PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka ABS - o czym jeszcze informuje ?



[H] Dylu [H]
14-02-09, 16:37
Ostatnio kilkukrotnie zaobserwowałem dziwny objaw...po odpaleniu samochodu, który stał dobę lub dwie na zaciągniętym ręcznym nie gaśnie mi kontrolka ABSu. ABS działa z ową świecącą się kontrolką, która gaśnie po przekroczeniu ~40 km\h.

Co to może być ??

Baracuzzz
14-02-09, 17:00
Zrób samo diagnostykę i zobacz czy nie wyświetla ci błędów od ABS. Jak są jakieś to odczytaj numerek i sprawdź w manualu.

[H] Dylu [H]
14-02-09, 18:48
tak, bardzo chce mi się rozbierać plastiki w samochodzie teraz...

to jak, wie ktoś ocokaman ??

muzammil
14-02-09, 18:50
moze brak plynu ham lub niedostateczny poziom??

Tompro
14-02-09, 18:53
Wywróżyć ma ktoś z fusów czy jak? Bez diagnostyki to sobie możemy gdybać.

pwl
14-02-09, 19:20
Czujniki od ABSu ci przymarzają z tyłu i tyle ;) Skoro ABS działa to co za problem xD Weź postaw samochód na noc bez zaciągania ręcznego i zobacz czy też będzie świecić.

Tompro
14-02-09, 19:28
Czujniki od ABSu ci przymarzają z tyłu i tyle ;) Skoro ABS działa to co za problem xD Weź postaw samochód na noc bez zaciągania ręcznego i zobacz czy też będzie świecić.

Nie no to znaczy, że co? Co ma wspólnego ewentualne pojawienie się lodu z oporem cewki czujnika indukcyjnego? Komp ABS'u sprawdza czy czujnik jest ok na podstawie jego oporu a nie tego czy się koło obraca.

[H] Dylu [H]
14-02-09, 23:14
sytuacja jest dokładanie taka sama jak po wyjeździe z hamowni, gdzie auto na rolkach rozpędzane jest na ręcznym.

misiek707
15-02-09, 00:44
U mnie jest tak, że pojadę na placyk poświrować na ręcznym :D To gdy dłużej się tak pojeździ to też zapala się kontrolka od ABSu (abs nie działa) za pierwszym razem się przestraszyłem, że coś walnęło. Lecz po przejechaniu później paru kilometrów kontrolka gaśnie a ABS dalej działa:) Nie wiem czym to jest spowodowane/

Tompro
15-02-09, 09:57
Dylu [H];602100']sytuacja jest dokładanie taka sama jak po wyjeździe z hamowni, gdzie auto na rolkach rozpędzane jest na ręcznym.

To nie jest taka sama sytuacja. Jeżeli przejedziesz na ręcznym ileś tam metrów (ile dokładnie poszukać można w manualu) to kontrolka ABS się zapala i ABS się wyłącza. Jak zdiagnozuje później, że jest ok to się włącza z powrotem. Ale nie jest to to samo co odpalanie rano samochodu gdy miałeś zaciągnięty ręczny. Jak ci ABS dobrze chodzi i nie jest to jakieś uciążliwe, żeby coś z tym robić to zostaw jak jest. Aha i zimą nie warto zaciągać ręcznego na noc ;) lepiej auto na biegu zostawić.

[H] Dylu [H]
15-02-09, 11:24
To nie jest taka sama sytuacja. Jeżeli przejedziesz na ręcznym ileś tam metrów (ile dokładnie poszukać można w manualu) to kontrolka ABS się zapala i ABS się wyłącza. Jak zdiagnozuje później, że jest ok to się włącza z powrotem. Ale nie jest to to samo co odpalanie rano samochodu gdy miałeś zaciągnięty ręczny. Jak ci ABS dobrze chodzi i nie jest to jakieś uciążliwe, żeby coś z tym robić to zostaw jak jest. Aha i zimą nie warto zaciągać ręcznego na noc ;) lepiej auto na biegu zostawić.

ręczny zaciągam zawsze jak zostawiam samochód...czy to zima czy lato...odruchowo...będę musiał zobaczyć, czy bez ręcznego problem też wystąpi...chociaż, jak już pisałem wcześniej, sytuacja ta nie jest powtarzalna i nie zawsze się tak dzieje nawet jak samochód stoi 1-2 dni na ręcznym.

ABS działa mi dobrze, dlatego nie jest to uciążliwe, po prostu chciałbym znać przyczynę. No i problem pojawił się dopiero wczesną zimą z pierwszymi przymrozkami i powtarza się do dziś...podejrzewam, że przy dodatnich temperaturach na przestrzeni całej doby problem zniknie bo jednak wydaje mi się, że to kwestia zastania się hamulca ręcznego...zdarzyło się, że zwalniałem hamulec ręczny a klocki nie odpuszczały i słyszałem trzaśnięcie odklejających się od tarcz klocków przy ruszeniu...oczywiście jedno hamowanie i wszystko wracało do normy.

sublove
15-02-09, 17:16
Zapalenie się kotrolki ABS może oznaczać braki płynu hamulcowego, mój znajomy tak miał w Accordzie. Radzę sprawdzić.

[H] Dylu [H]
15-02-09, 17:40
Zapalenie się kotrolki ABS może oznaczać braki płynu hamulcowego, mój znajomy tak miał w Accordzie. Radzę sprawdzić.

przypadkiem nie kontrolka od ręcznego sygnalizuje niski poziom płynu ??

skolopendra
15-02-09, 17:53
Dylu [H];602556]przypadkiem nie kontrolka od ręcznego sygnalizuje niski poziom płynu ??
__________________

ee tam.... u mnie jest to kontrolka immobilizera :p

Tompro
15-02-09, 18:02
Dylu [H];602556']przypadkiem nie kontrolka od ręcznego sygnalizuje niski poziom płynu ??

Dokładnie od ręcznego. Tylko, że jak jedziesz z zapaloną od ręcznego to się wtedy zapali też od ABS. Może stąd ta pomyłka ;)

sublove
15-02-09, 18:25
Fuck. Źle przeczytałem, sorry :o