Na trasie za różowo może i nie jest ale do ganiania po mieście jest w sam raz jak to już ktoś zresztą napisał:D
Pozdrawiam spinające sie towarzystwo!! :D

Kubuniek
14-09-09, 10:25
Odkopuję temat.
Kupiłem swojego Civica półtora roku temu. Goły D13B2. Przesiadałem się z syrena:-)/opel corsa A/skoda favorit/ford fiesta93rok. Wsiadłem do Civica i mimo, iż zewnętrznie nie wygląda najlepiej a nie stać mnie jak na razie na naprawę budy, to nie śni mi się zamiana na coś innego. W porównaniu do innych aut z lat 93/96 to to auto to igła. Oczywiście teraz większość nowych aut lepiej przyspiesza od D13B2, ale redukcja na 3 i but wystarcza, aby koleżce pokazać co takie stare jajko umie:-) Więc nie jest tak źle jak się niektórzy wypowiadają.
Poza tym autem na trasie Żary-Wrocław po polskim nowym autobahnie A4 cisnąłem po 175km/h z silnikiem z jedyną modyfikacją jaką jest wyjęcie zwężki. A i spalanie nie jest złe. Z tego co liczyłem po tych zawrotnych prędkościach to spaliło ok 8,5-9 litrów. na tej samej trasie przy prędkości ok 100km/h auto spaliło ok 5litrów.
Ja z całego serca polecam Civica D13B2 dla kogoś kto zaczyna przygodę z japończykami. Na dzisiejsze warunki na drodze tj. masa samochodów, masa fotoradarów, masa ciężarówek w zupełności wystarcza.
Pozdrawiam.

dR.LasCa
14-09-09, 10:32
Nie przesadzajcie z tym "słabym" 1,3. Seryny bez problemu sobie radzi golfem, czy astrą 1,6 więc źle nie jest. BMW 316 e36 też zostaje w tyle. Parę modów w tym silniku i masz trochę więcej kuniuf małym kosztem.. u mnie jest 92km za 200zł

Kubuniek
14-09-09, 10:40
A mnie wystarcza to co jest seryjnie :-) Będzie nowe auto to będzie japońskie, będzie to Honda i będzie to szybsza Honda od tej szybkiej Hondy wcześniejszej :-)

A jednak zwężka była (ten listek plastikowy przy wlocie powietrza do filtra, wyglądający jak banan:-)). Usunąłem (nie wiem czy słusznie) i dodatkowo wywaliłem siateczkę nad gażnikiem. I coś się dzieje nie dobrego, bo auto na jałowym (jeszcze nigdzie nie jechałem) chodzi nierówno i słychać jakby się zapowietrzał. Raczej zrobiłem wszystko dobrze.

Zastanawia mnie to czy przypadkiem komputer nie musi sobie poustawiać nowej mieszanki, gdyż po tych drobnych modyfikacjach jakby więcej powietrza dochodziło do gaźnika. Lecz na jałowym biegu chyba nie ma to znaczenia.
Czy podczas postoju do gaźnika przez dolot powietrze jest zasysane za pomoca jakiegoś podciśnienia?

Mierzej
14-09-09, 22:17
a moze to przypadek? poszukaj jakis tematow na forum np o krokowym poczytaj :P

Kubuniek
14-09-09, 22:29
Nie no przez modyfikacją czegokolwiek to było wszystko ok. Jak odpaliłem pierwszy raz po wyciągnięciu zwężki to silnik chodził jak traktor. Dopiero po chwili się ustabilizował. Więc o jakichkolwiek usterkach silniczka czy czego podobnego odpowiadającego za obroty biegu jałowego nie ma mowy. Zobaczę jak silnik będzie się zachowywał po jeździe. Może komputer się zauczy innej konfiguracji mieszanki paliwowo-powietrznej. Bo komputerka nie uczyłem. Czytałem na forum, że to zbędne. Odobiście też tak uważam.

majsterus
14-09-09, 22:30
dla mnie super fura, stara bo stara a ma styl, nie to co nowe shity....
już druga mam, wersję noblesse czyli jak na tamte czasy spas:D
pierwsza była college.
ale tylko ze wspomaganiem, jechałem hanią bez wspomagania - tym nie da sie manewrować. Jak moga tym jeździć dziewczyny??

i w tym aucie czuć precyzję japońską.

Manies
14-09-09, 22:37
Nie no przez modyfikacją czegokolwiek to było wszystko ok. Jak odpaliłem pierwszy raz po wyciągnięciu zwężki to silnik chodził jak traktor. Dopiero po chwili się ustabilizował. Więc o jakichkolwiek usterkach silniczka czy czego podobnego odpowiadającego za obroty biegu jałowego nie ma mowy. Zobaczę jak silnik będzie się zachowywał po jeździe. Może komputer się zauczy innej konfiguracji mieszanki paliwowo-powietrznej. Bo komputerka nie uczyłem. Czytałem na forum, że to zbędne. Odobiście też tak uważam.
Według mnie to jest czysty przypadek usuniecie plastikowej zwężki w patelni nie jest tego przyczyną. Piszesz też że usunąłeś sitko z gaznika tak? i tu predzej bym sie dopatrywał przyczyny gdyz mozliwe że wpadł Ci jakis syf do gaznika i on jest powodem problemów, bo ogolnie usuwanie tego sitka jest dla mnie zbednym zabiegiem gdyż nie poprawia on osiagów a moze byc jedynie przyczyna problemów np. wpadajacych syfów.

Kubuniek
14-09-09, 22:58
Majsterus
ale tylko ze wspomaganiem, jechałem hanią bez wspomagania - tym nie da sie manewrować. Jak moga tym jeździć dziewczyny??
Ja mam bez wspomagania i każdy parking biorę na raz. Tył, przód, zatoczka. Nie ma problemu. Wszystko super biega.

Manies

Piszesz też że usunąłeś sitko z gaznika tak? i tu predzej bym sie dopatrywał przyczyny gdyz mozliwe że wpadł Ci jakis syf do gaznika i on jest powodem problemów, bo ogolnie usuwanie tego sitka jest dla mnie zbednym zabiegiem gdyż nie poprawia on osiagów a moze byc jedynie przyczyna problemów np. wpadajacych syfów.

hmm. W sumie uważałem by nic nie wpadło do środka. Być może czegoś nie zauważyłem, że wpadło. Oby nie było z tego kłopotu :-/ Sprawdzę jutro czy czasem coś nie siedzi, ale jak to jakiś paproch to może być ciężko z wyodrębnieniem syfu :-/

Pozdrawiam.

dR.LasCa
15-09-09, 09:32
miałem to samo po modach z wężykiem, po resecie kompa przeszło

dzecky1
15-09-09, 16:40
nie no przebieg to 250tys :/ to jest jedyny bol. ale odpalal przy mnie to silnik pracowal rowno. z tylu nie bylo sladow rdzy wiec wydaje sie ok. do machania kierownica i twardego zawieszenia idzie sie przyzwyczaic

250 tys. km to jest bardzo maly przebieg. pewnie ma najechane ze 400tys lub i więcej. Wkoncu ma juz 16 lat;) i napewno nie stal w garazu:) moja ma 220tys(na liczniku- a w rzeczywistości pewnie ze 2 setki więcej)- silnik igła.

Mierzej
15-09-09, 17:06
dobra nie chwalmy tak d13 bo tu zaraz posiadacze mocniejszych H zaczna ciagnac polewke:P

mocniejszych czyt. d15:D

Kubuniek
15-09-09, 18:38
Posiadacze mocniejszych H, zawsze będą się naciągać. Bo przecież mają mocniejsze H i im wolno ;-) Oops sorry. Im szybko ;-p

majsterus
15-09-09, 21:22
nooo, słabiutkie to 1,3
z czym panowie do ludu...słabe pierdnięcie tylko...:D
w accordzie jak depne to czuć...w końcu 100kW i V-tec:D

Manies
15-09-09, 21:27
nooo, słabiutkie to 1,3
z czym panowie do ludu...słabe pierdnięcie tylko...:D
w accordzie jak depne to czuć...w końcu 100kW i V-tec:D

Słabe no bo tylko 1,3 kolego więc nie ma czego wymagać!
A w akordeonie co masz? 2,0, czy 2,2 i podejrzewam ,że D16 w Civicu Cie łyka jak chce :D