PDA

Zobacz pełną wersję : Komputer silnika ECM - samodiagnostyka



Martinez77
03-02-09, 11:27
Szybkie pytanko - może ktoś będzie znał odpowiedź:

czy prawdą jest stwierdzenie że wylutowanie płytki odpowiadającej za immobilizer
ma wpływ na brak samodiagnostyki?

mam błąd 0 --> uszkodzony obwód samodiagnostyki
dostałem się do kompa i widzę że ktoś już tam wcześniej grzebał i zrobił co zrobił (powyżej) :mad:

skolopendra
03-02-09, 22:37
że wylutowanie płytki odpowiadającej za immobilizer

nie ma takowej płytki
immo jest zintegrowane z kompem

Martinez77
04-02-09, 07:48
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41a21522776d6fd2.html

lewy górny róg - płytka nad prockiem - to jakiś magik wylutował
ponoć własnie to jest układ odpowiadający za immo

Karuzel
13-02-09, 19:20
mozna usunac imo ale takze trzeba usunac ten caly zestaw od imo co jest przy stacyjce.
niemam dzis kompa ze soba ale jutro zerkne co oznacza ten kod 0 ale to napewno niema nic wspolnego z imo

Sławek
13-02-09, 19:59
Kod "0" to uszkodzone ECU bądź jego obwód.

Karuzel
13-02-09, 20:01
niewiem jak w hondach ale np w oplach cos takiego wyskakuje jak jest brak dobrej masy przy kompie i na testerze wychodza cuda hehe
najlepiej to musisz podlaczyc autko i spr wszystkie odczyty parametrow. gdyby komp byl uwalony to auta bys nie odpalil

Sławek
13-02-09, 21:10
gdyby komp byl uwalony to auta bys nie odpalil
I tu się mylisz, w zależności od tego co jest uwalone, różne będą objawy- auto może pracować w trybie awaryjnym, może coś nie działać, i w ostateczności jak napisałeś -może nie odpalić.

Karuzel
13-02-09, 21:22
w sumie tez racja..zalezy od auta i od sterownika...w niektorych byle *******a a auto nie gada... najlepiej to byloby "dokladnie" spr parametry i wtedy szukac.

mozes
16-09-09, 08:44
Sorka za odkopanie tematu ale mam jedno pytanie.
W jaki sposób CHECK ENGINE powinien wskazać Kod usterki: 0 - czyli uszkodzony moduł ECM.
W moim przypadku podczas zwarcia zworki i włączeniu zapłonu / bez uruchamiania silnika/ check engine zapala się i nie gaśnie.
Proszę o info.
pozdr

sentex
16-09-09, 10:52
Nie masz się czym martwić... gdy kontrolka cały czas się świeci oznacza to, że nie pokazuje żadnego błędu... czyli wszystko ok.