PDA

Zobacz pełną wersję : Brak ogrzewania....



bartol
23-01-06, 08:21
Witam
Dzwonil do mnie przed chwila kuzyn ze padlo mu ogrzewanie w aucie dodam ze do wczoraj wszystko bylo ok :roll: silniczek cieply wskazowka od temp jest prawie przy polowie i zawor ten przy silniku tez sie otwiera :roll: auto to Civic z motorem D13b2
podpowiedzcie gdzie szukac ewentualnej przyczyny bo kuzyn bardzo zdesperowany a mrozy u nas duze.... :wink:


Juz wszystko jasne przymarzl plyn w nagrzewnicy.... :wink:

Gr00bY
23-01-06, 09:35
A płyn jest na full w chłodnicy?

piekarnik
23-01-06, 11:07
mam bardzo podobny problem z tym że u mnie jest jeszcze gorzej bo silnik się bardzo nagrzewa! Auto Civic 4g D16A9
W skrócie wygląda to tak samochód się szybko nagrzewa na wolnych obrotach, ogrzewanie nie działa, płyn nie jest zamarźnięty. Górny przewód, który idzie do chłodnicy jest gorący a dolny zimny jak cholera nic się nie nagrzewa. Przewody do nagrzewnicy też zimne. Płyt w układzie jest jak się naciska przewody do chłodnicy to słychać w nich płyn. W zbiorniczku wyrównawczym też OK!
Brak chłodzenia silnika auto po 10 min jazdy trzeba zatrzymać i czekać aż ostygnie bo tem silnika podchodzi pod czerwone pole!!!!
CO ROBIĆ - termostat czy pompa wody albp może coś jescze innego!!!!
PLEASE HELP BO JESTEM UNIERUCHOMIONY!!!!!

Gr00bY
23-01-06, 11:13
Zrobil Ci się czop z lodu w którymś miejscu. Wstawić samochód do garażu albo pod silnik farelka. Potem wymiana płynu w chłodnicy połączona z płukaniem gorącą wodą z czajnika. Na koniec odpowietrzasz układ. Wczoraj to przerabialem w punto kumpla.

Grzecho
23-01-06, 15:33
a może termostat siadł i nieotwiera się??
umnie jest tak samo tylko ja mam chłodnice od poloneza :D i mam wąż połatany z paru i mozliwe chyba jest że lewe powietrze łappie i się zapowietrza ??? wie ktoś na ten temat coś??
bo ciagle się nagrzewa jak dam mu buta w trasie aż do czerwonej podchodzi strzałki

FOREST
23-01-06, 18:46
Wczoraj to przerabialem w punto kumpla
możesz opisać krok po kroku co się powinno zrobić ??

Gr00bY
23-01-06, 21:25
Spuszczasz stary płyn w ciepłym pomieszczeniu tak aby reszta zamarznietego plynu mogla sie roztopic. W skrajnych przypadkach takich jak zamarzniete na kamien przewody gumowe polecam wlewanie wrzątku z czajnika. Odpalamy silnik, ogrzewanie na minimum, korek od chlodnicy zdjety, czekamy aż zacznie się bulgotać i zwracać płyn. Pilnujemy, żeby plynu było cały czas prawie pełno w chłodnicy. Gdy ciepła woda zacznie krążyć w wężach otwieramy ogrzewanie.... Jak przestanie bulgotać zakręcamy korek od chlodnicy i patrzymy czy nie wylewa się ze zbiorniczka wyrównawczego. Nastepnie powinnismy poczekac az sie wlaczy wiatrak, ale z racji tego, że sam z siebie raczej się nie włączy proponuje przejażdzke, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Ja tak robie i nigdy nie mialem potem problemów.

wh00per
25-01-06, 00:55
czop lodowy, na bank, mialem tak dzis rano, nagrzal mi sie do fulla a z dmuchawy zimniutko leci, slabiutkie borygo, na chwilowe rozwiazanie kupilem koncentrat, katastroficzne mrozy mina to trzeba bedzie wymienic, jak wylaczysz silnik to za godzine czop ci sie rozpusci

Kedar
25-01-06, 12:11
A jeszcze jedno pytanie w takim razie.

Mam tak, ze wczoraj wymienilem termostat i filtr paliwa, plyn nie jest zamarzniety nigdzie.
Autko na postoju na normalnych obrotach (do 1 200 obr.) zagrzewa sie normalnie. Ogrzewanie dziala, tak ze w srodku jest tak w miare cieplo. Gdy zaczynam jechac (przy zagrzanym silniku) temperatura zaczyna spadac i podnosic sie na przemian. W srodku powietrze jest bardzo marnie cieple

Prosze o rade.

barni
25-01-06, 13:31
mialem podobnie...jak bylo -20 to wskazowka od temperatury plynu wlatywala na czerwone a ogrzewanie nie dmuchalo.. sciagnalem na chwile waz od plynu i wylecial *****iscie duzy sopel...bylo za zimno zeby wymieniac caly plyn w chlodnicy,ale denaturat za 4zlote dolany do niego znacznie pomogl .... co do ogrzewania to w taki mroz,nawet jak wskazowka jest juz w polowie,to musze czekac jakies 15minut zeby lecialo cieplo...tak juz chyba musi byc:)

pozdrawiam

Kedar
25-01-06, 13:44
A czy wiecie, czy da cokolwiek przeplukanie nagrzewnicy :?:

pozdro