PDA

Zobacz pełną wersję : stukanie przy tylnim kole



ligen
15-02-09, 23:44
witam
wymienilem ostatnio sprezyny na sportowe twarde i zaraz po wymianie z tylu po prawej stronie zaczelo cos pukac. nie wiem co to moze byc ale dzwiek mnie wkurza. wydaje mi sie ze to nie amorek bo stukalby na kazdej nierownosci a tak nie jest. nie wiem co to moze stukac ale to jest taki dziwny dzwiek. moze mieliscie kiedys podobny problem i cos mozecie mi doradzic

Sebulerbin
16-02-09, 10:08
witam
wymienilem ostatnio sprezyny na sportowe twarde i zaraz po wymianie z tylu po prawej stronie zaczelo cos pukac. nie wiem co to moze byc ale dzwiek mnie wkurza. wydaje mi sie ze to nie amorek bo stukalby na kazdej nierownosci a tak nie jest. nie wiem co to moze stukac ale to jest taki dziwny dzwiek. moze mieliscie kiedys podobny problem i cos mozecie mi doradzic

Ja się podłącze pod temat bo mam podobny problem. Tylko, że ja nie wymieniałem zawieszenia, apóka mi od jakiegoś miesiąca:/ Myślałem że to półka, ale przy zdjetej półce słychać to samo. I tak samo jak kolega wyżej nie póka mi na każdej nierówności co mnie w sumie też dziwi. Ostatnio wracałem z Poznania to jeszcze w Poznaniu był spokój, nic nie słyszałem dopiero po wjechaniu na autostradę i nabraniu większych prędkości słyszałem ten odgłos. No i czasem u siebie po mieście jak jeżdżę to jest o samo tylko podkreślam jak przedmówca że nie na wszystkich nierównościach...
Pozdrawiam

[H] Dylu [H]
16-02-09, 10:15
sprężyny macie progresywne ??

Sebulerbin
16-02-09, 11:34
Dylu [H];603160']sprężyny macie progresywne ??

A mozesz wyjaśnić co to znaczy? Ja mam seryjne. Jak kupiłem autko to miałem obniżające, ale wymieniłem po pół roku na standardowe (a to było jakieś półtora roku temu).

[H] Dylu [H]
16-02-09, 14:33
http://www.wildweasel.ca/HowTo/Auto/J-Body/images/KoniSportInstall/1312077stockspringvseibach.jpg

przy progresywnych zdarza się, że potrafi stukać zwój o zwój tam gdzie już jest gęsto.

ligen
16-02-09, 15:40
ja nie mam progresywnych sprezyn. zastanawiam sie czy moze to byc tuleja wachacza bo ponoc tez moze tak stukac, jak sprawdzic czy to puka tuleja? bo jak trzese na boki autem to nie puka a jak jade to puka

sublove
16-02-09, 16:34
1. Albo poleciały ci tuleje (mozliwe, że od tego, że dostały większe ****ięcie przez utwardzenie auta)
2. Ew. przy demontażu, nie wymieniono poduszek amortyzatora i te również szlag trafił przez twardszy zawias

Biorąc pod uwagę, że reszta gratów (tuleje, poduszki mocowania amortyzatorów) była seryjna i wysłuyżona zapewne, mogło zesrać sie wiele.

tulejom zaserwuj oględziny wzrokowe, przyjrzyj się cukierkom.

ligen
05-03-09, 23:23
ostatnio zauwazylem ze to stukanie jest coraz wieksze. najbardziej stuka na zakrecie w lewo . stukanie jest przy tylnim prawym kole. co to moze staukac ze stka na zakrecie?

pwl
06-03-09, 00:38
Stuka to samo co na prostej, tylko na lewym zakręcie prawa strona jest bardziej obciążona i to może powodować głośniejsze pukanie.

krystian.NH
06-03-09, 00:41
sprawdz poduszki amortyzatora..moze zgnila poprostu i zrobila sie dziurwa :p

Misiekemeryt160
06-03-09, 00:53
miałem ten sam problem po wymiane na zawias progresywny.. u mnie pukanie z powodowane było tym że tuleja metalowo gumowa (mocujaca amortyzator do wachacza się ) się skończyła i rozerwało gumę... pukąło dlatego że śróba która mocowało sie amor do wachacza stykała sie poprostu z wachaczem.... nie wiem jak dokladnie uwas ale u mnie jakbym tak pojexdził dłużej to śruba japrawdopodobniej uległa by pęknięciu w pół...

wjedx na kanał i obejrzyj tutelej... wg mnie to one bedą przyczyną


Dylu [H];603372']http://www.wildweasel.ca/HowTo/Auto/J-Body/images/KoniSportInstall/1312077stockspringvseibach.jpg

przy progresywnych zdarza się, że potrafi stukać zwój o zwój tam gdzie już jest gęsto.


Hmm moja tylna spręzyna wygląda identyxznie tylko rózni sie barwa( mam czerona) ciagle nie mogę dojść jakiej produkcji mam ów sprężyny...Czy znasz może jakies oznaczenie jak byłu oznaczone spręzyny na zdjęciu?

piotrek-mi
06-03-09, 01:13
Nie ma opcji żeby zwój pukał o zwój!!! Również miałem kiedyś w innym aucie przypadek "zmęczenia się" poduszek pod amorami i stukało strasznie... Przy mocowaniu amora do wahacza, guma jest pomiędzy amorem a wahaczem i wahaczem a śrubem amora. Jestem na 99.9% pewien, że któraś z tych dwóch gum (jeśli nie obie) poprostu się zużyła i wymaga wymiany...

Włóczykij
31-05-09, 23:21
U mnie pojawiły się parę dni temu podobne objawy. Na gładkiej drodze wszystko jest ok, ale przy jeździe po bruku (krótki odcinek do mojej Pani) po prawej z tyłu coś postukuje i nie jest to regularne. Czasem stuka na całej długości drogi, czasem na kawałku, czasem wcale... w tym tygodniu zawiozę Hankę do mechanika niech pozagląda co to może być. Mam nadzieję, że to któryś z podanych tu powodów :)

ligen
04-06-09, 10:38
to daj znac co wymyslili u mechanika bo ja obstawialem tuleje i wymienilem ja na nowki i nadal puka. dziwne ze na mokrej drodze to bardziej slychac:)

delek
09-04-16, 16:43
Nie ma opcji żeby zwój pukał o zwój!!!
Apropos, macie jakiś sprawdzony patent, żeby nie było słychać stukających zwojöw? U mnie ewidentnie stukają bo widać miejsce w których dwa górne się stykają. Czy zostaje jedynie wywalenie tych sprężyn na złom (to Jamexy które poprzednik założył)?