PDA

Zobacz pełną wersję : FILTR PALIWA



kuki500
24-01-06, 16:37
CZY JEST W HONDZIE CIVC 93 1.3 16V FILTR PALIWA JAK JEST TO GDZIE ???

ANTEK
24-01-06, 16:57
jest, przy tylnym lewym kole, pod taką klapko-zaślepką :) koszt filtra jakies 10zł, symbole JC i FILTRONA moge podac jak bede w chacie, pozdro

kuki500
24-01-06, 18:03
jak myslisz jak wymienie filtr paliwa bedzie liepiej palił nie bedzie mi przerwyal

jinjet
24-01-06, 18:49
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10388


prosze.

Waski
24-01-06, 19:53
jest, przy tylnym lewym kole, pod taką klapko-zaślepką n koszt filtra jakies 10zł, symbole JC i FILTRONA moge podac jak bede w chacie, pozdro

przy tylnym lewym :?: zgrywasz sie czy mowisz powaznie :?: gdzie tam moze byc filtr :?:

kris-cf
24-01-06, 20:04
Wiem ze jest tam filtr paliwa na 100% ale gdzie dokładnie to tez nie wiem, sam musze go zmienic,kupiłem z filtrona za 13zł jak bedziesz chciał to podam symbol.

siemaR
24-01-06, 20:13
szukajcie a znajdziecie ;) filtry są dwa :P
http://img513.imageshack.us/img513/250/filtr5mz.jpg (http://imageshack.us)

kris-cf
24-01-06, 20:17
A najciekawsze jest to ze prawie zaden katalog z filtrami nie pokazjue że cif z silnikiem 1,3 16v ma jakikolwiek filtr paliwa

Waski
24-01-06, 20:19
ok ale jest napisane
FUEL FILTER (FRONT)
(D13B2 EUROPE & ko ENGINE
a w d15b2 jest w jakims innym miejscu :?:

siemaR
24-01-06, 20:30
ok ale jest napisane
FUEL FILTER (FRONT)
(D13B2 EUROPE & ko ENGINE
jest napisane, bo pytanie brzmiało gdzie jest w D13B2 :twisted:


a w d15b2 jest w jakims innym miejscu
jest w innym :D

Waski
24-01-06, 20:52
w d15b2 filtr znajduje sie przy silniku.

http://img376.imageshack.us/img376/1448/filtr3id.th.jpg (http://img376.imageshack.us/my.php?image=filtr3id.jpg)

dobry rysunek :?:

ANTEK
24-01-06, 20:57
jak myslisz jak wymienie filtr paliwa bedzie liepiej palił nie bedzie mi przerwyal


niestety nie wiem czy to pomoze twojej hannie, przyczyn pewnie moze byc mnóstwo. Ale wymiana filtra paliwa na pewno nie zaszkodzi wkoncu koszt znikomy co nie? :)

ps1
nawet nie wiedzialem ze d13b2 ma dwa filtry paliwa.... tzn ze ma jeszcze jeden z przodu:D

ps2
kody filtrów paliwa:
- FILTRON PS 968 (sprawdzony)
- B34020JC (podobno też:)

ps3
ktos wymienial ten filtr z przodu? jakies kody, oznaczenia, doswiadczenia ;) ?

siemaR
24-01-06, 21:07
w d15b2 filtr znajduje sie przy silniku.



dobry rysunek

niedobry, bo widać filtr, a nie widać gdzie on jest ;) a jest przy aku, na ścianie grodziowej - ten będzie trochę lepszy :D

http://img211.imageshack.us/img211/9273/filtr6xq.jpg (http://imageshack.us)

a jak już o filtrach to teoretycznie powinno się go(je) wymieniać co 2 lata, albo 40kkm

Nitek_1984
01-08-06, 10:45
witam
wedlug tego postu sa dwa filtry, to moze ktos mi powie, czy to co zaznaczylem na załączonym zdjeciu, to jest filtr, czy pompka od paliwa...? Bo ja juz jestem zielony, gdzie w d13b2 mialby ten przedni filtr sie znajdowac...
PS - to moj pierwszy obrazek na forum, wiec mam nadzieje, ze dobrze wyszlo ;)



http://msi.pl/~msi917/foto1.jpg

burza21
01-08-06, 13:03
To jest pompa paliwa w tych silnikach była mechaniczna :idea: :idea: :idea:

Nitek_1984
01-08-06, 13:15
Ok, to juz wiemy, ze to pompa :D
a zna ktoś może przybliżony koszt wymiany tej pompy, lub czy robi się coś takiego, jak jej regeneracja, lub coś w tym rodzaju? :?
A jesli to jest pompa, to kto mi powie, czy na tym zdjeciu jest filtr paliwa??

burza21
01-08-06, 14:57
Na zdjęciu niema filtra filtr znajduje się przy zbiorniku paliwa tzn. pod spodem samochodu. Najczęściej w tych pompach psują się uszczelniacze i pompa zaczyna wyrzucać olej na zewnątrz przez otwory odpowietrzające membranę. Co do wymiany najlepiej sprawdzić pompę zdejmując z niej przewód doprowadzający paliwo do gaźnika w jego miejsce założyć przewód o długości ok. 50cm koniec przewodu wsadzić do naczynia np. słoika uruchomić samochód na 60s po tym czasie wyłączyć silnik jeżeli ilość paliwa w słoiku jest mniejsza niż 833ccm(sześciennych) to należy sprawdzić wszystkie przewody czy nie są zagięte lub uszkodzone jeśli nie> to sprawdzić filtr czy nie jest zapchany ( filtr przy zbiorniku) jeśli nie jest> wtedy należy wymienić pompę paliwa pompa kosztuje ( używana) 70/100zł wymienia się ją samemu to bardzo proste trzeba tylko dokręcić obudowę filtra powietrze żeby uzyskać potrzebny dostęp do dwóch nakrętek które trzymają pompę jest to bardzo proste nic skomplikowanego czas to jakieś 1-2 godz. ( tego się raczej nie regeneruje bo te dwie części z jakich się ona sklada to są fartuchy blach zawinięte między soba i stanowią obudowę więć ja by to otwożyć???)

Nitek_1984
01-08-06, 15:36
OK, dzięki za wyczerpująca odpowiedź, jutro postaram się zrobic taki test, bo autko mi szarpie na benzynie :? W czwartke oddaje do mechanika, a moze predzej sam cos wymysle...

I ostatnie mysle pytanie ktore mnie nurtuje: w tym temacie (wyzej) jest rysunek, na ktorym widac wyraznie, ze d13b2 oprocz filtra z tyłu posiada tez jakis filtr paliwa z przodu.. ale jakos nie znalazlem go u siebie pod maską.. To zle? :wink:
PS Ten do tylu juz kupilem (za 10zł), ale nie moglem go znalezc majac auto na lewarku.. poszukam jeszcze raz jutro...

burza21
01-08-06, 16:24
I ostatnie mysle pytanie ktore mnie nurtuje: w tym temacie (wyzej) jest rysunek, na ktorym widac wyraznie, ze d13b2 oprocz filtra z tyłu posiada tez jakis filtr paliwa z przodu.. ale jakos nie znalazlem go u siebie pod maską..
hehehe przeczytaj ten rysunek dokładnie ten rysunek to nie D13B2 ale D15B2 pierwszy jest gaźnikowy a drugi na wtrysku dwu punktowym tak samo i to zdjęci też ukazuje nam filtr chyba większość hond wyposażonych w wtrysk czy to dwu punktowy jak to w D15B2 czy wielo punktowy D16Y7 posiadał filtr paliwa na ścianie grodziowej a silniki gaźnikowe D13B2 czy D15B3 miały taki filtr przy zbiorniku

Nitek_1984
01-08-06, 17:03
nie zrozumieliśmy się - mówie o tym rysunku jeszcze wyżej :D

i tam wyraznie jest zaznaczony gaznik, do tego strzałka na przedni filtr i napis D13B2 - czyli rozumiem przez to, ze zaznaczyli, ze ten filtr znajduje sie w tej wersji...?
Chyba ze moje autko to nie jest wersja "Europe" i nie kwalifikuje sie pod ten obrazek... :wink:

burza21
01-08-06, 17:28
Ok. już się przyjrzałem i wiem gdzie ten filtr się znajduje o ile go założono w niektórych wersjach zakładano jeszcze taka metalowa bańkę na ten wężyk w tym czerwonawym oplocie, co jest bezpośrednio połączony z gaźnikiem był on umieszczony między pompa a gaźnikiem jakieś 15cm od pompy. Jak miałem civika z 92r z silnikiem D15B3 . w takiej budzie jak ty tylko sedna to miałem cos takiego ale potem to wywaliłem i założyłem wężyk bezpośrednio z pompy do gaźnika.

Nitek_1984
02-08-06, 10:42
ok, dzięki za odpowiedź.
Dzisiaj podnosze tył auta i szukam filtra z tyłu, a przy okazji rozejrze się, czy mam jakiś filtr z przodu tam gdzie opisałeś...

Nitek_1984
02-08-06, 10:42
ok, dzięki za odpowiedź.
Dzisiaj podnosze tył auta i szukam filtra z tyłu, a przy okazji rozejrze się, czy mam jakiś filtr z przodu tam gdzie opisałeś...

Egon
03-08-06, 01:04
[quote="Nitek_1984"]Ok, to juz wiemy, ze to pompa :D
a zna ktoś może przybliżony koszt wymiany tej pompy, lub czy robi się coś takiego, jak jej regeneracja, lub coś w tym rodzaju? :?
quote]

Koszt nowej orginalnej pompki paliwa to 170 zl i jesli zrobi ci to mechanik to 30zl robocizna:)
Nieda sie jej naprawic bo jak juz tu ktos podpowiedzial ona jest nie rozbieralna:)
A jesli chodzi o uzywki to jesli za jakis czas chcesz miec to samo to mozesz dac uzywana , nowa to nowa:)

Pozdro!!

Egon
03-08-06, 01:04
[quote="Nitek_1984"]Ok, to juz wiemy, ze to pompa :D
a zna ktoś może przybliżony koszt wymiany tej pompy, lub czy robi się coś takiego, jak jej regeneracja, lub coś w tym rodzaju? :?
quote]

Koszt nowej orginalnej pompki paliwa to 170 zl i jesli zrobi ci to mechanik to 30zl robocizna:)
Nieda sie jej naprawic bo jak juz tu ktos podpowiedzial ona jest nie rozbieralna:)
A jesli chodzi o uzywki to jesli za jakis czas chcesz miec to samo to mozesz dac uzywana , nowa to nowa:)

Pozdro!!

:::JanG23:::
04-08-06, 13:04
siemka
ja mam d 13b2 i filtr paliwa jest tylko z tyłu przy baku pod plastikową osłoną a też szukałem i szukałem myślałem że jest też w komorze silnika ale prześledziłem wszystkie wężyki paliwa i nic
pozdro mam nadzieje że to komuś pomoże

:::JanG23:::
04-08-06, 13:04
siemka
ja mam d 13b2 i filtr paliwa jest tylko z tyłu przy baku pod plastikową osłoną a też szukałem i szukałem myślałem że jest też w komorze silnika ale prześledziłem wszystkie wężyki paliwa i nic
pozdro mam nadzieje że to komuś pomoże

Nitek_1984
04-08-06, 14:18
siemka
ja mam d 13b2 i filtr paliwa jest tylko z tyłu przy baku pod plastikową osłoną a też szukałem i szukałem myślałem że jest też w komorze silnika ale prześledziłem wszystkie wężyki paliwa i nic
pozdro mam nadzieje że to komuś pomoże

potwierdzam - u mnie jest identycznie. Filtr udało sie wymienić ;)
Napisze jeszcze tylko, ze filtr nie znajduje sie pod osłoną idącą na przewodach od wlewu paliwa, tylko na przewodach wychodzących z baku w stronę silnika - tam jest plastikowa osłonka. Czytałem wcześniej, że sa problemy z lokalizacją..
Zeby ściągnąć filtr, musiałem zerwać zatrzaski które były na osłonie, a potem przeciąć opaskę która trzymała filtr, bo była lekko zardzewiała.. :wink:
pzodro

Nitek_1984
04-08-06, 14:18
siemka
ja mam d 13b2 i filtr paliwa jest tylko z tyłu przy baku pod plastikową osłoną a też szukałem i szukałem myślałem że jest też w komorze silnika ale prześledziłem wszystkie wężyki paliwa i nic
pozdro mam nadzieje że to komuś pomoże

potwierdzam - u mnie jest identycznie. Filtr udało sie wymienić ;)
Napisze jeszcze tylko, ze filtr nie znajduje sie pod osłoną idącą na przewodach od wlewu paliwa, tylko na przewodach wychodzących z baku w stronę silnika - tam jest plastikowa osłonka. Czytałem wcześniej, że sa problemy z lokalizacją..
Zeby ściągnąć filtr, musiałem zerwać zatrzaski które były na osłonie, a potem przeciąć opaskę która trzymała filtr, bo była lekko zardzewiała.. :wink:
pzodro