PDA

Zobacz pełną wersję : Hamulce - problem! D15B2 EG4 93rok



fachowiec83
31-01-09, 21:48
Witam!

Spadl snieg, jest slisko. Wsiadam do zimnego auta, ruszam a gdy chce hamowac blokuja sie TYLNIE kola (tak jakbym na recznym wchodzil) a przednie kola sie tocza. Gdy troszke pojezdze wszystko wraca do normy czyli przednie hamulce lapia jako pierwsze.

co to moze byc? czy to kwestia regulacji? Niekiedy sila hamowania kol tylniej osi jest tak mocna ze blokuja sie one nawet na suchej nawierzchni przy delikatnym wcisnieciu pedalu hamulca. Wykluczam zle wyregulowana linke hamulca recznego...

dodam tylko, ze wymienialem (w warsztacie) 9tys km temu tarcze, klocki, szczeki, plyn i jeden cylinderek.

karpik85
31-01-09, 23:57
a masz zamontowany korektor siły hamowania ? Może ktoś go wywalił, chociaż to mało prawdopodobne.
Ewentualnie może coś z cylinderkami, może się zapiekają,

Scorpio
31-01-09, 23:59
Z tego co wiem to ręczny ci przymarza, jak sie auto rozgrzeje problem znika.

fachowiec83
01-02-09, 12:07
a masz zamontowany korektor siły hamowania ? Może ktoś go wywalił, chociaż to mało prawdopodobne.
Ewentualnie może coś z cylinderkami, może się zapiekają,

A gdzie on jest ?



Z tego co wiem to ręczny ci przymarza, jak sie auto rozgrzeje problem znika.

Problem wystepowal rowniez wtedy gdy nie bylo mrozow! Raczej nigdy nie zostawiam auta na recznym (mam automat)


Przegladalem forum i zdarzylo sie kilka wypowiedzi, ze na zimnym silniku ktores z kol hamuja mocniej przy delikatnym wcisnieciu hamulca... ale nigdzie nie bylo recepty. ;|

cosmonauth
01-02-09, 20:52
a z tylu masz zimówki czy letnie?:P bo ja mam letnie i dlatego mi się tak dzieje :P

fachowiec83
01-02-09, 21:43
a z tylu masz zimówki czy letnie?:P bo ja mam letnie i dlatego mi się tak dzieje :P

hehe wszystkie mam zimowki :) Na suchej nawierzchni tez na poczatku najpierw biora tylnie kola... ;|