PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka glowicy ej9



hondaWL
11-02-09, 23:43
witam mam Civic ej9 D14Z2 , od pewnego czasu zobaczylem, ze mam braki w zbiorniczku plynu chłodzącego poza tym , przy mocniejszym wcisnieciu gazu zaczyna kopcic z rurki, przypuszczam ze bedzie to uszczelka pod glowica ; / z jakimi kosztami wiązała by sie naprawa tej czesci ?

Baracuzzz
12-02-09, 10:33
Jak sam zrobisz to 200zł uszczelka z ASO. Zamiennik pewnie około 70zł.A jak nie to obocizna zależnie od warsztatu ale też pewnie około 200zł.

miodzio
12-02-09, 14:10
a czy przy okazji nie trzeba wymienic paska rozrządu (po zdjęciu nie powinno sie zakładać spowrotem tego samego), oleju i płynu chłodniczego (po zdjęciu gowicy najprawdopodobniej sie wymieszają) no i sprawdzenie samej głowicy/zaworów ??

Baracuzzz
12-02-09, 16:27
Płyn można przecież spuścić i dać stary. Co do oleju to jak silnik nie pracuje to opada na dół i nawet nie trzeba go spuszczać. Pasek to zależy jaki ma przebieg. Jak jest niedawno wymieniany to bym nie ruszał. Wymieniał bym gdyby miał więcej niż 50tys.

hondaWL
12-02-09, 20:51
przebieg 160tys i właśnie jestem głownie umówiony na wymawiane rozrządu i wszystkich filtrów, z ta uszczelka to wyszło teraz, dlatego nie wiem jakie to koszta dojdą ; /

PeJot
12-02-09, 23:32
Tylko nie oszczędzaj na uszczelce, w ASO do Cif'ów SOHC bez Vteca są od 150 zł ...

Karuzel
13-02-09, 20:11
pasek rozrzadu z rolka i pompa wody to koszt okolo 300-350zl zalezy od firm i hurtowni. co do glowicy to potrzebna jest uszczelka glowicy, pokrywy zaworow,kolektora wydechowego i ssacego. po zdjeciu glowicy nalezaloby dac ja do splanowania :)
a rozrzad to zaleca sie max do 60 tys km ...

PeJot
13-02-09, 22:55
Karuzel, rozrząd co 60 tys. to się robi w Deu a nie w Civic'ach - popatrz do manual'a (czyli tzw. RTFM :)

Polecane paski można znaleźć w archiwum ...

Karuzel
13-02-09, 23:09
w kazdym aucie sie wymienia rozrzad co 60 tys i niema na to reguly.. rob jak uwazasz.. tylko zebys ktoregos pieknego dnia niezdziwil sie :)
jezeli wymieniasz kompletny rozrzad pasek+pompa+ rolka i do tego kolko na walku i na wale to wtedy okej....nawet do 100 tys km ale takto maks 60 tys...
mnie manaule jakos zbytnio nieobchodza..poprostu wiem z mojego doswiadczenia jak i z warsztatu ktory ja prowadza i moj tata od 15 lat :)...
ktos chce niech ryzykuje ale dla Mnie max 60 tys km :)

hondaWL
13-02-09, 23:34
zawsze staram sie wymieniać komplet czyli pasek rolka i pompa ; p tym razem doszla jeszcze uszczelka ...

siemens_15
14-02-09, 00:22
w kazdym aucie sie wymienia rozrzad co 60 tys i niema na to reguly.. rob jak uwazasz.. tylko zebys ktoregos pieknego dnia niezdziwil sie :)
jezeli wymieniasz kompletny rozrzad pasek+pompa+ rolka i do tego kolko na walku i na wale to wtedy okej....nawet do 100 tys km ale takto maks 60 tys...
mnie manaule jakos zbytnio nieobchodza..poprostu wiem z mojego doswiadczenia jak i z warsztatu ktory ja prowadza i moj tata od 15 lat :)...
ktos chce niech ryzykuje ale dla Mnie max 60 tys km :)

ja bym jednak zaufał ponad 60 letniemu doświadczeniu Hondy :) oni wiedzą co piszą w tych manualach