PDA

Zobacz pełną wersję : jaki korek chłodnicy?



yogiszczecin
19-02-09, 22:42
na jakie ciśnienie macie korek od chłodnicy w d15b2?

majin103
19-02-09, 22:52
1.1

yogiszczecin
19-02-09, 23:00
czy to możliwe, że płyn ucieka, bo korek nawala? tak jakby wciągał płyn do chłodnicy, ale nie puszczał do wyrównawczego?

KluH
19-02-09, 23:58
wiesz co mam w sumie podobny problem. ubywa mi płynu z wyrównawczego aż dochodzi do kreski min. Jeżdżę już ponad tydzień bez dolewania i chłodnica cały czas pełna i nic więcej nie ubywa. Jedyny wyciek jaki znalazłem to rurki od nagrzewnicy wchodzące do kabiny i rura przy termostacie. Założyłem cybanty, ubyło znowu do min i tak się utrzymuje cały czas (ponad tydzień) i przy pełnej chłodnicy. :confused:

MrUkAs
20-02-09, 08:53
A ja mialem (nadal mam) tak, ze ubywalo mi z wyrownawczego wlasnie do min, ale ubywalo mi tez z chlodnicy. Wymienilem korek od chlodnicy i z wyrownawczego przestalo ubywa, a z chlodnicy jak ubywa tak ubywa i to spore ilosci bo jakies 0,5l na ok. 200km. Ciagle dolewam i za bardzo nie wiem co moze byc przyczyna i gdzie szukac...Pod autem sucho...

KluH
20-02-09, 15:12
sprawdź węże od nagrzewnicy, węże od chłodnicy, i czy masz suche dywany. Jak to będzie ok to sprawdź czy nie ma rosołu w wyrównawczym i czy się majonez pod korkiem robi. Przybywa ci oleju? może po prostu uszczelka się skończyła. Często jest tak że po prostu ubywa wody i nic poza tym nie widać i później okazuje się że to ten gorszy scenariusz.

MrUkAs
22-02-09, 20:54
Rosolu w wyrownawczym nie mam. Oleju nie przybywa, jedynie ubywa go...Pod korkiem wlewu oleju masla nie ma...A weze od nagrzewnicy i chlodnicy na oko wygladaja na OK, bo nie wiem w jaki skuteczny sposob mozna je sprawdzic dokladnie...

KluH
22-02-09, 22:31
..A weze od nagrzewnicy i chlodnicy na oko wygladaja na OK, bo nie wiem w jaki skuteczny sposob mozna je sprawdzic dokladnie...

sprawdź czy nie masz wilgotnych dywanów, jak będzie trochę wilgoci to pomocz w tym palec i obliż, jak gorzkie to masz odpowiedź - ucieka borygo.

MrUkAs
23-02-09, 09:52
Obecnie mam gumowe dywaniki i sa suche. Mialem welurowe i rowniez byly suche...Wykladzine w aucie tez mam sucha