PDA

Zobacz pełną wersję : Szyberdach - problem ( 5gen - 3d)



wczesniak
24-01-06, 15:42
Witam wszystkich
Jakis czas temu mialem przykre zdarzenie, z duza predkoscia wpadlem na kraweznik samochodem. Pierwsze uderzenie padlo na przednia os i prawe kolo, analogicznie bylo z tylem. Niestety skutek tego byl taki, ze autko zostalo troszke 'przekoszone' i mam problem z szyberdachem. Przy otwieraniu, trzeba go popchnac do gory z prawej strony, zeby mogl sie podniesc. Na szczescie zamyka sie bez problemu. Druga rzecza (niestety gorsza) jest to, ze z zewnatrz po lewej stronie pomiedzy uszczelka szyberdachu, a dachem (w tylnej czesci) powstala kilku milimetrowa szczelina i nie wiem w jaki sposob moglbym pozbyc się tego 'fanta'. Moze ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem i moglby mi doradzic jak pozbyc sie tej szczeliny, ewentualnie polecic jakis zaklad w okolicach Warszawy, w którym daloby sie to naprawic.
Pozdrawiam

jaqb
24-01-06, 17:44
fura na rame i pomiary zeby bez strachu latac dalej, a czy sam szyber da sie ustawic tego niewiem

Mateo
24-01-06, 18:05
A nie masz ty przypadkiem całego auta przekrzywionego ??

kris-cf
24-01-06, 19:25
Ja bym sie raczej bardziej przejmował tym ze masz poprzestawianą geometrie, a jak jest z zamykaniem drzwi? nie opadają czasem?sprawdz jeszcze szczeliny między błotnikami a drzwiami z obu stron,bo coś mi sie wydaje ze ci sie hania pokrzywiła :shock:

TDP
24-01-06, 19:27
zgroza :)

Waski
24-01-06, 19:29
nie no stary jak mozna o Hanke nie dbac :twisted:

jaqb
24-01-06, 19:32
no napisał ze " Niestety skutek tego byl taki, ze autko zostalo troszke 'przekoszone' i mam problem z szyberdachem."....ale pewnie nie tylko szyber, szkoda

reXio
24-01-06, 21:43
jesli masz seryjny szyberdach wpuszczany miedzy dach a tapicere to:

1. mysle ze bedzie bardzo podobny do mojego :)

2. szyba jest mocowana na 4 srubach - po 2 dla kazdej ze stron - zapewnia to mozliwosc ustawienia szyby tak aby idealnie pasowala do plaszczyzny dachu - jednak jest to glownie w plaszczyznie gora - dol a nie prdzod tyl - tez troszke ale minimalnie. Sprobuj...

Jesli to nic nie da to:

3. Zrzucasz podsufitke i widzisz dokladnie cala kasete - jest mocowana na 6 czy 8 srubach - tutaj mozesz bardziej poregulowac a i sprawdzisz czy cos sie nie poprzesuwalo - bedzie to widac!!!

4. Powodzenia!

5. Ostry byl ten strzal? Z opisu wynika ze tak :(

wczesniak
25-01-06, 07:26
Ostry byl ten strzal? Z opisu wynika ze tak


Life is brutal and shit happens :(

Nie bylo to zbyt przyjemne uczucie, tym bardziej, ze Hani tak sie dostalo.
Co do szyber, to jest on seryjny, a strzal, to faktycznie byl mocny, oprocz ww sprawy strzelily mi przednie opony i alusy poszly do prostowania :(

siemaR
25-01-06, 07:35
jak sie fele dały wyprostować to nie był aż tak strasznie mocny ;) Trochę dziwne że zawieszenie nie zamortyzowało uderzenia i dach się przestawił, no ale może.... Przy uderzeniu miałeś otwarty ten szyber? Jak tak to może po prostu go przesuneło na mocowaniach i po regulacji będzie ok :) A jak faktycznie przekosiło cały dach to nie chce źle wróżyć, ale możesz się spodziewać że przednia szyba może pęknąć :( Koniecznie sprawdź geometrię.

wczesniak
25-01-06, 07:57
Trochę dziwne że zawieszenie nie zamortyzowało uderzenia i dach się przestawił

Uderzenie nie bylo symetryczne, a kraweznik do najnizszyk nie zaliczal sie. Bylo to juz jakis czas temu i na szczescie szyba mi nie peka, a szyber byl zamkniety.

reXio
25-01-06, 09:07
czy otwarty czy zamkniety nie ma znaczenia!!! On laczy sie z miejscem zamykania jedynie na miekkich uszczelkach wiec to ze byl zamkniety niczego nie zmienia...

Poprobuj regulowac jak Ci napisalem. Moze slupki dostaly jakiegos naprezenia ale wrocily do swojego pierwotnego stanu a mocowania szyberdachu juz nie. To jest mozliwe!

havok
25-01-06, 12:03
jesli masz seryjny szyberdach wpuszczany miedzy dach a tapicere

Seryjny w 3d i coupe 5 gen był otwierany na zewnątrz, a nie pomiędzy dach i tapicerkę.

jaqb
25-01-06, 13:50
jesli masz seryjny szyberdach wpuszczany miedzy dach a tapicere

Seryjny w 3d i coupe 5 gen był otwierany na zewnątrz, a nie pomiędzy dach i tapicerkę.

racja, najfajniej otwierany szyber jaki jest :)

dlatego moze byc klopot jesli fura jest przesunieta :?

reXio
25-01-06, 14:08
coupeta miala na bank na dach ale 3D... hmm... wychodzi na to ze tylko 5D mialy wpuszczany jesli chodzi o cify ;)

wczesniak
25-01-06, 14:19
dokladnie, otwierany jest na zewnatrz

jaqb
25-01-06, 16:24
coupeta miala na bank na dach ale 3D... hmm... wychodzi na to ze tylko 5D mialy wpuszczany jesli chodzi o cify ;)

chyba chodzi cały czas o rocznik 92 -95 a tam wiadomo jak było 2/3d i 4d...przeciez w coupe po 96 szyber juz do srodka wjezdza i w 3 d tak samo, myle sie?

reXio
25-01-06, 17:06
jasny gwint - moj blad - fakt chodzi o generacje nizej niz moja :oops: