PDA

Zobacz pełną wersję : Padnięte wycieraczki civic 5d



adaki
23-01-06, 19:38
Witam.
Przestały mi działać przednie wycieraczki ( nie działają na żadnym biegu). Bezpiecznik ( z instrukcji wynika, że jest wspólny dla wycieraczek przednich, tylnych oraz spryskiwaczy) jest dobry, reszta działa. Czy ktoś miał do czynienia z taką awarią? Z góry dzięki za pomoc.

Dexter
23-01-06, 19:43
To ze bezpiecznik jest dobry to nie znaczy ze silniczek dziala :? U nas w warsztacie mielismy juz takie przypadki ze silniczki sie palily a bezpieczniki byly ok. Normalnie powinien pasc najpierw bezpiecznik a tu nic z tego padal silniczek i zostawalo juz go tylko wymienic :sad:

ppm702
23-01-06, 21:42
sprawdź miernikiem albo żarówką napięcie na kostce zasilającej silniczek i poprawność połączenia samej kostki. Jeśli będzie napięcie -> niestety silniczek do wymiany :?

adaki
23-01-06, 21:56
Orientuje się ktoś ile taki silniczek kosztuje? Jeśli spalił się silniczek a nie bezpiecznik, to czy później lepiej wstawić tam jakiś mniejszy (oryginał 20A)?

Dexter
23-01-06, 22:07
Najlepiej wstawic taki bezpiecznik jaki przewidziala fabryka. Powinno byc to napisane na klapce od bezpiecznikow

jinjet
23-01-06, 23:26
padl pewnei silniczek i byly juz tu takie tematy bo dosc czesto sie o tym slyszy w 5d, cena nowego jest chora w serwisie wiec zostaje ci zakup uzywanych tu na forum albo allegro , ewentualnei dopasowanie od 5gen bo sa prawie idenyczne, ja mam wstawiony od 5 gen i po malym dopasowaniu pieknie dziala.

Diups
24-01-06, 11:51
aMi wczoraj tylna wycieraczka wlaczyla sie po 20 minutach od odpalenia auta - przymarzlo cos i nie chciala nawet ruszyc )

Mach33
03-03-06, 10:23
Mialem identyczny przypadek nie dzialaly przednie wycieraczki a bezpiecznik byl dobry. Okazalo sie ze trzeba przeczyscic silniczek i wszystko wraca do normy czyli zaczyna dzialac i nie trzeba nic wymieniac :D

michszym
19-08-06, 14:03
Witam,

mam ten sam problem - nie działają przednie wycieraczki na żadnym biegu (tylne, spryskiwacz przednich i tylnych są ok)

byłem u jednego elektryka ale był akurat tylko szef i praktykant bo ten co się zna jest akurat na urlopie :(
praktykant rozebrał podszybie i sprawdził - na kostce doprowadzającej sygnał jest tylko napięcie na jednym styku - tak jakby sygnału sterującego w ogóle nie było.
Bezpiecznik jest ok. Silnik też się kręci po podłączeniu do innego źródła zasilania.

Powiedział że to prawdopodobnie przełącznik zespolony ale bał się podjąć rozebrania (praktykant).

Wie ktoś gdzie to w Warszawie można tanio zrobić a przede wszystkim stwierdzić czy to na pewno ten przełącznik bo sama jego wymiana jest bardzo łatwa?

Jeśli to przełącznik to czy się ktoś orientuje czy od modelu 92-95 będzie pasował przełącznik (bo taki znalazłem już za nieduże pieniądze na allegro)?
Ja mam model z 96r MA876

jinjet
19-08-06, 15:11
musisz wymontowac swoj , poejchac i sprawdzic , albo porownac ze zdjeciem z allegro, ja tak robilem z silniczkim, innej mozliwosci nei ma.

michszym
19-08-06, 20:07
pozostaje porównać tylko ze zdjęciem bo znaleziony na allegro jest poza Warszawą.

Pozostaje jeszcze pytanie czy to na pewno wina przełącznika, dlatego też pytałem się czy ktoś może polecić taniego elektryka w Warszawie.
Ale o tym może już napiszę w Ogólne/Klubowe i regionalne/Warszawa w topiku Warsztaty - Polecacie/Odradzacie lub Porady.