PDA

Zobacz pełną wersję : Duże Spalanie D15B2 Automat



Smyku
19-02-09, 15:11
Witam!!!
Wiem ze tematów o spalanie jest już dużo ale nie znalazłem nic odnośnie D15B2 z automatyczna skrzynią biegów.
A wiec mój problem jest taki:
Moja Honda jak było jeszcze ciepło spalała ok 8,5 -9 litrów w mieście. Następnie Spalanie wzrosło do 10 litrów. a teraz przy spokojnej jeździe jest w granicach 11,5 -12.
Myślałem ze to wina sondy ale po sprawdzeniu elektryk powiedział ze sonda działa trochę wolno ale jest OK i nawet wymiana jej nie zmniejszy spalania.
zauważyłem tez ze wycieka olej spod aparatu zapłonowego nie jest to duży wyciek jednak trochę widać ze jest mokro. czy to może być przyczyną takiego spalania? gdzie mam szukać problemu?
Proszę o odpowiedzi i rade.
Z góry dzięki:)

skolopendra
19-02-09, 15:13
czy to może być przyczyną takiego spalania? gdzie mam szukać problemu?

nie może to być przyczyną

a czy aby umiesz jeździć automatem?

Smyku
19-02-09, 16:01
nie może to być przyczyną

a czy aby umiesz jeździć automatem?

Próbowałem na róże sposoby jeździć. tak aby zmieniała bieg przy 2,5 tys. oraz tak przy 4 tys. i efekt spalania podobny. jak już pisałem kiedyś paliła mnie.
Wiec nie wiem co miałeś na myśli. To moje pierwsze auto z taką skrzynią wiec może mnie trochę nakierujesz jak najlepiej jeździć taką skrzynią.

jogal
19-02-09, 17:27
Podstawowe rzeczy to:
- sprawny termostat
- dobrze ustawiony rozrząd
- ustawione zawory (co ok 20 tyś km lub raz na rok pasowało by je sprawdzić)
- ustawiony zapłon lampą (dobrze jest trochę przyspieszyć)

Sprawdź czy masz wszystko ustawione tak jak powinno być.

fachowiec83
19-02-09, 22:40
Witam!

Tez mam automat D15B2 ;] Moje spalanie przedstawia sie nastepujaco:

- miasto (Wrocław = korki) latem - 8,0 - 8,5, zima 9-10
- trasa (predkosc ok 90 km/h) - zima/lato - 7,5

Zima spalanie zawsze wzrasta... dodam tylko, ze ja raczej jezdze bardzo spokojnie - nie krece auta wysoko chybaze trzeba dynamicznie kogos na trasie wyprzedzic...




nie może to być przyczyną

a czy aby umiesz jeździć automatem?


hmm zastanowilo mnie to pytanie... a jak powinno sie jezdzic ?


pozdrawiam

maciek070188
20-02-09, 12:08
tak to jest jak sie ma autmata litr wiecej nie twoj heheh;)

Smyku
20-02-09, 12:43
Podstawowe rzeczy to:
- sprawny termostat
- dobrze ustawiony rozrząd
- ustawione zawory (co ok 20 tyś km lub raz na rok pasowało by je sprawdzić)
- ustawiony zapłon lampą (dobrze jest trochę przyspieszyć)

Sprawdź czy masz wszystko ustawione tak jak powinno być.

Termostat jest OK
Rozrząd i zaworu były ustawiane jakieś 4-5 tys temu.
Musze jeszcze zobaczyć jak wygląda sprawa zapłonu.

pawel_83
20-02-09, 13:47
Posiadam civica z silnikiem d15z6 z automatyczna skrzynia
i najczęściej używałem go na krótkie trasy ( ok 10 - 15 km. )
auto spalało mi w zimie ok 9,5 l/100 gdzie jechałem naprawdę jak flak.
Próbowałem rożnych sposobów, łącznie z wymiana sondy lambda i ostatecznie po wymianie termostatu, zimowe spalanie ustabilizowało sie na poziomie max 8l/100
Swoja droga trzeba naprawdę umieć jeździć automatem, gdyż zaraz po zakupie palił mi ponad 10 l/100...
np. gdy jedziesz ze stałą prędkością nie wduszaj mocno gazu tylko lekko on sam będzie trzymał zadana prędkość, ostro nie przyśpieszaj itd...
Niestety automaty to nie skrzynie wyścigowe tylko luksusowe :D

Smyku
23-02-09, 13:37
Wracam właśnie od Elektryka i zapłon też jest dobrze ustawiony.
Wiec nie wiem co jeszcze może być przyczyną.
Chyba jednak wymienię tą sondę dla pewności

jogal
23-02-09, 14:11
sprawdź sobie najpierw miernikiem co onapokazuje. Jeśli zmiany wartości następują wolno lub jeśli napięcie jest z zakresu (0>V>1) [Volt] to należy niestety wymienić sondę. Jeśli możesz to nie bierz sondy firmy ASHIKA bo mnie padła po zaledwie 2 tygodniach (czteroprzewodowa). Do d15b2 staraj się znaleźć sondę NGK OZA624-e1(jednoprzewodowa) lub sprawny oryginał z d13/d15...

Smyku
16-04-09, 14:40
Wymieniłem niedawno sondę, i pojawił się nowy problem :( Auto po wymianie sondy zaczęło po odpaleniu ale tylko na ciepłym silniku jakby szukać obrotów po odpaleniu ustawia się na 0,1 jakbym miało zaraz zgasnąć i pomału podskakuje dobijając do prawidłowo pułapu, spalanie mnie przeraziło 13 litrów miasto. Zresetowałem jeszcze raz komputer i wszystko znikło spalanie 8,5 litra obroty ok. przejechałem jakieś 150 km i znowu dzieje się to co wcześniej spalanie 13, obroty ostawiają sie na 0,1 potem wskakuje na 0,5 i tak trzyma dopiero po przejechaniu kawałka i zatrzymaniu się obroty ustawiaj sie poprawnie jednak jak zgaszę i odpalę silnik jest to samo;/
Macie Jakiś pomysł??
Zaraz idę zrobić jeszcze raz reset

Bono
16-04-09, 23:01
ja mam eg5 AT, w miescie złopie ok 12,5-13,5 jestem jeszcze przed wszystkimi regulacjami, wymianami itd. Raczej nie oszedzam gazu, a i jezdze na odcinkach do 5-6 km, wiec uwazam takie spalanie za norme.

Smyku
16-04-09, 23:49
ja mam eg5 AT, w miescie złopie ok 12,5-13,5 jestem jeszcze przed wszystkimi regulacjami, wymianami itd. Raczej nie oszedzam gazu, a i jezdze na odcinkach do 5-6 km, wiec uwazam takie spalanie za norme.
normę???? gdzieś kiedyś czytałem ze spalanie D15B2 a automacie to do litra więcej niż manual.
ale kurde już był okres co mi w mieście wzięła 8,5 a teraz znowu coś nie tak i pali więcej niż kiedyś i jeszcze te dziwne obroty.

fachowiec83
17-04-09, 07:11
ja mam D15B2 w automacie...

miasto (Wrocław) - 8,5 - 9 l
autostrada (120 - 130 km/h) - 7,5 l
trasa 90 - 110 km/h - 7 l


ja raczej jezdze powoli, nie katuje auta, plynnie naciskam gaz, obroty 2500 - 3000 tys... nic nie regulowalem, od zakupu zrobilem autem ponad 13 tys km i spalanie ciagle podobne...


pozdrawiam

Bono
17-04-09, 09:55
hmmm, to może przez to, że mam ryczący tłumik który prowokuje do deptania:) i stąd te 12 litrów :) pomyślę nad tym;)

palermo444
16-08-10, 11:18
koledzy ja mam pytanie z innej beczki ale jak to temat u automacie to moze ktos mi szybko odpowie jaki olej dobry do sktzyni bo musze troche dolac mam rowniez d15b7 w automacie

Adi506
18-08-10, 18:43
Rok temu jezdzilem d15b2 w automacie i na poczatku palila mi 10 po paru miesiacach zaczela pic 16 i tak po wymianach sond ustawieniach i kombinacjach mechanikow sam wymienilem wtryski i sie uspokoila;-)

A do skrzyni ATF z ASO polecam bo nie ma co kombinowac-znajomy zalal cos innego"po cenie" to mu zaczela szarpac przy zmianie biegow:-/
A jak sprawdzasz poziom oleju ze mowiez ze jest za malo?