PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie tarcze i klocki do Cifa 5D



Jarek
19-12-04, 14:22
W Hondzie za jedną tarczę chcą 400 - jak dla mnie śmieszni, ponad 200 za klocki. W zwyczajnym sklepie koleś ma za 150 tarczę Brembo i 120 za klocki, albo 120 za jakies tarcze, chyba japońskie ( nie pamiętam nazwy ). Warto dopłacić do Brembo, czy nie będzie różnicy? Pytam bo mam tego Cifa ( 5D ) od 2 miechów - i hamuje tragicznie, wiem że przód jest do wymiany, może znacie tańsze sklepy w 3M? W Japparts'ie mają chyba za 115 zwykłe tarcze i 130 klocki.

lukiasz
19-12-04, 14:53
warto doplacic! do Brembo
klocki wez jakeis ferrodo nawet premiery i bedzie git ale wolalbym dolozyc na ds2000

przyjrzyj sie tez w jakim stanei sa te sprezynki na zaciskach i tloczki warto je przesmarowac a sprezynki poczyscic!! wymien tez plyn hamulcowy na np motul rbf 600 i bedzie git :wink:

boomer
19-12-04, 17:21
PRzylaczam sie do posta lukiasza

jinjet
19-12-04, 18:10
a ja nie proponuje zadnych wynalazkow typu ferodo czy brembo tylko kup w serwisie zamienniki orginalnych, zaplacizs mniej a nie beda ci sypac pylem tak jak brembo czy ferodo , nie wiem czy wszystkie egzemplaze tak maja ale z doswiadczenia innych wiem ze to przeklenstwo, ja tam mam zamienniki i jest super.

duchu
19-12-04, 22:43
ja wzeszłym tygodniu kupowałem klocki japońskie po 105 złych
a zamienniki mieli po 79 ale we wrocku

lukiasz
20-12-04, 02:38
mowimy o polepszeniu hamowania czy o tym jak sie klocki pyla czy mzoe o tym co jest tanie? bo teraz to juz nic nie kumam?

moze warto podjechac do IC kupic 2 tarcze i klocki na przod za 100pln i tez bedzie dobrze ....(tylko dla kogo) :wink:

Pati
20-12-04, 10:40
hamuje dobrze bo tanio ;)

elmer
20-12-04, 10:49
Zdecydowanie polecam tarcze Brembo, tylko nie zakladaj gownianych zamiennikow klockow, bo szybko przestaniesz byc zadowolony, tarcze ci sie pogna i w ogole hamowac bedzie z dupy.

Uwazam, ze rozsadny zestaw na miasto to gladkie Brembo, plyn DOT4 lub 5.1 i klocki Ferodo Premier. Do tego serwis tloczkow z wymiana uszczelek i bedzie git.

LIO
20-12-04, 14:11
i klocki Ferodo Premier
Leszek Miller ??? ;)
Drewniane klocki polecam. :D

Tarcze mozesz kupic seryjna, albo gladka brembo ( w IC po 121zl/szt) klocek hmmm. seryjny, moze byc Ate (sprawdzone)......

jinjet
20-12-04, 17:06
no nie wiem elmer dlaczego mowisz ze zamienniki to gowno. ja na swoje nie moge narzekac!!

Jarek
20-12-04, 17:29
Tarcze mozesz kupic seryjna, albo gladka brembo ( w IC po 121zl/szt) klocek hmmm. seryjny, moze byc Ate (sprawdzone)......
LIO - fuck, co to jest IC, pewnie jakiś sklep internetowy?
Pisałem, jestem nowy...
Wolał bym kupowac w zwyczajnym sklepie, gotówka za towar. Powiedzmy, że jestem staroświecki :P
Nie znam się na klockach i tarczach, Brembo - trudno nie słyszeć, ale ATE nie kojarzę. Koleś mi dziś powiedział, że za Ferodo przepłacam, miał i nie widział różnicy, a ja siana za dużo nie mam :wink: Klocki mi jakieś japońskie polecił, niby sa to takowe, jak Honda zakłada w serwisie, tyle że oni maja wtedy tam jeszcze znaczek HONDA. Kolo chce za tą tarczę Brembo 150zeta, Mikoda - 120zeta, także powiedział, że między Mikoda a Brembo różnicy dla zwykłego usera nie ma, a Mikoda żekomo i tak bardzo wysoki poziom reprezentuje bo dużą część jej udziałów ma właśnie Brembo.

LIO
20-12-04, 17:34
IC, czyli Inter Cars, siec sklepów w calej Polsce. (jest zwyczajny. bez udziwnien ;) )
Ate, to niemiecki klocek, maja tez dobre tarcze i w sumie zapomnialem o nich dodac.

ARTX
20-12-04, 17:35
co to jest IC
INTER CARS

Mikoda a Brembo różnicy dla zwykłego usera nie ma
:lol:

boomer
20-12-04, 17:47
Nie bardzo kumam twojego podejscia. Masz samochod, pytasz sie o czesci i piszesz ze nie masz kasy, samochod to nie taczka. Poza tym propozycje ktore tutaj koledzy podali maja na celu poprawe hamowania. Chcesz miec tanio czy dobrze hamowac?

lukiasz
20-12-04, 19:00
Chcesz miec tanio czy dobrze hamowac?

jakby chcial dobrze hamowac to nie wiem czy by mu 2tys $ starczylo heheh

nie ma co dalej ciagnac tematu chlopaki i tak wiedza co dla nich lepsze tym bardziej ze kazdy ma inny styl jazdy i do czegos tam juz sie przyzwyczail

ARTX
20-12-04, 19:09
Panowie temat sie wyczerpał wiec ZAMYKAMY :)