PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka sonda do d15b2?



siwas
28-01-06, 17:37
Jak w temacie ma sonde firmy walker,jest ona 4 przewodowa a model to L6 U030.
No i pytanko jest czy moge ja zastosowac zamiast ten so mam w furce(komp wywala błąd sondy)?
pozdrawiam

elmer
28-01-06, 20:32
Zasadniczo powinna dać radę, tylko musisz dobrze podłączyć, bo u siebie masz jednoprzewodową. Więc ogrzewanie sondy pozostaje odłączone (dwa kable puszczasz luzem), + do komputera (zamiast obecnej sondy) a - do masy (chociaż nie jestem pewien czy to konieczne).

Pozdrawiam

siwas
28-01-06, 21:39
elmer
dzieku za ratunek!:)
Sonde mam przed nosem,posiada 4 przewody2 czarne ,bialy i niebieski,
Ktore puszczam luzem a ktore podlaczam?
pozdrawiam

PS.grzałka 5 omh(dane sondy)

elmer
28-01-06, 22:38
Czarne to na pewno masa. Żeby sprawdzić, który jest sygnałowy po prostu poszukaj rezystancji 5 Ohm omomierzem między jedna z mas, a kolorowym. Jak znajdziesz 5 Ohm, to to jest grzałka, a druga para to jest sygnał i druga masa. Podejrzewam, że sygnałowy będzie biały. Więc luzem jeden czarny i niebieski (tam, gdzie znajdziesz grzałkę), biały zamiast obecnej sondy (możesz się wpiąć do seryjnej wtyczki), a drugi czarny do "-" w akumulatorze.

Mam nadzieję, że ta sonda zadziała, teoretycznie powinna. W razie czego mozesz poszukać hondowskiej używki lub na Allegro widziałem jakieś tanie zamienniki jednożyłowej sondy L.

Pozdrawiam

rem36
28-01-06, 22:44
na 90% bialy... czarne to ogrzewanie sondy plus i minus, niebieski to bedzie uziemienie sondy... tak bylo u mnie tylko zamiast niebieskiego mialem zielony...

elmer
28-01-06, 22:52
No bardzo możliwe, jakoś z góry zawsze zakładam, że czarne to masa, ale możesz mieć Rem rację. W każdym razie łatwo to sprawdzić miernikiem.

rem36
28-01-06, 22:54
Zgadza sie, najpierw mierzyc, pozniej podlaczac...

siwas
28-01-06, 23:18
a moze ktos chetny bo mam 2 sztuki:D?

http://www.moto.sklep.pl/LADA/5/UKLAD_ELEKTRYCZNY/125/SONDY_LAMBDA/L6U030

lub

http://www.moto.sklep.pl/?modules=magazyn&action=search&sstr=L6U040

pozdro



jedyny opor jaki mozna zmierzyc miedzy przewodami o miedzy dwoma czarnym ale dziwnie wynosi 55 ohmow?:-/


Ps.1
Znalazlem opis do tej 4 przewodowej sondy,niebieski to sygnalowy a bily masa...dziwne ale skoro tak jest napisane:) No i panowie chyba najwazniejsze,gdzie sie znajduje ta sonda:D
Jakies moze foto macie ew ktos moze wykonac?Bylbym bardzo wdzieczny!!!
Ps.2
Moze ta "druga" 3 przewodowa z czujnikiem z tlentu tytanu bedzie lepsza?Jaki jest gwint (rozmiar) standartowej sondy?

Z gory dzieki za odpowiedz;-]

elmer
31-01-06, 18:22
Sonda jest wkręcona w kolektor wydechowy.
Gwint to chyba 18mm, ale nie dam głowy.

siwas
16-02-06, 16:51
Panowie sonda powinna byc z flansza czy bez??
Prosze o szybka odpowiedz!!!!!!!!