PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze skrzynia w Civic 97 1.4



Marcinek1991
27-01-06, 14:10
Problem polega na tym ze jak sie zmieni bieg na postoju z 1 na luz to samochód sam podjedza o 2-5mm.Oco tu może chodzic??Trzeba wymienić olej w skrzyni czy to wina tych mrozów??Przeczytałem regulamin i cyba dobrze zrobiłem.A jezeli cos zle to mnie powiadomcie to z chęcią zmienie :]

wunat
27-01-06, 14:12
ktos pisal na forum ze przy tych mrozach furacz tez Mu sie tak zachowuje

ppm702
27-01-06, 14:20
gęsty olej w skrzyni. Dzieje się tak po jakimś kawałku przejechanym, czy po uruchomieniu po długim postoju?

Dizzy
27-01-06, 16:33
Tez tak mam po uruchomieniu po calonocnym postoju ale tylko przy duzych mrozach.
Dodam ze olej w skrzyni nowka sztuka. Jak sie fura toroche rozgrzeje to efekt mija.
Raczej nie ma sie czym martwic.

tomi
27-01-06, 17:07
Tez tak mam po uruchomieniu po calonocnym postoju ale tylko przy duzych mrozach.
Dodam ze olej w skrzyni nowka sztuka. Jak sie fura toroche rozgrzeje to efekt mija.
Raczej nie ma sie czym martwic.

Zalales MTFem czy olejem silnikowym ??

Matey
27-01-06, 17:13
Tylko moze zmien temat na jakis inny dla potomnych...

Dizzy
27-01-06, 23:20
Zalales MTFem czy olejem silnikowym ??

Przekladniowym Comna 75W/90. Wiem ze zalecany jest MTFem ale w JSS chwalili ten olej.

Powinienem zmienic na MTF???

typeR
27-01-06, 23:25
Ziom zrób to jak najszybciej :!:

tomi
27-01-06, 23:53
Zalales MTFem czy olejem silnikowym ??

Przekladniowym Comna 75W/90. Wiem ze zalecany jest MTFem ale w JSS chwalili ten olej.

Powinienem zmienic na MTF???


Troche lipa Honda zabrania stosowania oleju przekladniowego mozesz tylko MTF albo olej silnikowy chyba 10w40, jesli sie myle niech mnie ktos poprawi

typeR
28-01-06, 00:29
Zasada jest taka - lać to co zalecają w książce serwisowej, czyli:
przed 96 -> olej silnikowy
po 96 -> MTF

reXio
28-01-06, 14:23
Zalales MTFem czy olejem silnikowym ??

Przekladniowym Comna 75W/90. Wiem ze zalecany jest MTFem ale w JSS chwalili ten olej.

Powinienem zmienic na MTF???

To powiedz tym debilom ze sa DEBILAMI DO KWADRATU!!! Honda do skrzyni nie leje oleju przekladniowego! Jedynie polsyntetyk 10W-40 lub MTF / ATF !!!

Marcinek1991
31-01-06, 18:07
Tylko moze zmien temat na jakis inny dla potomnych...

A co Ty się mnie czepijasz przy kazdym wątku!masz obsesje jakas na tym punkcie czy co !!!Wez sobie daj siana bo teraz Ty robisz pośmiewisko z siebie.

Wszystkim innym dziekuje za odpowiedzi.Jest tak na zimnym silniku po duzych mrozach.Dziekuje za pomoc i za wyjaśnienie.

Cairo
01-02-06, 17:44
Tylko moze zmien temat na jakis inny dla potomnych...

A co Ty się mnie czepijasz przy kazdym wątku!masz obsesje jakas na tym punkcie czy co !!!Wez sobie daj siana bo teraz Ty robisz pośmiewisko z siebie.

Wszystkim innym dziekuje za odpowiedzi.Jest tak na zimnym silniku po duzych mrozach.Dziekuje za pomoc i za wyjaśnienie.
Stary, akurat Matey ma racje. Temat wątku jest zły. Za diabła się nie domyślisz co "jest w środku". Więc Twoja odpowiedź jest troszke nie na miejscu.

LemonR
07-02-06, 14:02
To ja może się wtrące z pytankiem.
Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni. Śruby spustowa i do wlewu są na kwadratowy klucz (jaki rozmiar?) ale czy oprócz tego mają sześciokąt na obwodzie?
Dadzą się odkręcić normalnym kluczem?
Czy podkładki trzeba dać nowe czy stare powinny być dobre?
Tylko nie każcie mi się kłaść pod samochód w tą pogodę. Chcę się dobrze przygotować zanim pojadę na kanał, żeby nie było karpika.

Tak z ciekawości u mnie ASO leje do skrzyni MTF (80zł/l) i wogóle nie pytają o rocznik auta.
Ja zamierzam wlać dokładnie to co mówi instrukcja i manual czyli 10W-40 SG lub SF.
Kupiłem Shella bo na butelce było napisane "Jaso SG Rover registered" i myślę, że będzie git.
LemonR

kosiniak
07-02-06, 14:11
To powiedz tym debilom ze sa [color=red]DEBILAMI DO KWADRATU!!!!!
może chcesz porównać ich wiedzę ze swoją???

reXio
07-02-06, 14:21
To powiedz tym debilom ze sa [color=red]DEBILAMI DO KWADRATU!!!!!
może chcesz porównać ich wiedzę ze swoją???

mysle ze topic nie o tym mial traktowac ale podtrzymuje to co powiedzialem - jesli polecili lac przekladniowy do HONDY to sa DEBILAMI!!!

Wiedzy porownywac nie chce bo ja w warsztacie nie pracuje!!! - a oni TAK! I jak widac sa kompetentni inaczej - a dla mnie sa po prostu DEBILAMI BEZ WIEDZY!

kosiniak
07-02-06, 15:03
a dla mnie sa po prostu DEBILAMI BEZ WIEDZY!
penwie dlatego robia jedne z najszybszych aut w Polsce

Dizzy
07-02-06, 16:33
mysle ze topic nie o tym mial traktowac ale podtrzymuje to co powiedzialem - jesli polecili lac przekladniowy do HONDY to sa DEBILAMI!!!

Wiedzy porownywac nie chce bo ja w warsztacie nie pracuje!!! - a oni TAK! I jak widac sa kompetentni inaczej - a dla mnie sa po prostu DEBILAMI BEZ WIEDZY!


Zapedzasz sie troche. Zapytaj swojego mechanika co zaleca sie np do S15 - zobaczymy jak z jego kompetencjami.

Chlopaki leja to co mi wlali do wielu japonczykow ktore robia i gra gitara. Nie nazywaja sie HONDA Sport Service dlatego nie musza wiedziec wszystkiego o Civicu.

boomer
07-02-06, 16:37
Panowie ustalmy jedno, na dworze mrozy do -25st C wiec jesli dzieje sie to po calonocnym postoju i tylko do momentu kiedy cos o konsystencji zblizonej prawie do zelatyny zaczyna plywac to jest to dopuszczalne

Peter
07-02-06, 22:08
mysle ze topic nie o tym mial traktowac ale podtrzymuje to co powiedzialem - jesli polecili lac przekladniowy do HONDY to sa DEBILAMI!!!
75W90 możesz swobodnie lać do zdrowej skrzyni, gdy nie ma mega mrozów. Jak synchro się odzywaja, to mozesz je troche wyciszyć gestszym np. 10W40 i tak dalej.
I wyrażaj się troche grzeczniej o moich ziomkach, specu od googlowania. Gdybyś spytał swojego mechanika od Traktorów, to wiedziałbyś, że po 96r. do Civiców nie leje się już 10W40.

Ja leje 10W40 i przy -30 tez miałem masło w skrzyni.

reXio
07-02-06, 23:14
a gdybys Ty np. otworzyl ksiazke servisowa NOWEGO MODELU ACCORDA przeczytalbys,ze:

lac MTF (manual), jesli nie to mozna zastosowac TYLKO!!!!!!!!!!! 10w-30 lub 10w-40. Skad mam kasiazke?! Nie z google tylko z polki w domu bo tak sie skalada ze ojciec ma akordeona...

Moja ksiazka - TO SAMO,

Wiec dalej twierdze ze wole nie miec takich ziomkow co Ci wleja olej slonecznikowy do silnika i przekladniowy do skrzyni bo akurat im przedstawiciel hanlowy firmy X dal najlepsza cene!!!

Dalej twierdze ze sa SPECAMI INACZEJ.

P.s. moj mechanik wie co lac - widocznie nie kazdy sie zna na samochodach. I nie madrze sie, nie zjadlem wszystkich rozumow, ale krew mnie zalewa jak widze niedouczonych debili w servisach a nie jednego juz spotkalem.

I co to za obraza majestatu?! POPELNILI KARYGODNY BLAD A WY ICH GLASZCZECIE?! Smiechu warte! :shock:

Furious
07-02-06, 23:22
Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni. Śruby spustowa i do wlewu są na kwadratowy klucz (jaki rozmiar?) ale czy oprócz tego mają sześciokąt na obwodzie?
Śruba jest kwadratowa, odkrecisz ją kluczem nasadkowym (ale bez nasadki) chyba 3/4cala.


Czy podkładki trzeba dać nowe czy stare powinny być dobre?
Stare będą dobre.

Peter
07-02-06, 23:34
Śmiechu warty, to jesteś Ty. Popatrz jakie auta tam powstają od ponad 10 lat i się nie sypią min. Supra Dobrowolskiego 950KM. Do skrzyn w Civicach po 96r. nie leje się oleju silnikowego.

Wyzywanie od debili ludzi, których nie znasz swiadczy o Twym płytkim jak brodzik poziomie intelektualnym.

Pozdrawiam.

Rikoo
07-02-06, 23:41
rexio ja mam zalany silnikowy i jest git a powinieniem MTF`a i jakos jezdze i nic sie nie chrzani

Furious
07-02-06, 23:48
P.S.
A wiecie ze Honda zaleca oryginalne częsci zamienne? :P

Peter
07-02-06, 23:48
Ja wczesniej w D14 smigałem na Quaker 75W90 do Matizów (podobno maja bardzo wymagajace skrzynie) i biegi wchodzily bardzo swobodnie, a na mrozie masła nie było.

Vax
08-02-06, 00:34
Peter dobrze gada od VI gen civia`a nigdzie nie ma zaleceń aby lac olej silnikowy do skrzynek natomist zalecaj normalizacje na ATF/MTF badz normalny olej przeznaczony do skrzyn (75W90) itp..
Natomist to co jakis tam mechanik mowi aby lac to mozna sobie wsadzic w dupe, no sorry ale skad to koles wie, byl na szkoleniu prowadzonym przez producenta (ale nie jakis tam polskich wazniakow w garniakach)?

Co do tematu to w zime na gestym oleju normalka jest, ze fura kilka mm na majonezie pojedzie :lol:

reXio
08-02-06, 12:34
i tak to wlasnie jest - stad sie rodza problemy -> Honda mowi wyraznie ATF/MTF lub zamiennik 10W-30/40 a ludzie leja przekladniowy -> i potem ktos inny kupuje auto, zaczynaja sie problemy, wchodzi na forum i pisze - biegi wchodza ciezko, biegi wyskakuja.

Ale ja sie nie znam jak widac. Znaja sie inni. Ja natomiast wiem co mam napisane czarno na bialym w ksiazce z Cifa VI gen i z Accorda rocznik 2003.

Kazdy sie moze pomylic ale dlaczego ma na tym ucierpiec klient?! :shock:

P.s. Macie instrukcje obslugi do swoich aut?!?!

Dizzy
08-02-06, 13:14
OKEJ Twoj mechanik to utalentowny pan riply i wie co lac do wszystkich aut swiata. Moj niestety nie.
Happy? no to mozna zamknac.

rem36
08-02-06, 13:47
chcialem napisac ze to


Do skrzyn w Civicach po 96r. nie leje się oleju silnikowego

to


po 96r. do Civiców nie leje się już 10W40.

i to


Peter dobrze gada od VI gen civia`a nigdzie nie ma zaleceń aby lac olej silnikowy do skrzynek

to nie prawda, manulal do 6 gena zaleca mtf lub silnikowy, zadne 75W

cytat
"Zawsze używaç oryginalnego oleju do przekładni
manualnych ( Honda MTF). W razie konieczności,
tymczasowo można użyć oleju silnikowego SAE 10W - 30
lub 10W - 40, klasy SG lub SH (wg. API)."

Polecanie oleju przekladniowego jest wbrew zalecenią hondy!

LemonR
08-02-06, 16:29
A Hania rocznik 96 zalicza się do tych przed 96 czy po?
Ja w manualu mam napisane używać tylko 10W-30 lub 40. A wiecie dlaczego bo wtedy jeszcze MTF nie było.
A to czy do starej skrzyni można wlać MTF zalezy tylko i wyłącznie od jej stanu (przebiegu).

LemonR

reXio
08-02-06, 19:26
OKEJ Twoj mechanik to utalentowny pan riply i wie co lac do wszystkich aut swiata. Moj niestety nie.
Happy? no to mozna zamknac.

stary, nie chodzi o to co wie Twoj mechanik, co wie moj tylko o to ze panowie z firmy X (nie pamietam szacownej nazwy) popelnili KARYGODNY BŁĄD. I tyle. Nie powinni! I o to mi chodzi!!!

LemonR -> Jaka masz Hanie? Ja mam z kwietnia 1996 VI GEN 5D anglik i jest jak byk ATF / MTF lub 10W-30/40 :)

Jasny gwint - teraz zauwazylem ze ta co ja :P Masz pod avatarkiem :) Ja mam w swoim manualu MTF! :shock: Geje angielskie :lol:

Furious
08-02-06, 19:32
Wątpie, aby to czy firma X uzywala takiego oleju czy innego, mialo zwiazek z problemem Marcinka wiec prosze bez OT, bo bede zmuszony zamknąć temat :P

LemonR
09-02-06, 12:27
="reXioLemonR -> Jaka masz Hanie? Ja mam z kwietnia 1996 VI GEN 5D anglik i jest jak byk ATF / MTF lub 10W-30/40 :)

Jasny gwint - teraz zauwazylem ze ta co ja :P Masz pod avatarkiem :) Ja mam w swoim manualu MTF! :shock: Geje angielskie :lol:

No u mnie zarówno w instrukcji obsługi jak i w manualu jest mowa tylko o10W-30/40.
A Hania też z kwietnia.
LemonR