PDA

Zobacz pełną wersję : Zamarzające szyby civic V gen



LechuLK
09-02-09, 19:38
Witam

Mam taki problem, że przy minusowych temperaturach zamarza mi przednia szyba. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie zamarzała od środka. Czy inni też tak mają w Civicu V generacji? Czy to kwestia nieszczelności? Trochę wkurzające jest skrobanie szyby od środka i te zeskrobiny w środku (wygląda jakbym kabrioletem w zimie jechał).

airman
09-02-09, 19:50
Musisz usunąć jak najwięcej wilgoci z auta, zbadaj czy nie masz przecieków(mokra podłoga, mokro w bagarku), używaj w zime dywaników gumowych i wywalaj z nich wode przed dłuższym postojem. Jeśli auto jest suche w środku, to szyba nie powinna zamarzać.

pwl
09-02-09, 20:07
Wystarczy byle pierdoła, żeby zamrazły. Jak masz niedogrzany samochód (czyli np jeździsz po mieści i ta wilgoć nie zdąży odparować) to nie ma bata żeby nie zamarzło :P Moja rada - kup sobie osłonkę na przednią szybę, taką zakładaną od zewnątrz. Szyba nie marźnie z zewnątrz, a co za tym idzie od środka też jest czysta (nie wychładza się na tyle, żeby zmrozić osadzoną w środku wilgoć).

Manies
09-02-09, 20:08
Pewnie masz wilgoć w aucie,ewentualnie bardzo mocno grzejesz w aucie i różnica temperatur powoduje że skrapla Ci sie wilgoć na szybie a jak jest mróż to poprostu zamarza! Ja mam materiałowe dywaniki i deligatna wilgoć występuje w bagażniku ale naszczęście nic mi nie zamarza natomiast jak słoneczko mocno grzeje to niekiedy potrafi tylnia szyba zaparować:D

yautja
09-02-09, 20:26
Ja przy dużych mrozach miałem dużo wody pośniegowej w gumowych dywanikach i z rana robiła się w nich dość gruba warstwa lodu, natomiast szyby jeszcze nigdy mi od środka nie zamarzły. Może masz nieszczelną uszczelkę w podszybiu? Według mnie nawet przy wilgoci w środku nie ma prawa zamarzać.

rem1k
09-02-09, 23:11
tez mi sie raz tak zdazylo i moja rada-jak juz zejdzie Ci lod to wez umyj porzadnie szybe od wewnatrz jakims dobrym plynem do mycia okien. Zrobilem tak i od tego czasu ani razu nie zamarzla. I musisz miec na uwadze ze jesli zostawiasz auto na mrozie to szyba nie moze byc zaparowana.

embargo
10-02-09, 10:04
Mam ten sam problem w eg4 źródło trywialne - gumowe "dywaniki" zimą woda z butów nie paruje zostaje na nich i staje się źródłem takiego wrednego efektu ;]

Dmorozik
10-02-09, 10:12
Yez miałem taki problem to...włączyłem klime i... jest super. Lecz jeśli nie masz to na allegro są dostępne osuszacze i o dziwo działają

kamilek1916
10-02-09, 10:15
tak jak piszą poprednicy spowodowane jest to wilgocia w samochodzie i tym że w zimie pewnie mocno grzejesz w samochodzie... Powodem moze byc np. woda na wywanikach o czym pisal juz ktos wczesniej... ;)

rutkose
10-02-09, 10:29
Jak zaparkujesz auto to połóż na desce rozdzielczej zwykłą gazetę jak np. express, dziennik itp. Działają one rewelacyjnie jako pochłaniacz wilgoci. Możesz do tego przed wyjściem do domu przełaczyc nawiew na same nogi.

radek83
10-02-09, 10:33
Może być też inny powód - włącz ogrzewanie, nadmuch na szybę i sprawdź czy szyba nie paruje. Jeżeli paruje to możesz mieć nagrzewnicę uszkodzoną. Czasem dodatkowo czuć płynem chłodniczym ale nie zawsze. Podstawowy objaw to parowanie albo przeciek do kabiny (szczerze to nie szukałem jeszcze miejsca umieszczenia nagrzewnicy w D13B2). Identyczny przypadek miałem w moim poprzednim CC900, którego mimo wszystko dobrze wspominam chociaż to Fiat :) - przednia szyba marzła, po włączeniu nawiewu parowała, po jakimś czasie dopiero było czuć było płynem.

LechuLK
10-02-09, 13:49
Nawiew u mnie działa poprawnie a dywaniki mam welurowe. Obstawiam u siebie jakąś nieszczelność przy szybie. Spróbuje z tą gazetą :P

pwl
10-02-09, 19:43
Jak już o "osuszaczach" mówimy - kreda, taka zwykła jak po tablicy się pisze ;P

rutkose
10-02-09, 21:42
Spróbuje z tą gazetą :P

Tylko tomusi by najzwyklejsza drukowana gazeta, a nie jakieś pismo np. Tele tydzień :O:O:O:O Rozchodzi się o papier :cool:

Mati_1979
10-02-09, 21:58
U mnie też czasami zamarza szyba od wewnątrz. nie wiem czy to wina wilgoci w środku czy może większej wilgotności na zewnątrz w czasie mrozu. W ciągu tej zimy zamarzniętą szybę od wewnątrz miałem tylko 2 razy a poza tym to tylko od zewnątrz.

Matys222
11-02-09, 12:28
Ja mam szczelną szybe itp i też mi zamarza czasami...poprostu jedzie sie gdzieś auto sie nagrzeje jest duża różnica temperatur między autem a na zewnątrz szyba paruje a pozniej ta para zamarza...