PDA

Zobacz pełną wersję : Twarde węże od chłodnicy



mozes
11-02-09, 13:34
Żadko zakładam nowe tematy ale.. do rzeczy.
Pytanie może i banalne ale ja w końcu zwątpiłem.
Jak powinny wyglądać węże od chłodnicy - tzn. czy po nagrzaniu silnika powinny być niezmiennie miękkie tak tak przy zimnym silniku. Pytam ponieważ u mnie jest inaczej - wcześniej nie przywiązywałem do tego specjalnej uwagi. Jak pojeżdżę trochę autem to węże od chłodnicy robią się twarde a w szczególności ten, który idzie górą od odpowietrznika do chłodnicy. Auto się nie grzeje, odpala bardzo dobrze na zimnym i na ciepłym, ogrzewanie działa "idealnie". Czy to jest normalne?
Zwróciłem na to uwagę bo dziwnie biały dym leci z rurki wydechowej?
Acha nie zauważyłem żeby znikał płyn chłodzący.
pozdr

jero11
11-02-09, 14:01
przy rozgrzewaniu silnika powstaje w układzie chłodzenia ciśnienie, np jeśli masz korek chłodnicy 0.9Bar to takie ciśnienie może być w układzie, a jeśli przekracza te 0.9 bar to wtedy korek puszcza płyn do wyrównawczego.
Jeśli jest tak jak piszesz i nie ubywa płynu to raczej nie masz czym się martwić;)

mozes
11-02-09, 14:07
Mam korek 1,1 tak jest na nim napisane, poziom po nagrzaniu silnika w zbiorniczku wyrównawczym wzrasta około 1,5 cm
pozdr

vrod
11-02-09, 14:27
normalna sprawa, czasami jak jest duże ciśnienie w ukłądzie i z pod korka wywala płyn oraz cofa sie płyn do zbiorniczka wyrównawczego to znaczy że masz walniętą uszczelke pod głowica, ale w Twoim przypadku nie ma powodów do obaw, wszystko jest OK, chyba że zacznie ubywać płyn

PeJot
11-02-09, 20:49
W Civicach po jeździe węże są trochę napuchnięte - normalka ...

mozes
12-02-09, 11:18
W Civicach po jeździe węże są trochę napuchnięte - normalka ...
No to mnie troszkę uspokoiłeś
dzięki :)
pozdrawiam