PDA

Zobacz pełną wersję : szczęki pytanie



yogiszczecin
03-02-09, 23:39
Czy szczęki w tylnym bębnie powinny mieć delikatny luz (po obwodzie bębna)?

mozes
04-02-09, 07:18
powinny, bęben musi się swobodnie obracać bez ocierania w przeciwnym razie będą się Tobie grzały koła, wzrośnie spalanie itp.
pozdr

yogiszczecin
04-02-09, 10:32
chodziło mi o to, czy szczeki mogą się ruszać tak jak by były za słabo zamocowane. To że bęben się obraca to dla mnie zrozumiałe.

A czy głośne tarcie szczęk hamulcowych może być wywołane np. przezkrzywe bębny?
Może trzeba z nimi pojechać na przetoczenie?

albin3
05-02-09, 17:14
Auto na podnośnik.I kręć powoli kołem.Jeśli tarcie słychać ciągle,to złe zamontowanie szczęk.Opcja 2.Może zmontowałeś inny rozmiar szczęk tzn. nie do tego modelu auta.I też będzie tarcie.Jeśli tarcie słychać cyklicznie,to bęben jest krzywy.A z przetoczeniem to uważaj.Bo jak będzie żle wykonane za jakiś czas szczęki i bębny do wymiany nie wspominając o efektywności hamowania.

Auto na podnośnik.I kręć powoli kołem.Jeśli tarcie słychać ciągle,to złe zamontowanie szczęk.Opcja 2.Może zmontowałeś inny rozmiar szczęk tzn. nie do tego modelu auta.I też będzie tarcie.Jeśli tarcie słychać cyklicznie,to bęben jest krzywy.A z przetoczeniem to uważaj.Bo jak będzie żle wykonane za jakiś czas szczęki i bębny do wymiany nie wspominając o efektywności hamowania.

Przepraszam!!!

Auto na podnośnik.I kręć powoli kołem.Jeśli tarcie słychać ciągle,to złe zamontowanie szczęk.Opcja 2.Może zmontowałeś inny rozmiar szczęk tzn. nie do tego modelu auta.I też będzie tarcie.Jeśli tarcie słychać cyklicznie,to bęben jest krzywy.A z przetoczeniem to uważaj.Bo jak będzie żle wykonane za jakiś czas szczęki i bębny do wymiany nie wspominając o efektywności hamowania.