PDA

Zobacz pełną wersję : Podgrzewane lusterka w wersji 6



gelson
17-02-09, 10:59
Witam.
Chciałbym sobie zrobić podgrzewane lusterka. Czytając forum wiem że większość podłącz się pod przycisk ogrzewania tylnej szyby, ja jednak chcę to zrobić bardziej bajerandzko. A skoro mam wolne miejsce (z lewej strony obok przełącznika szyberdachu i regulacji lusterek) chciałbym żeby ogrzewanie lusterek załączane były osobnym przełącznikiem. I tu pojawia się pytanie:
1. czy w tej wersji (u mnie EK3 z 96roku japończyk) był taki przełącznik w jakiejś bogatszej wersji?
2. A może by pasował jakiś inny z młodszego rocznika, a może z Accorda bądź Rovera?
Niedawno kupiłem w ciemno taki przełącznik, ale okazał się on za mały (czytaj krótki). Szukałem również w EPC v5.03 ale go tam nie znalazłem. Tak sobie jednak myślę że skoro jest przewidziane miejsce, obecnie zaślepione, to może i jest taka opcja.

ygor
17-02-09, 11:55
tam obok przelacznika szyberdachu i lusterek masz miejsce na halogeny z przodu. nic mi nie wiadomo zeby w jakiejs wersji byla taka opcja (moze wlasnie w accordzie) , chcociaz wiem np ze posrodku deski pod szyba jest miejsce na czujnik zmierzchu o ktorym wczesniej w tym aucie nie slyszalem , wg podpiecie pod ogrzewanie tylniej szyby jest wygodniejsze - nie musisz pamietac o trzech rzeczach ...

wiesiekt1
17-02-09, 12:20
Oczywiście, że wychodziły w wersjach bodajże kanadyjskich podgrzewane lusterka, ciężko je dostać (sam takich szukam).
miały wtedy oryginalny wyłącznik, jak na zdjęciu z ta różnicą, że zamiast przycisku składania lusterek był przycisk podgrzewania lusterek

http://images40.fotosik.pl/61/e2903302388af67cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e2903302388af67c)

ygor
17-02-09, 12:41
aaaaa sorry nie umiem czytac

olszes
17-02-09, 14:04
wychodzily w wersjach USDM po lifcie, ja mam tak w mojej Coupe' 99 :D

gelson
18-02-09, 10:36
Faktycznie. Zasugerowałem się postami z działu 5D MA/MB/MC 95-01, i rzeczywiście w tych wersjach jest miejsce na przełącznik ogrzewania z lewej strony. Nie wziąłem pod uwagę że w japońcu może być to inaczej rozwiązane. Jeszcze pokombinuje, może do tego celu da się zaadaptować jakiś inny przełącznik. Chociaż, na chwilę obecną nie mogę nic znaleźć.
I faktycznie widziałem takie włączniki jak pokazał wiesiekt1, ale czy pasowałby wymiarowo w otwór i czy w ogóle jest sens takiej podmiany. Pewnie skończy się na tym że pójdę po linii najmniejszego oporu i zrobię tak jak wszyscy, czyli podłącze się pod tylną szybę. Ale z pracami poczekam na lepszą pogodę, więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z góry dzięki.

Wierzba82
18-02-09, 10:40
tez mam oryginalnie taka opcje.

obok sterowania lusterek jest przycick podswietlany od podgrzewania luster

pabloo
08-10-09, 19:47
Może mi ktoś powiedzieć do czego jest ta wtyczka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7153858ca8963020.html .
ps. Zdjęcie zrobione przez to wolne miejsce obok elektrycznego sterowania lusterek.

pwl
08-10-09, 20:22
wychodzily w wersjach USDM po lifcie, ja mam tak w mojej Coupe' 99 :D


Ja mam EDM polifta (z Niemcowni) i mam ori grzane lustra :D

pabloo
08-10-09, 20:24
Ja też mam z Niemiec ale do czego jest ta wtyczka?? Czyżby to były kable do podgrzewania lusterek??

daromc
08-10-09, 22:33
kostka wygląda podobnie.
na jednym z pinów powinno być +12 po zapłonie, a drugi powienien mieć połaczenie z jednym z pinów w kostce przy lusterku. u mnie był to chyba pomarańczowy.

u mnie w polskim salonowym EJ9 z 99 jestwyciągnięta kompletna instalacja od przełacznika aż do kostki lusterek.
zrobiłem oddzielny przełacznik i włacznik czasowy

keraj9
13-10-09, 21:52
Witam
Podłącze się do tematu,planuję montaż podgrzewanych lusterek. Proszę o pomoc w podłączeniu do instalacji za pomocą oddzielnego włącznika.
Pozdrawiam