PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpanie na zimnym silniku D13B2



radek83
08-02-09, 12:47
Witam!

Na początek chciałbym wszystkich powitać - wreszcie fajne forum o Hani :)

Mam Civica V-GEN z silnikiem D13B2.

Od pewnego czasu mam problem z zimnym silnikiem. Najpierw szarpał tylko, jeżeli hamowałem silnikiem, teraz zaczął szarpać podczas przyspieszania. Jeżeli silnik zagrzeje się problem całkowicie ustępuje.

Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu??

Dodam jeszcze, że nie mam instalacji gazowej - tylko paliwo!

radek83
09-02-09, 13:47
Czy podpowie mi ktoś czego szukać?

plakon83
09-02-09, 14:41
Zobacz to:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10243&highlight=D13b2+szarpanie
Jak nie pomoże użyj opcji szukaj.

Skoti
09-02-09, 15:39
Podstawowe pytanie, kiedy wymieniałeś świece, kable, filtry, kopułke aparatu ?

radek83
09-02-09, 16:12
Co do szukania na forum to szukałem ale do tego konkretnie postu nie dokopałem się.

A co do wymieniania - zgodnie z sugestią dzisiaj kupiłem i wymienię świece. Nie chcę kupować wszystkich części na wyrost bo potem okaże się, że to coś zupełnie w innym miejscu.
Co do kopułki i kabli - na razie nic nie wymieniałem. Bałem się, że te problemy od gaźnika pochodzą.

Wymieniłem świece - jest lepiej, nie szarpie podczas przyspieszania. Lepiej odpala, szybciej ssanie się wyłącza, ogólnie "odmulił" się troszkę i lepiej jedzie. Pozostało szarpanie na zimnym silniku jak zdejmę nogę z gazu (około 3 tys. obrotów) - czy to typowe dla D13B2?

yonaszo
10-02-09, 02:36
u mnie w identyczny sposób zaczęła się powolna śmierć aparatu zapłonowego. z czasem już miał duże problemy z jakimkolwiek przemieszczaniem. wymiana>>jeździ normalnie.
w każdym bądź razie, ja na 90 procent obstawiałbym którąś część układu zapłonowego.

radek83
10-02-09, 11:20
Aha - czyli na razie skoro się poprawiło pozostaje obserwować i mieć nadzieję, że to nie aparat zapłonowy :)

PS. Tak przy okazji - chcę wymienić filtry paliwa ale nie mogę znaleźć w sklepach filtra montowanego w okolicy zbiornika paliwa. Jaki on ma symbol? Przekopałem allegro, strony między innymi Filtron-u itp. Wszędzie przeznaczone do D13B2 ale IV-gen. Jak jest dla V-gen to D15 albo D16. A może to te same filtry tylko opisy tak mylące?

yonaszo
10-02-09, 14:52
Aha - czyli na razie skoro się poprawiło pozostaje obserwować i mieć nadzieję, że to nie aparat zapłonowy :)

PS. Tak przy okazji - chcę wymienić filtry paliwa ale nie mogę znaleźć w sklepach filtra montowanego w okolicy zbiornika paliwa. Jaki on ma symbol? Przekopałem allegro, strony między innymi Filtron-u itp. Wszędzie przeznaczone do D13B2 ale IV-gen. Jak jest dla V-gen to D15 albo D16. A może to te same filtry tylko opisy tak mylące?

ja na początku byłem przekonany, że to gaźnik i trochę*zaskoczyła mnie informacja, że to aparat zapłonowy. ale cala sytuacja nastąpiła jak auto już prawie w ogóle nie jechało i w końcu później nie chciało nawet zapalać.

co do filtra paliwa. na pewno maja takie w intercarsie - ja zawsze podawałem oznaczenie silnika i dostawałem właściwy.
a na allegro to chyba słabo szukałeś :p
http://allegro.pl/item547798821_filtr_paliwa_honda_civic_1_3_16v.htm l

radek83
10-02-09, 20:03
Ale podobno w D13B2 są dwa filtry - ten jest chyba z komory silnika? A jaki ma symbol ten drugi, od zbiornika paliwa?

PS. Ten, który podałeś też znalazłem :)

yonaszo
11-02-09, 23:22
na pewno taki jak podałem siedzi pod autem, przy zbiorniku. a o jaki drugi chodzi to nie wiem.
ja mam dwa bo dodatkowy pod maskę sam sobie założyłem jak mi raz poszedł syf ze zbiornika (założony na przewodzie paliwowym przed pompą jeszcze).
coś gdzieś kiedyś czytałem, że podobno jest jeszcze jakiś przy gaźniku, ale do tej pory go nie znalazłem :p.

nike69
11-02-09, 23:40
a tam nie ma zadnego filtra przy gazniku, byl montowany chyba tylko w niewielu wersjach ten w komorze silnikowej i mozna go samemu tez zalozyc dodatkowo, mi zalozyl mechanik przy okazji a jest on miedzy pompa a gaznikiem
chociaz chyba lepiej by bylo tak jak ty zrobiles przed pompa zeby syf do niej nie wlecial

Skoti
12-02-09, 12:51
Nie sądze żeby aparat miał znaczenie że na zimnym silniku szarpie.
Jakby aparat był walniety to by szarpał cały czas. Wyreguluj gażnik tylko poszukaj dobrego gażnikowca żeby nie spartolił roboty