PDA

Zobacz pełną wersję : zgasł a pod opaleniu klekocze



Siwyyy86
18-02-09, 18:42
witam. szukalem na szybko i nie znalazlem tematu w ktorym ktos mial identyczny problem. jedynie podobne stukanie. otoz dzisiaj dojezdzajac do skrzyzowania i wciskajac sprzeglo silnik zgasl co mnie zdziwilo a po odpaleniu zaczelo strasznie klekotac w silniku. przechodzien ktory jest posiadaczem hondy zadzwonil do kolegi ktory obstawia panewki. dodam ze odpalalem go 3 razy zeby innym pokazac co sie stalo a potem kiedy chcialem sie podstawic pod holowanie juz nie ospalil ;/ co to moze byc i jesli panewki to wymiana ile na oko wyjdzie? z gory wszystkim dziekuje za pomoc.

Misiekemeryt160
18-02-09, 18:45
jesli panewki to około 800zł nie Twoje. Może zawór sie urwał.

81saren
18-02-09, 19:16
ojoj wspolczuje kolego chyba taniej bedzie kupic ci jakis silniczek taki sam niz remontowac ten co masz...
ogolnie wiesz cos za cos niewiedomo co kupisz a jak tu wyremontujesz wiesz co masz...
Tutaj kolko sie zamyka ... bo mozna przejsc juz na b7 badz moze na cos innego dokladajac..
Musisz sobie usiasc przeanalizowac podliczyc co ci sie bardziej oplaca , wiesz jak remont to juz calosci i miec na tip top nie tylko panewki. Co zrobisz panewki badz np. glowice a padna ci pierscionki i z powrotem rozbieranie koszta / koszta / koszta

Misiekemeryt160
18-02-09, 19:38
jesli byś zobocizne ogarnął sam to w 1500 się zamkniesz z całym remontem.

s3kawek
19-02-09, 13:00
witam. szukalem na szybko i nie znalazlem tematu w ktorym ktos mial identyczny problem. jedynie podobne stukanie. otoz dzisiaj dojezdzajac do skrzyzowania i wciskajac sprzeglo silnik zgasl co mnie zdziwilo a po odpaleniu zaczelo strasznie klekotac w silniku. przechodzien ktory jest posiadaczem hondy zadzwonil do kolegi ktory obstawia panewki. dodam ze odpalalem go 3 razy zeby innym pokazac co sie stalo a potem kiedy chcialem sie podstawic pod holowanie juz nie ospalil ;/ co to moze byc i jesli panewki to wymiana ile na oko wyjdzie? z gory wszystkim dziekuje za pomoc.

Ja bym sprawdził najpierw pasek rozrządu czy się nie naderwał, czy nie jest bardzo luźny. Mógł przeskoczyć raz, drugi , trzeci.

Siwyyy86
19-02-09, 13:42
no modle sie wlasnie o to zeby to tylko pasek przeskoczyl. naderwany to raczej niemozliwe (nie dam sobie reki uciac) bo rozrzad wymieniany byl jakies 8 miesiecy temu. jak zaczelo klekotac to odrazu pomyslalem ze to zawor tym bardziej ze dzwiek dobiegal z okolic pokrywy niz z bloku. jutro postawie hanke do mechanika i niech zobaczy gore a jak sie okaze ze to jednak dol trzeba bedzie remontowac to na kilka miesiecy zostaje bez fury... dzieki chlopaki za pomoc pozdrawiam

reaktor
19-02-09, 21:40
przez przypadek zobaczyłem w dziale giełda a ze czytałem twój wątek :
uzytkownik tomasz ma to czego potrzebujesz: Silnik D15b2 goły - 150zł
Przebieg 188tyś .. 13tyś temu rozrząd .. 3 tyś temu zaworki ... zalany nobilem 15W40

Siwyyy86
20-02-09, 00:57
przez przypadek zobaczyłem w dziale giełda a ze czytałem twój wątek :
uzytkownik tomasz ma to czego potrzebujesz: Silnik D15b2 goły - 150zł
Przebieg 188tyś .. 13tyś temu rozrząd .. 3 tyś temu zaworki ... zalany nobilem 15W40
widzialem widzialem :D z rana podholuje hanke do mechanika i niech zobaczy najpierw rozrzad czy pasek nie przeskoczyl a jesli dol do remontu to uderze do niego bo widze ze kolega po swapie i d15b2 tylko sie kurzy :)

rafał69
20-02-09, 09:07
Witam,ja obstawiam na 99% panewki,tez tak miałem,stukało mi cos z okolicy zaworów i byłem swiecei przekonany ze to one do póki silnik nie stanął...Identyczne objawy,najlepiej jest kupić taki sam goły silnik i przekładke ogarnąc jednego dnia i po sprawie...U mnie to sie stało w d16z6 wiec troche wieksze koszta:( ale hanka odzywa.
Pozdro i pisz jak bedziesz wiedzial co sie stało

Siwyyy86
20-02-09, 13:37
za dwie godzinki odstawiam auto to mechanika i na poczatek zobacza czy pasek przeskoczyl. pozniej sie odezwe.

no i lipa bo pasek ok... jak wpadlem do mechanika zobaczyc postep prac to dokrecali wlasnie wszystkie srubki i odpalili przy mnie i odziwo nie klekotalo a powiedzieli ze: " wczesniej chodzil jak stara kur*a " :D wszystko pieknie ladnie ale na czwartym garze praktycznie brak kompresji... i dopiero we wtorek beda sie zabierac za dokladniejsza analize bo i tak z tym paskiem to mi wyswiadczyli przysluge bo przede mna dwa samochody do zrobienia maja ;/ byc moze i zawor urwany i juz sam nie wiem co robic z tym silnikiem. za duzo mozliwosci nie mam bo kiepsko stoje finansowo ale kolega z forum ma goly silnik za 150 zl i trzeba przemyslec...

Siwyyy86
26-02-09, 14:29
no i wszystko wiadomo, glowica sciagnieta i okazalo sie ze pekl zawor. szlifowanie gniazd zaworowych, wymiana zaworow, planowanie, uszczelki i *******y i o 1200 zl jestem biedniejszy (pi razy drzwi)... no ale przynajmniej bedzie glowica wyremontowana (blok jest ok) i wymieniona uszczelka pod glowica przez ktora wyciekal co raz mocniej olej. tak wiec temat do zamkniecia a za wszelkie sugestie wielkie dzieki.

gruszkin
26-02-09, 15:51
moj kolega sprzedaje taki silnik za 150zł;]zdrowy.

Siwyyy86
26-02-09, 22:32
dzieki za cynk ale juz po zawodach, bo glowica jutro wraca z remontu ale przynajmniej bede wiedzial ze jest juz wszystko ok i jeszcze troche pojezdze :)