PDA

Zobacz pełną wersję : olej w vti



NORMAN
26-01-06, 12:32
WITAM.MAM PYTANIE.ZMIENILEM DZISIAJ OLEJ W SWOIM CIVICU 1.6 VTI BYL ZALANY OLEJEM LOTOS SYNTETYK.ZMIENILEM GO NA CASTROL 10 W 40 I ZACZELO COS BRZECZEC W SILNIKU,A NIEBYLO TEGO PRZED WYMIANA.PRZY 3000TYS OBR/MIN COS BRZECZY W SILNIKU JAK BY ZAWORY.WYJECHALEM NIM NA TRASE Z MYSLA ZE SIE ROZJEZDZI ALE NIC NIE POMOGLO.JAKOS DZIWNIE ZACZOL SIE ZALANCZAC VTEC SZARPIE GDZIES I SZCZELA W WYDECH.JAK SIE DOBRZE ZAGRZAL TO MNIEJ.JEZELI KTOS WIE CO MOZE MU DOLEGAC TO PROSZE O POMOC!!!!.POZDRAWIAM

cihy
26-01-06, 13:02
sorry, ale caps Ci sie zablokował?
NIE PISZEMY NA FORUM CAPSLOCKIEM CHYBA ZE CHCEMY COS WYROZNIC

[ Dodano: Czw Sty 26, 2006 11:07 ]
ps. a jaki miales wczesniej olej? stosowales moze jakies dodatki?

NORMAN
26-01-06, 13:17
Ok.Kupilem to autko dopiero i zrobilem 1500km i nic nie brzeczalo.Wczesniej z tego co widze z ksiazki serwisowej poprzedni wlascicel od sprowadzenia z niemiec czyli jak miala 130tys/km jezdzil na lotosie syntetyku.teraz ma 195tys/km i doradzili mi zmienic na 10w40 i wybralem castroll,a tu lipa.dziwi mnie to stukanie bo zawory chyba nie sa regulowane chydraulicznie

Gr00bY
26-01-06, 13:24
Po pierwsze wywal ten Castrol bo sie nadaje do... kosiarki co najwyżej. Potem zalej jakimś normalny syntetyk skoro na takim jeździł. Potem będziemy myślec.

NORMAN
26-01-06, 13:34
to jaki bys polecil 5w40?na ten lotos spowrotem?na lotosie jak jezdzilem z vtec na 1500km dolalem 0.5l oleju

TENCIO
26-01-06, 13:43
moze poprzedni wlasciciel sugerowal przejscie na polsyntetyk bo autko juz wyraznie zaczynalo brac olej???a teraz sprawdzales stan oleju? na polsyntetyku tez ubylo?aha, w b16a2 trzeba regulowac zawory...

Gr00bY
26-01-06, 13:49
5W40 Valvoline, 5W50 Valvoline, 10W60 Valvoline :wink: , 5W50 Mobil....

ppm702
26-01-06, 15:19
a czytaliśmy przyklejony na górze regulamin działu :?: ;)

Zalej Mobil1. Masz takie objawy, bo prawdopodobnie miałeś zalany Lotosem ze względu na jego większą gęstość... Jak z luzami zaworowymi?

LIO
26-01-06, 17:31
a moze auto przed sprzedaza, bylo zalane jakims dodatkiem typu moto doctor, który uszczelnil i wyciszyl silnik. Teraz po wymianie wszystko wyszlo na jaw.
ale nie musi tak bycm to tylko przypuszczenia

Vax
26-01-06, 20:05
Wyglada na zawory albo panweki. Jedno i drugie ustaje pod wplywem nagrzania silnika.
Jak zawory to nie ma problemu ale jak panewki to czeka cie maly remont.

Ktory to rok tego civic\a?

NORMAN
26-01-06, 20:28
byl zalany lotosem 5w40. 94rok.pacjet ktory mi go sprzedal mowi ze nic nie wlewal.ale normalna zecza jest ,ze sie nie przyzna.zmiane oleju zasugerowal mi warsztat w ktorym zmieniam olej. ustawilem zawory i jak by pomoglo 0.20 wydech 0.15 ssacy.dobrze? dwa byly za luzne.reszta ciasna.mniej teraz brzeczy.zmienie ten olej jeszcze.ale w sumie to nie wiem jaki mam wlac czy 5w40 zpowrotem czy10w40 tylko innej firmy " 5W40 Valvoline " co to za olej gdzie mozna taki kupic :?:

makinen_rally
26-01-06, 20:53
masz wyzej odpowiedzi jaki olej wlac,, z tanszych to MOBIL RALLY FORMULA 5W-50

Gr00bY
27-01-06, 01:05
Lej 10W60 Valvo Racing półsyntetyk. B16 go lubia, mala pala i ladnie pachnie z wydechu 8)

kazik
27-01-06, 01:25
ja nalałem 5W50 rally mobila i ogólnie jest dobrze,tyle że do jakiś 7tyś. przebiegu,pózniej ten olej robi się strasznie rzadki i bardzo szybko ubywa :twisted:

więc moja propozycja to zalej mobila i zmnieniaj co 7-8tyś kilometrów

Gr00bY
27-01-06, 01:35
Każdy olej w B-serii wypadałoby tak zmieniać. Ja Valvo zmieniam co 7.500-8000km :idea:

NORMAN
28-01-06, 01:35
zmieniam olej na jakis wyczynowy (syntetyk) nazwe podam jutro bo niepamietam.dzisiaj zamowilem.wiem tylko,ze robia go w holandi i wytrzymuje wysokie obroty.ponoc zmniejsza zuzycie oleju.42zl L

Gr00bY
28-01-06, 02:59
Valvoline? :wink:


http://www.valvoline.nl/

lukiasz
28-01-06, 03:37
zmieniam olej na jakis wyczynowy (syntetyk) nazwe podam jutro bo niepamietam.dzisiaj zamowilem.wiem tylko,ze robia go w holandi i wytrzymuje wysokie obroty.ponoc zmniejsza zuzycie oleju.42zl L

i co w zwiazku z tym?

graf78
05-02-06, 11:47
Jak chcesz lac Castrola to tylko Synthetic RS 10W-60, ja jezdzilem 4 poprzednimi autami na nim i wg mnie jest super. Nie bylo zuzycia oleju silniki pracowaly super i nawet krecone regularnie do 7500obr/min (100NX SR20DE) i nic sie nie dzialo. Auta mialy minimum 170kkm przebiegu i zalanie pelnego sythetyka nie rozszczelnilo ich. Polecam tez Mobila 1 5W-50 oraz (drozszy) MOTUL Pozdrawiam.

Gr00bY
05-02-06, 12:57
Ludzie - dajcie spokoj z tym RSem Castrola... Shit jakich mało :roll:

NORMAN
05-02-06, 13:15
witam.dziekuje wszystkim za rady.wydaje mi sie ,ze juz znalazlem przyczyne brzeczenia.teraz zaczelo nawet przy mniejszych obrotach chalasowac.i po dokladnym osluchaniu wydaje mi sie,ze alternator zaczol brzeczec po dodaniu gazu dzwiek jest taki jak by mial sie rozsypac.mial moze ktos z was taka usterke?czy mozna kupic jakies czesci do alternatora?pozdrawiam

bartol
06-02-06, 10:15
Lozsyko pewnie sie posypalo :roll:

proto
19-12-06, 20:28
Odświeżam temat.

W niemieckiej książce serwisowej mojego B18C4 znalazłem wpisy o oleju - problem tylko
w tym, że nie ma podanego typu , jest tylko wpis olej 5W40 , czy dobrze, rozumiem - że
jest to pełen syntetyk , czy z tym oznaczeniem może być też półsyntetyk ?

Moja honda ma w tej chwili 115 tkm przebiegu, i chcę wymienić olej , zanim zacznę nią
jeździć w PL - a może nie zalewać już syntetykiem, tylko lać od razu jakiś dobry pół ...?

Jakieś sugestie ??

pozdrawiam,
Proto,

Kuba86
14-01-07, 15:51
Witam,

Chcialem sie na poczatek przywitac, bo jestem tu nowy.

Otoz kupilem 2 miesiace temu Civica 5gen VTI sedan.

Samochod jest po generalnym remoncie silnika (jakos czerwiec-lipiec 2006), a mimo to wciaga olej jak smok. Wypija ok. litr na 1-1,5 tys km (zaleznie od jazdy). Generalnie to sluzy mi glownie do dojazdow na uczelnie wiec wiekszosc czasu albo stoje w korku albo jade w miare spokojnie. No moze czasami jak zdazy mi sie spotkac jakiegos golfa pod swiatlami to nie ma przebacz ;). W tym momencie zalalny jest Motulem 300V 15w50 (pelen syntetyk), poprzedni wlasciciel taki lal, a w zwiazku z tym ze jest przepalany w duzej ilosci to go jeszcze nie zmianialem. Troche forum czytalem i ktos gdzies pisal zeby przed wymiana oleju zalac silnik plukanka MOTUL ENGINE CLEAN, ze moze to troche pomoc. No teraz pytanie jaki olej pozniej po takim zabiegu zalac? Ten Motul ktory aktualnie mam jest troche drogi. Chcialbym sprobowac zalac go jeszcze syntetkiem. Jak to nic nie da to przy nastepnej wymianie dopiero przejde na polsyntetyk.

Dodam jeszcze ze nie ma jakis widocznych wyciekow na silniku, troche wywala przez odme, wezyk jest lekko spocony. z rury leci troche siwego (nie niebieski, nie czarny) dymu przez pare minut po odpaleniu zanim sie dobrze nie nagrzeje i przy wyzszych obrotach podbno tez generuje nie male siwe chmury ;) (relacje swiadkow)

rafalb33
14-01-07, 16:29
Jestes pewny, ze silnik mial ten remont??

Jak leci olej z odmy i kopci to masz raczej napewno pierscienie do wymiany. Plukanka raczej nie pomoze zbytnio juz przy takich ilosciach. Szczegulnie jak mowisz, ze raczej spokojnie jezdzisz i od czasu do czasu tylko butujesz.

Co do płukanki to Valvoline ma w swojej ofercie engine flush i kosztuje to w intercarsie mniej niz 20 zł.

A co do oleju zalalbym na twoim miejscu valvoline vr1 10w60. Powinno go mniej żłopać i ma on bardzo dobre właściwosci.

Kuba86
14-01-07, 22:01
udalo mi sie z kumplem zlokalizowac goscia od ktorego kupilem samochod tu na forum. kiedys sie czasem udzielal i po postach wynika ze jednak remontowal ten silnik. choc mial w miedzy czasie problemy, bo po zrobieniu gory silnika nie wytrzymal dol i chlal mu olej w ilosciach litr na 400km i dymil na niebiesko. ale pozniej widac ze orientowal sie co dokladnie zrobic z dolem i pisal ze jest juz umowiony do warszatu. wiec cos napewno zrobil (moze nie wszystko co powinien), bo jednak samochod nie pali tego oleju tyle ile on tam piszal wczesniej i nie dymi na niebiesko.

tu jest ten temat: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=222254

jak myslisz lepiej sprobowac przeplukac silnik, zalac nowy olej i zobaczyc co wtedy bedzie i dopiero ew. jechac do warszatu czy lepiej odrazu?

brat kumpla pracuje w ASO Hondy wiec sie troche zna na temacie, jak myslisz czy bylby on w stanie w domowym garazu zdiagnozowac co jest przyczyna takiego spalania oleju czy lepiej odrazu do warsztatu jechac ?

rafalb33
14-01-07, 23:28
Sprubowac zawsze mozesz, stracisz co nawjwyzej niecale 20zl na plukanke i na nowy olej.
W sumie najpierw bym tak własnie zrobił, i zalał ten olej 10w60 pół syntetyk z valvo.

TENCIO
15-01-07, 11:07
daj znac jaki efekt po plukaniu

Kuba86
15-01-07, 11:52
nie ma problemu. tylko zejdzie mi sie pewnie ze 2 tygodnie. wpierw musze kupic gdzies w wawie ten olej tak zeby nie przeplacic za duzo. a w miedzyczasie przepale do konca Motula ktorego mam jeszcze ok 0,5 l w baniaczku

proto
21-02-07, 16:29
Odświeżam temat.

Mój VTi jednak bierze "trochę" oleju. Jak się przyjrzałem rachunkom z ASO w Niemczech,
to już poprzednikowi brał, jakieś 1 litr na 3000-4000 km - teraz jest podobnie ...
Auto ma 120 tys przebiegu , i chodzi jak w zegarku , nie dymi itd ...

Zastanawiam się jednak nad przejściem na inny olej - trochę bardziej "gęsty" .
Dotychczas był to syntetyk 5w40 w Niemczech - ja również zalałem 5w40 Valvoline SynPower.

Pytanie podstawowe, czy jeszcze syntetyk , czy juz poł , i jakie polecacie
- oczywiście celem jest zmniejszenie apetytu na olej mojego VTi ...

Gawroon
21-02-07, 19:55
Hej,

mam chyba podobny problem...
mam vti b16a2 gen 5 z przebiegiem 180tys.
w chwili kupna fura miała 175 tys.
odrazu po kupnie zmieniłem olej. mimo, że nie wiedziałem co było lane zdecydowałem się na fullsyntetyk. padło na Motul 300V Competition 15w50. Można powiedziec ze mój b16a2 pali 2 litry na 5tys km. tak mniej więcej...
nie wiem czy to dużo czy mało... auto jest co dzień kręcone pod red line. wczoraj wymieniłem olej (tez na motul 15w50) i będę na bieżąco dolewał oleju z 2-litrowej bańki tak by poziom był ciągle pod maximum. zobaczę ile mi tego wypije w ciągu 5tys tak czy siak po 5 tys robie nastepna wymiane tez na fullsytetyk ale chyba juz na valvoline vr1 10w60. wychodzi sporo taniej a to równie dobry olej.
po ostrej jezdzie podjechałem do mechanika i powiedział że "czuć ze pali olej" i że chyba go troche za duzo spala ale ze nie zna norm dla tego silnika, ale ze moze mam uszczelniacze do wymiany...

p.s: proto nie chciałbym Ci nic doradzać ale ja bym został przy fullsyntetyku, ale nich sie ktos inny wypowie

Kuba86
22-02-07, 01:56
tylko ze ten valvoline vr1 10w60 nie jest syntetykiem tylko posyntetykiem ;)

a u mnie sytuacja wyglada tak ze nagle auto mimo ze zaczalem bardziej butowac zaczelo palic duzo mniej oleju :) ... tak jak wczesniej bylo to litr na jakies 1,5 tys to po ostatniej dolewce 0,5l przejechalem 1,5 tys i jeszcze go zostalo troche. nie wiem czemu. jedyne co w miedzyczasie robilem to czyszczenie przepustnicy i wlanie do baku srodka ktory czysci wtryskiwacze.

aktualnie jestem swiezo po wymianie oleju (2 dni) na valvo vr1 10w60. jak przejade jakies 2000km to dam znac ile go przepalil

TENCIO
22-02-07, 04:22
pamietajcie ze im swiezszy olej tym mniej go bedzie ubywac.

rafalb33
22-02-07, 10:11
tylko ze ten valvoline vr1 10w60 nie jest syntetykiem tylko posyntetykiem

Miałem dwa opakowania w rece : Full synthetic i synthetic blend (czarna i szara butla)

Kuba86
22-02-07, 11:52
ja mam czarne opakowanie i jest napisane semi synthetic.

ogolnie to z tymi etykietami na olejach valvolina jest niezle meksyk:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=9360&highlight=valvoline+vr1

proto
22-02-07, 19:30
Z tymi olejami 10w60 coś jest na rzeczy. Wpisałem na stronie z doborem oleju shella
do samochodów :

Shell Helix (http://www.shellhelix.pl/main/dobierz_olej.php?id=3)

swoją 1,8 VTi , i oczywiście proponują Shell Helix Ultra Racing 10W-60
- najdroższy w ofercie .. Co ciekawe, silnik 1,6 VTi nie potrzebuje już tego
oleju :d

tuszok3
22-02-07, 20:13
5 dni temu kupiłem EK3 D15Z6 miał mało oleju wiec dolałem litra bo tyle weszło, zrobiłem 200km i sprawdziłem. mam wrażenie że trochę ubyło. nigdzie nie ma wycieków ale przed wczoraj założyłem nowy sportowy wydech i widzę ze jest trochę okopcony więc dzisiaj wymieniłem świece zapłonowe (były suche ale strasznie zjechane tzn z elektrod nie wiele zostało) może ktoś wie czy ten okopcony wydech mógł być od tego że świece dobrze nie przepalały czy to jednak jest spowodowane czym innym???? dodam że trochę kopci na siwo jak jest zimny.
tuszok3@wp.pl

Cairo
22-02-07, 20:27
jak kopci na siwo to chyba niedobrze, nawet jak zimny
wydech mógłbyć okopcony od z powodu tych świec
jak zobaczyłeś ubytek po 200km to chyba nie jest kolorowo, być może dokonałes niedokładnego pomiaru, pochylona nawierzchnia czy ciepły silnik mogły spowodowac błedy

tuszok3
22-02-07, 20:35
dokładni sprawdzałem ten olej po 15 minutach po wyłaczeniu silnika więc może jeszcze do końca ni spłynął??

Foxpol
22-02-07, 20:36
tuszok3 masz niestety to samo co ja miałem rok temu. Objawy identyczne.
Robiłem sobie różne nadzieje ale narazie bierze ciągle ok 1l na 800-1000 km.
Mi pozostało jeszcze trochę uszczelnić silnik ( na łączeniu miski olejowej a silnika mam drobny wyciek) i zrobic płukanke. Może to coś pomoże.
Ale juz tak powoli szukam nowego silnika na lato chyba swap.
Na szczeście silniki to są części które się wymienia.

tuszok3
22-02-07, 20:43
a o co dokładnie chodzi z tą płukanką i co ona daje??

TENCIO
23-02-07, 05:56
tu masz przykladowy srodek do plukania silnika:
http://www.allegro.pl/item167306078_motul_clean_fuel_diesel_engine_.html

ja sie zdecydowalem i z widocznych/odczowalnych efektow to cichsza praca silnika i po porannym rozruchu szybkie gasniecie kontrolki cisnienia oleju

Kuba86
11-04-07, 14:13
po poltora miesiaca i przejechaniu paru tys km od zastosowania tej plukanki moge smialo stwierdzic ze nic sie nie zmienilo ;]. pali tyle ile palil (1l na 1000-1500km)

mam jeszcze pytanko apropo kopcenia. przy butowaniu auta zostawiam za soba siwa zaslone dymna. bylem wczoraj na sprawdzeniu kompresji, wyszla wedlug mechanika wrecz idealna, po rowno na kazdym cylindrze. z silnika nie ma zadnych znacznych wyciekow oleju. sa ze dwa miejsca gdzie naprawde minimalnie sie poci. plynu chlodniczego nie ubywa. wedlug mechanika do zrobienia sa uszczelniacze i wszystko bedzie ok. ale czy te objawy ktore opisalem wskazuja na to ze moga to byc uszczelniacze i czy az tyle oleju moze przez nie uciekac ?

proto
11-04-07, 14:20
ale czy te objawy ktore opisalem wskazuja na to ze moga to byc uszczelniacze i czy az tyle oleju moze przez nie uciekac ?

Z tego co wiem, to przy samych uszczelniaczach by palił 10 razy mniej , jeśli VTi może wogóle
tak mało palić :) Chyba nie ma się co łudzić , że to tylko uszczelniacze ...

TENCIO
11-04-07, 22:34
plukanka moze pomoc w przypadku jezeli pierscienie i uszczelniacze sa dobre, a jedynie zblokowane przez syf, lub zapieczone po tym jak autko sporo stalo, . jezeli sa juz wyeksploatowane to i tak nic im juz nie pomoze

Yakuza
11-04-07, 22:39
warto zrobic probe olejowa na garnkach,wtedy wiadomo czy pierscionki do wymiany

luniz
02-05-07, 16:41
tak nie do konca bo jesli tylko zgarniajace sa zuzyte cisnienie trzyma a olej i tak bedzie zlopac, u siebie wymienilem komplet i jest pod wzgledem picia oleju jakies max 0,5 l na te 8 tys a obrotow duzo