PDA

Zobacz pełną wersję : Umiejscowienie ECU 5 i 6 gen



szczupcio
19-01-06, 21:54
Witam ... speców od Hond. Jestem świeżak jeżeli chodzi o samochody a tym bardziej o civiczki stad moje pytanka, które dla wielu z Was bendą banalne.
Puki co jestem szczęśliwym posiadaczem civic D15B2 tylko te ... spalanie :cry:

Pyt 1 dotyczy komputerka w tym modelu, gdzie on sie znajduje ?? W artykule "samodiagnostyka" przeczytałem że pod nogami pasażera ale żal mi odrywać tam wykładzine bo jest przyklejona, ale znalazłem coś takiego (fot 1) tylko że nie pod nogami :) chyba że Wasze kobietki trzymaja nogi na bocznej ściance :smile:
Czy to coś na zdjęciu to właśnie komputer w tym modelu a jak nie to co to jest ??

http://img371.imageshack.us/img371/8118/dsci00357qi.jpg

Pyt 2 do czego służy ta kostka na fot 2 ?? wspomne ze jest po stronie kierowcy

http://img371.imageshack.us/img371/66/dsci00247qv.jpg

:570: Liczę na Waszą wyrozumiałość[

EDIT by ppm702
Zmieniłem tytuł wątku dla potomnych używających "szukajki"

Furious
19-01-06, 21:57
żadnych fotek nie widze

1. komputer jest z prawej strony przy nogach pasazera, wykladzina nie jest przyklejona, jest na takiej duzej spince

2. brak zdjecia, brak kostki, brak odpowiedzi :)

szczupcio
19-01-06, 22:36
Dzieki
Juz wiem coś wiecej. Moje przypuszczenia co do ECU narazie sie zgadzaja ;) ale co z ta kostka ??
aha i na zewnatrz komputerka jest niby dioda sygnalizujaca bledy ??

TOMI 3D
20-01-06, 23:21
aha i na zewnatrz komputerka jest niby dioda sygnalizujaca bledy ??

W 5 gen nie ma diody w kompie , jest kontrolka CHECK ENGINE w zegarach , a dioda to jest w kompach w 4 gen.

cifek wawa
02-01-07, 14:57
mam ten sam problem....brak zlacza, dioda w kompie.... 5gen d13b2 94r ktos rozwiazal juz ten problem??

Furious
02-01-07, 15:05
mam ten sam problem....brak zlacza, dioda w kompie.... 5gen d13b2 94r ktos rozwiazal juz ten problem??
Nie ma w d13b2 złącza bo jak sam piszesz jest dioda w kompie!!
Chcesz miec złącze to zmień silnik!
Nie widze problemu!

cifek wawa
02-01-07, 15:20
wiec jak odczytac bledy? po przekreceniu stacyji dioda nie mryga....
mysle zeby odlaczyc sonde i sprawdzic czy wtedy cos wyswietli jesli nie zamryga to chyba cos z kompem nie tak??? napisz tylko czy dobrze glowkuje??

Chipsy2
02-01-07, 16:03
A ja mam u siebie błąd układu chłodzenia "6" i nie ho*ery nie mogę się go pozbyć. Fakt jest faktem że troszkę się płyn sączy z pod pompy ale chyba około 100 mililitrów na 1000 to nie jest taki ubytek żeby robić awanturę o błąd. Może trzeba jakiś reset kompa zrobić ? Silnik ja w opisie.

rooty
02-01-07, 17:08
szczupcio: nie wiem co to za kostka, niektore kostki nie sa wykorzystywane / podlaczane (zalezy od modelu i wyposarzenia)

Chipsy2: rozlacz akumulator na minute (reset kompa) i podlacz spowrotem sprawdzajac czy nadal masz ten blad. Twoj opis wskazuje na to ze jest "cos" nie tak, sprawdz szczelnosc, czujnik lub jego kable (masz w manualu jak to zrobic)

Furious
02-01-07, 17:47
Chipsy2: rozlacz akumulator na minute (reset kompa) i podlacz spowrotem sprawdzajac czy nadal masz ten blad. Twoj opis wskazuje na to ze jest "cos" nie tak, sprawdz szczelnosc, czujnik lub jego kable (masz w manualu jak to zrobic)
nie akumulator tylko bezpiecznik ECU :!:

rooty
02-01-07, 18:15
Chipsy2: rozlacz akumulator na minute (reset kompa) i podlacz spowrotem sprawdzajac czy nadal masz ten blad. Twoj opis wskazuje na to ze jest "cos" nie tak, sprawdz szczelnosc, czujnik lub jego kable (masz w manualu jak to zrobic)
nie akumulator tylko bezpiecznik ECU :!:

Tzn przy D13 taki trik nie dziala? Ja rozumiem ze przy odpieciu aku wszystko sie resetuje ale tak tez mozna

anszun
28-01-07, 11:11
Proszę o pomoc. Mam Civica rocznik 95. Sedan automat. Skrzynka bezpieczników w kabinie(dwurzędowa) Za diabła nie mogę ustalić który bezpiecznik jest od ECU, a muszę zrobić reset.

EJ2 Siwy
28-01-07, 11:35
wystarczy poszukac.Tu masz faq na temat resetu ecu. http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=9708

adamu123
28-01-07, 11:41
skrzynka z tym bezpiecznikiem znajduje sie pod maską po lewej stronie aku
to jest drugi bespiecznik od lewej u góry 7,5A a na pokrywce od skrzynki jest oznaczony jako "BACKUP"